Colleen Sell

8.0/10
14 Kişi
101
Okunma
4
Beğeni
1.427
Gösterim

Colleen Sell Kimdir?

Unvan:
Amerikalı Yazar, Editör

Okurlar

4 okur beğendi.
101 okur okudu.
3 okur okuyor.
44 okur okuyacak.
4 okur yarım bıraktı.

Colleen Sell Sözleri ve Alıntıları

Tümünü gör
"Evet" dedim kesin bir dille. "Evet, sana ihtiyacımız var." Babam yerinden kalktı, kolunu omzuma attı ve benimle o şekilde ön tarafa doğru yürüdü. Tabutun yanında durup babanneme fısıltıyla veda ederken yüzümü onun göğsüne yaslayıp hıçkırıklara boğuldum. Onun kollarında hem babannesini kaybeden bir kadının, hem de babasının kuzusu olmanın nasıl bir his olduğunu sonunda öğrenen içimdeki çocuğun gözyaşlarıyla ağladım.
Sayfa 141 - Amanda KrugKitabı okudu
Mükemmel Kız Arkadaş Efsanesi
Ama size bir şey söylemem gerek; pırıl pırıl zırhıyla ve sadık atıyla ortalıklarda dolaşıp ayağı camdan ayakkabıya uyacak mükemmel kızın peşine düşen şövalyelerle karşılaşmayı beklemeyin. Neyse ki patates soymak için doğru ya da yanlış bir yöntem olmadığı gibi eş bulmak için de garantili bir formül yok. Ve sırf başka birisi sizin nasıl bir insan olmanız gerektiğini söyledi diye kendinizi belirli kalıplara sokmaya çalışmanız hiçbir işe yaramaz. Zaten uğruna mücadele ettiğiniz sonuç, çabanıza değecek kadar önemli de değildir. Er ya da geç süper kahraman başlığınızı yanınıza almayı unutuverirsiniz. Ya da bakışlarınızı buğulandıran büyülü tozdan kurtulur ve prens sandığınız canavarın farkına varırsınız.
Sayfa 173 - Shaun RodriguezKitabı okudu
... Bütün anneler ve oğulları için böyle bir günün geleceğini görebiliyorum. Annelerin bir kenara çekilip oğullarının kendilerini bulmalarına izin vereceği ve geri dönmelerini bekleyeceği bir zamanın geleceğini. Eğer elimizden geleni yapmışsak, geri döneceklerdir.
Sayfa 232Kitabı okudu
Yaşadığın her günün kıymetini bil ve zor zamanlarda seni mutlu edecek bir şeyler bul.

Colleen Sell İletileri

Tümünü gör

Colleen Sell Yorum ve İncelemeleri

Tümünü gör
324 syf.
6/10 puan verdi
·
13 günde okudu
Ben kitabı okumaya başlamadan önce; kapağında "kadın olmanın gücünü ve bilgeliğini hatırlatan hikayeler" yazısını okuduğumda daha çok "azim" dolu hikayeler okuyacağımı sanmıştım. Kitap içerisinde bulunan hikayelerde genelde kadınlar; kocası ve çocuklarının düzenini kurduktan sonra (bu genellikle 40 yaş ve sonrası oluyor) kendine vakit ayırmak istediğinde farkediyorlar ki; hayat aslında büyük hedeflere ulaşıp ulaşamamaktan ibaret değil ve "o" hedeflere ulaşma sürecinin "kendisinden de" keyif alınması gerekiyor. Kısacası kitap hayattaki küçük ayrıntıların dahi mutluluk verici olduğunu durup düşünebilmek için güzel hikayelerden oluşuyor ama benim beklentimi karşılamadı.
Kadınlar İçin Bir Fincan Huzur
Kadınlar İçin Bir Fincan HuzurColleen Sell · Arkadaş Yayınevi · 200817 okunma
344 syf.
·
Puan vermedi
Sadece anne adayları için değil bence kitap kadın erkek herkesin okuyabileceği güzel hikayelerin olduğu bir kitap. Sıkılmadan okuyorsun hikayeleri. Özellikle anneysen yada anne adayı isen daha bir yakından hissediyorsun hikayedeki kahramanların yaşadıklarını :)
Anne Adayları İçin Bir Fincan Huzur
Anne Adayları İçin Bir Fincan HuzurColleen Sell · Arkadaş Yayıncılık · 20102 okunma
306 syf.
·
Puan vermedi
·
3 günde okudu
Anne kız ilişkilerini anlatan yaşanmış hikayeleri anlatıyor. Ayrı olsak da, kızgınlıkları olsa da hep kızlarını anlayan ,onları gönül gözleri ile gören güçlü anneler var. İşin gerçeği, annelerinin değerini anne olduktan sonra anlaşılması ve ne kadar büyüsek te annemizin küçük kızı olmamız. Zaman şu gibi akıp giderken rollerimizi değiştirip, bizim anne, annelerimizin çocuk olması. İyi ki annelerimiz var.
Anneler ve Kızları İçin Bir Fincan Huzur
Anneler ve Kızları İçin Bir Fincan HuzurColleen Sell · Arkadaş Yayınları · 200917 okunma