Connell Cowan

Connell Cowan

Yazar
7.4/10
8 Kişi
·
25
Okunma
·
1
Beğeni
·
256
Gösterim
Birini kaybettiğimizde kendimizi kötü hissetmemiz normal ve doğaldır. Terk edilme, kişinin özsaygısından ve özgüveninden acı dolu bir ısırık aldığı için, ölümden bile kötü olabilir.
Bugün geçerli bir nedenleri olsa da, kadınlar, özellikle akıllı olanlar mantığa aykırı bir biçimde karşı cinsle geçmişte yaptıklarından daha büyük hatalar yapma eğilimindeler
Erkekleri nasıl etkileyeceğini bilen kadınlar her zaman vardır.Bunu daha küçük bir kızken bile bilirler.Bunu içgüdüsel olarak görebilirler ; ama bunun gizli genle alakası yoktur.Bu zekice gözlemlerin ve o gözlemleri doğru kullanmanın sonucudur.
Hepimiz, erkek ve kadın, yenilik ve risk alma ihtiyacı içindeyiz,. Erkekler bu ihtiyaçlarını atletik alanlarda ya da iş hayatında karşılarken birçok kadın bu ihtiyacı ve heyecanı ilişkilerde aramaya meyillidir
Birçok kadın, ne kadar güçlü veya yetkin olursa olsun kurtarılmak için gizli bir istek duyar.
Aşırı koruyucu baba, sadece sevgi dolu bir baba olduğunu düşünebilir,ama aslında kızına gerçekten de onun korumasına ihtiyacı olduğunu öğretiyor. Muhtemelen kızı bir yetişkin olduğunda ona aynı güvenlik ve korunma duygusunu sağlayacak adamlar arayacaktır.
Aslında erkekler de aynı şeyi hissediyor,yaslanacağı ve kendisiyle ilgilenecek kadınları arıyor.Ama erkekler bunu bildiğimiz sebeplerden dolayı bastırıyorlar.
Biz erkek ve kadın doğası hakkında atalarımızdan daha sofistik düşünebiliriz ve daha çok şey bilebiliriz; ama Temel içgüdülerimiz ve derin Bilinçaltı psikolojimiz o kadarda değişmedi. Erkeklerin eski sanat çalışmalarında doğurganlık sembollerini görürüz. Bizim karşı cins hakkındaki algımızın kökleri eski medeniyetlerin ilkel bataklığına dayanır .Etkilerinin Belki büyük ölçüde farkında değiliz ama oradalar ve hepimizi etkiliyorlar
Umutsuzluk sevginin ,kendi sihirli hızına bırakılırsa çiçek gibi açacağını kabul etmez.Umutsuzluk ilişkiyi,aşk başlamadan çok önce zehirleyebilir.
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Connell Cowan
Unvan:
Yazar, psikolog

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 25 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 23 okur okuyacak.