Corinne Duyvis

Corinne Duyvis

Yazar
7.5/10
24 Kişi
·
43
Okunma
·
1
Beğeni
·
91
Gösterim
Adı:
Corinne Duyvis
Unvan:
Yazar
Aklımda sadece nereye gittiğimi bilmediğim vardı ama nereye gittiğimi bilmem gerekirdi.Bir sonraki hamlemi düşündüm;uzaklara,çok uzaklara yürümekti ve sonra...
"Fakat annemin söylediği doğruydu. Nesil gemileri hakkında bir şeyler okuyordum. Anke'yi soru yağmuruna tutmak istiyordum. Kalkan, biyosfer, motor ve geminin içinde kaç yolcunun barınabileceği ile ilgili sorulara. Özellikle de son soru.
"Eşyalar yere sabitlendi. Burası iyi mi?"
"Bence iyi." diye onayladı annem.
"Denise?"
"Ben..."
384 syf.
·5 günde·Beğendi·7/10
Gerçek hayattan karakterlerin kullanıldığı apokaliptik bir bilimkurgu kitabı kıyametin kıyısında... Dünyanın sonu gelmişken hayata sımsıkı tutunan otizmli bir genç kızın macerası ....Umudunu asla yitirmiyor ve sadece kendisi için değil annesi ve ablası için de mücadele ediyor... Verdiği mücadele sonunda başarılı oluyor mu ? Detaylar kitapta efendim...Benim için bilimkurgunun daha yeni yeni ilk basamaklarına tırmanmaya çalışan bir kitaptı... Henüz tırmanmıyor aslında emekliyorda diyebiliriz...lakin yine de hoştu ,okunabilir....Bu arada yazarda otizmli... Yazarın ve karakteri Denise'in azmi, bitmeyen umudu okumaya değer...
384 syf.
·7/10
Öncelikle ana karakterlerimizin otizimli olduğunu öğrenince "Of ya şimdi yazar her yerde bunu hatırlatıcak kitap boyunca." dedim ama yazarın da otizimli olduğunu öğrenince içime bir su serpildi. Karakterler tam yerindeydi bence özellikle Denis hayatım boyunca unutmayacağım bir karakter. Bence tek sorun kurgunun ilerleyememesi ve sığ olmasıydı. Geminin bir türlü kalkamaması, annesinin gemiden atılması, kız kardeşini gemiye aldırmaya çalışması... Uzayda geçen bir şeyler bekliyordum aslinda ama güzeldi. Kesinlikle almalısınız diyemem ama okunur.
384 syf.
·10 günde·Beğendi·10/10
Çok heyecanlı ve sürükleyiciydi sıkılmadan okudum. Çok güzel bir bilim kurgu kitabı ben çok sevdim. Etkileyiciydi. Denise'in onca çabası, hem hayatta kalmak için hem de annesi ve ablası için verdiği uğraşlar çok etkiledi beni.
381 syf.
·14 günde·Beğendi·7/10
Kitabı çok beğendim. Yazarın betimlemeleri beni adeta olayın içine sürükledi. Ayrıca yazar karakterlerlerin duygularını bize çok iyi yansıtmıştı. Resmen karakterlerle gülüyor, onlarla üzülüyor yani onlarla birlikte yaşıyordunuz kitabı. Benim puan kırdığım yerlerden biri kitabın sonlarına doğru karmaşa içine giren olaylardı ki bu büyük bir ihtimal ben heyecanlanıp hızlı okuduğum içindi. Kitabın konusu zaten çok ilgi çekici. Ve benim eksik bulduğum tek şey içinde aşk olmamasıydı. Çok olmasa da kitapta aşk görmek isterdim. Puan kırdığım bir diğer yer ise burası. Kısacası bu kitabı okumanızı tavsiye ederim.
384 syf.
·12 günde·7/10
Beklentimi karşılamadı, vakit kaybıydı.
Büyük heves ile aldım, fakat heyecan, gerilim yok denilecek kadar az..
Ama sizler belkii şans vermek isterseniz..
384 syf.
·7 günde·7/10
Merhaba.
Otizmli bir kızın otizmli bir yazar tarafından anlatılmış hikâyesini okudum kitapta. Bir kere bu tarz kitaplar bana hep abartılı gelir. Kitaptaki baş karakter sürekli hastalığından bahseder, kendini acındırır vs. Ama bu öyle değildi, bu yönü gerçekten güzeldi.
Bir kıyamet senaryosu var yine ama birazcık daha değişik, yani dünya tamamen yok olmuyor. Sığınaklar falan var.
Başları güzeldi, ortalarda biraz sıkıldım -açıkçası okurken pek dikkatimi veremedim aslında- sonunda ise bir şeyler yarım kalmış gibi hissettim. Fakat kötü bittiğini söyleyemem, iyiydi.
Vakit geçirmek için okunabilir, boşu boşuna almış olmazsınız kitabı, ama bu konuda daha güzel kitaplar olduğuna eminim.
Kitapla kalın :)
384 syf.
·2 günde·Beğendi·5/10
Kitap dünaynin sonuyla bas eden otizimli bir kizi anlatiyor.Bu kız besil gemisine gidipdunyadan ayrilmak istiyor ailesiyle birlikte ve bunu basarmak icin cok fazla zorlaniyor sonunda da normal bir sekilde bitiyor
Açıkçasi kitabi cok siradan buldum yazarin dili akci ama sıradan karakterler arasi iliskiler cok zayif kitap bana gecemedi fakat otizimli bir bireyin bunh yazması çok iyi ve güc isteywn bir sey ortaya ilk kitabina gore normal bir sey cikarmis gelecek kitaplarinda iyi sanslar

Yazarın biyografisi

Adı:
Corinne Duyvis
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 43 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 40 okur okuyacak.
  • 5 okur yarım bıraktı.