Delicia Black

Delicia Black

Yazar
7.6/10
55 Kişi
·
113
Okunma
·
14
Beğeni
·
1.463
Gösterim
Adı:
Delicia Black
Unvan:
Wattpad Yazarı
"İşte hayatım bu kadar onun elindeydi. Bir bakışıyla ölebilir, gülüşüyle hayata yeniden dönebilirdim. Acizliğimi kabul edip kalbimi teslim etmiştim. "
"... benim senden istediğim şey; sevgi, saygı, güven ve aşk. İnan bana isteklerim dünyanın tüm hazinelerinden daha kıymetli ve bulunması zor şeyler. ..."
"Her zaman fazla romantik ve hayalperest bir kız oldun. Ancak gerçek hayat sandığın kadar mükemmel değil. Bizi hep mutlu sonlar beklemiyor..."
"İnsanlar birbirlerine çok kolay ihanet edebilir. Hemde en güvendikleri, kalplerinin en özel köşesine koydukları insanlar genelde en fazla canlarını yakanlardır. Bunun sebebi de saldırının beklemediğin bir yerden gelmesi ..."
İnsanlar birbirlerine çok kolay ihanet edebilir. Hem de en güvendikleri, kalplerinin en özel köşesine koydukları insanlar genelde en fazla canlarını yakanlardır.
504 syf.
Allah'ım ne kadar güzel bir kitaptı öyle, şahsen yazarını araştırıncaya kadar bir Wattpad kitabı olduğu bilmiyorum. Çok güzel bir İskoç romanıydı, bitti ve kendimi boşlukta hissediyorum, Gavina'yı düşünmekten yeni bir kitaba odaklanamıyorum. Şahsen bestseller dedikleri tarihi romanlardan, bu kitaptan aldığım hazı alamamıştım.

Biraz toz pembe bir hikayesi vardı ama ben çok seviyorum böyle kitapları ya... Böyle güzel bir aşk anca böylesine güzel bir hikaye ile anlatılabilirdi. Tabi ben bilememişim serinin ikinci kitabından başlamışım o ayrı bir mevzu. Gerçi pişman da değilim, iyi ki de Gavina ile bu kitapla tanışmışım. Genelde bu türden serilerin diğer kitaplarını okuyamama gibi bir sorunum var, sanırım karakterlerin kardeşlerinin hikayeleri beni pek sarmıyor, zaten öngörülebilen şeyler oluyor, o nedenle yeni karakterler yeni çevreler bu türden romanları benim için daha kolay okunulabilir kılıyor. Kibir Kraliçesi'ni okuduktan sonra Önyargı da çok ilgimi çekti. Bu kitapta, asıl çarpıcı hikayenin onda olduğu izlenimi edindim en kısa zamanda onu da okumayı düşünüyorum.

Gavina'nın ne kadar acı ne kadar kadar kötü şeyler yaşamış olursa olsun, kalbinin güzelliğinin bozulmamış olması ve sonunda kendi mutlu sonuna erişinin hikayesi anlatamayacağım kadar güzeldi. Bu türden romanları sevenler için önerimdir.
501 syf.
Ilk kitap Önyargıdaki Andrew un kardeşi Gavina'nın hikayesini anlatan kitap, ilk kitap gibi akıcı ve güzeldi. Babasının cenzesinde tanıştığı abisinin arkadaşı olan Ewan diğer adıyla Atmacaya aşık olan Gavina 3 yıl sonra bir takım olaylar sonucu Ewan ile evlenir. En başta planı Ewan'a hayatı zindan edip evine geri dönmektir. Fakat işler planladığı gibi gitmez. Ewan gün geçtikçe Gavina'ya aşık olurken Gavinanın da Ewan'a karşı ilk tanıştığı zamanki duyguları gün yüzüne çıkar. Gavina her ne kadar 'Kibir Kraliçesi' olsa da zamanla bir herkes tarafından sevilen klanının sevilen Leydisi olacaktır. Onlar mutlu olduklarını düşündüleri anda düşmanları onlara zarar vermek için bekliyor olacaktır. Kitap gayet akıcıydı. Ilk kitapta Gavina'nın bir hikayesi olması gerektiğini düşünürken bu kitaba rastladım. Gavina'nın deli dolu olması ve Ewan'ı da delirtmesi gayet eğlenceliydi. Güzel bir seriydi.
520 syf.
·2 günde·9/10
Delicia Black
Önyargı
Ya çok güzeldi bana göre
Önce bu kitabı okumam gerekiyormus aslında Andrew ah kurt sevgisini saklamayı tercih eden korkan asil savaşçı
Sevdim bazı yerleri fazla uzatılmış olsa da iyiydi
Kızımız özelikle yerinde ve ayakları yere basan tarafı
Andrew istediğini alan yönü
Tek takıldığım o kadar şey oluyor hiç bir şey olmamış gibi başa dönüyor hersey ama buda iyiydi ya hiç sıkılmadım okurken zevkle okudum

Eliza ve Andrew
Diğer aşklar da vardı kitapta bir tutam renk katıyorlar ama ayrı kitapları olmalarını sevdim
Güzel okunabilir bir roman..
504 syf.
·1 günde·8/10
Delicia Black
Kibir kraliçesi
Ne diyeyim yeni bir Türk yazarı keşfettim ve beğendim gerçekten her satırı merakla okudum. Fena halde çekici geldi
Özelikle kızın hırçın hali
Kibirli görmedim ben onu haklı olarak hırçınlasmaydi bence
GAvina hoştu ve insanı delirtEn yanı özelikle
Ailesini ona tavırları abileri onun evlendirilmesi ve ewan ay yerim sevdim hoştu ya ne bileyim çoğu yerde kızsamda kızımıza karşı oldukça iyiydi annesi muhteşemdi çok konuşan kardeşini yiyesiniz geliyor
Ve hikayesi okuttuyor kendini ben severek ve merakla devam ettirdim sayfaları
Diğer kitabını da merak ediyorum şimdi.
504 syf.
·10/10
Kitap, romantik ve güzel bir kitap
Çocukluğunda çok sıkı yetiştirilmiş olan Gavina 15 yaşında babasını da kaybedene kadar çok uysal, duygusal bir kızmış. Sonra huyu suyu çok değişmiş. Ailesinden de bir türlü sevgi görememiş. 18 yaşına gelince ağabeyleri tarafından zorla evlendiriliyor. Ewan ile .....
Gavin, Ewan ile evlendikten sonra Onun hayatını mahvetmek için elinden geleni yapıyor. Gavin çok güz<el bir kızdır, çok çekici , menekşe rengi gözlere sahiptir. Hatta öyle güzeldir ki her yer de güzelliği konuşulmaktadır.
Ewan ise 4 yıl önce beraber büyüdüğü ve evlenmeyi düşündüğü kızın ihaneti sonucu kadınlardan nefret eder. Kalbini aşka kapamıştır. Ama gavin'ı düğün günü gördüğünde hayran olur. Hiç gülmeyen kibir kraliçesinin bir de güldüğünü ve O güzel gamzelerini gördüğünde aşık olmaya başlar....
520 syf.
·11 günde·Beğendi·9/10
Bu kitapla 1315 senesinin Britanya ve İskoçya'sına gittim. Tarihi romanları zaten çok seviyorum bir de işin içine aşk, intikam gibi duygular da eklenince tadından yenmez oluyor.
İskoç Kont'u Andrew, İngiliz Kont'undan intikam almak için nişanlısı Elizabeth'i kaçırıp kalesine kapatıyor. Kont'tan intikamını alıp bu İngiliz köylü kızını bir manastıra kapatacak. Ancak işler umduğu gibi gitmiyor ve kıza aşık oluyor. İskoç Kont'unun kalesinde geçen bu kitapta kavgalara, eğlencelere şahit oluyoruz.
 
Karakterleri ve kurguyu beğendiğimi öncelikle belirtmek istiyorum çünkü biraz eleştirim olacak. Baktığınız zaman Kont'umuz gayet cool, sinirli, tam bir savaşçı ruhlu ancak kavga sırasında bu cool adam öyle sözler söylüyor ki gözümün önünde, günümüzde kavga eden bir liseli genç beliriyor. Baktığımız zaman sene 1315 ve karşımızdaki cool bir Kont, ancak kavga esnasında 'sana ne, sana mı kaldı?' gibi çok ama çok basit sözcükler seçiyor. Bir de, bir Leydi'nin bir Kont'a 'at toynağı' demesi? Bir anda soğudum diyebilirim. Bu durumdan çok rahatsız oldum, daha ağır, daha az konuşan, yada daha 1315 senesine yakışan ağır konuşmaları tercih ederdim.
Bir diğer canımı sıkan konu ise diyalogların uzunluğu! Birisi konuşmaya başlayınca susmuyor. Gereksiz ayrıntılarla kitabı aşağılara çekiyor bu diyaloglar. Birisi bir soru soruyor diyelim, karşıdaki soruyu cevaplayıp bırakmıyor. Açıklıyor da açıklıyor anacım bezdim! Ne gerek var bu kadar açıklamayla okuyucuyu boğmaya?
Yazarın ilk kitabı ve 1995'li gencecik bir kız olduğunu göz önünde bulundurarak yorum yapacak olursam başarılıydı. Konu itibariyle de güzel ve beğenmek için çok fazla etken var ancak yukarıda söylediklerimin canımı sıktığını da söylemeliyim. Son olarak, Elizabeth'i ilk başlarda sevsem de patavatsız ve nerede ne konuşacağını bilmeyen şımarık bir Leydiye dönüştüğünde gıcık oldum! Son 200 sayfaya girdiğimde ise yeniden sevmeye başladım. Bu kadın bana değişik duygular hissettiriyor. 🤔
Ufak tefek şeylere takılmam diyorsanız tavsiye edebileceğim bir tarihi-aşk romanı. Kitaba sonradan dahil olan Gavina'nın anlatıldığı Kibir Kraliçesi'ni de okumak istiyorum en kısa zamanda. Merak ettim bu kibirli kızı. 🤗 Bu arada yazarımız Türk. İsim sizi yanıltmasın. Ben de okumak için elime alınca öğrendim.
376 syf.
·4 günde·Puan vermedi
| Kafesteki Cennet ~ Delicia Black |
°
Merhaba!
Yazarımızla tanışmamı sağlayan bu kitaba bayıldım
16. yüzyılın İngiltere'sinde geçen hikayemizin karakterleri Katherine Jane Wright ve Jordan Henry Wilson.
Altı yaşındayken annesini kaybeden Katherine, babasının çıkarları uğruna daha o yaşta nişanlanmak zorunda kalıyor. Biraz büyüyünce Gloucester Dükü'nün küçük oğlu Samuel ile evlenecek. Aradan yıllar geçip Kate on beş yaşına geldiğinde evlenmek için saraya gidiyor ama Samuel'i hastalıklarla boğuşurken buluyor. Samuel ölünce Dük'ün isteğiyle büyük varis Lord Jordan'la evlenmesi gerekiyor ve hikayemiz başlıyor.
Küçük yaşta kaybettiği annesinin yarattığı boşluk, ona değer vermeyen ve çocukluktan beri döven bir baba, tanımadığı biriyle nişanlı yalnızlığın ortasında kalan genç leydi ve onun değişimi mükemmeldi. Güçlü, boyun eğmeyen ve eğlenceli Katherine...
Ama benim favorim kesinlikle Jordan Henry Wilson
Yıllarca babasının gölgesinde yaşayıp tüm hayatını onun isteğine göre şekillendiren bir adam. Aynı zamanda mükemmel bir savaşçı.
Yazarımız Jordan'ı öyle bir anlatıyor ki aşık olmamak mümkün değil.
Evliliklerinin ikinci gününde sürgüne yolladığı karısıyla uzun zaman sonra karşılaşmaları ve yaşadıklarını okumak bana çok heyecan verdi ve bir çırpıda okuyup bitirdim.
Kate sürgüne gönderilmesinin acısını öyle güzel çıkardı ki okurken çok eğlendim. Jordan-Kate diyaloglarını okumak için hızla çevirdim sayfaları. Ama kitapta biraz daha entrika isterdim açıkçası. Tabii entrika olmadan bile aşık oldum kitaba orası ayrı bir konu
Uzun zamandır tarihi aşk okumuyordum ama bu kitap çok iyi geldi! Bir de değinmeden geçemeyeceğim nokta şu ki; bana göre tarihi aşk yazmak gerçekten çok zor bir iş ve bunun altından başarıyla kalkan yazarımızın ellerine, emeğine ve yüreğine sağlık!
En kısa sürede yazarımızın diğer iki kitabı olan Önyargı ve Kibir Kraliçesi'ni de okuyacağım. Ama onlardan önce Kafesteki Cennet'i kesinlikle ve kesinlikle tavsiye ediyorum.
520 syf.
Epeydir okumayı planladığım ancak elimin gitmediği bir kitaptı. Ama elime alır almaz bırakamadığım bir roman oldu. Bazı yerlere sinir olsamda genel olarak çok güzeldi. Fakat biraz gereksiz yere uzatıldığını düşünüyorum.

Okumayı düşünüyorsanız, kesinlikle tavsiyemdir.
520 syf.
·Puan vermedi
Herkese Merhaba
Bu akşam size Önyargı kitabıyla geldim. Hemen #arkakapakyazisi 'nı bırakıyorum.
.
#arkakapak
On dokuz yaşında, dış dünyadan uzak, her şeyden habersiz, güzel, zeki ve cesur bir genç kız...
Öfkesinin esiri, etrafına korku salan, güçlü, yalnız ve sevgisiz bir adam...
Birbirinden tamamen farklı bu iki insanın yolları, bir intikam plan sonucu kesişiyor. Yanlış anlamalar, düşmanlıklar, karşılıklı yalanlar ve tüm bunların ortasında birbirine tutunan iki düşman... Ya hayatta sevdiğiniz herkes size yalan söylemişse ve düşmanınızdan başka doğruları söyleyen kimseniz yoksa?
Elizabeth Anna Pery için durum aynen böyleydi. Onun artık Hlhiç kimsesi yoktu ve esir düştüğü Iskoç konta mecbur kalmıştı. Andrew James Dovanay, korkusuz bir İskoç kontu ve düşmanlarının taktığı ismiyle Fırtına...
Üç yıldır tek amacı, İngiliz düşmanından intikamını almaktı. Bunun için kader karşısına hiç beklemediği bir anda fırsat çıkardı.
Planlarını uygulamak için Elizabeth'e muhtaçtı. Ancak bu kızla uğraşmak orduları dize getiren adam için hiç de kolay olmayacaktı.
131y senesinin Britanya'sında, köyde yaşayan fakir bir İngiliz Leydi ile kendi şehrini yöneten, güçlü ve zengin bir Iskoç kontunun hikayesi...
.
Kitabı okurken çok eğlendim. Elizabeth ve Andrew'in kavgaları beni çok güldürdü. Elizabeth'in her zaman Andrew'i şaşırtmasını da çok sevdim. Hele Elizabeth, Andrew'i süründürdüğü anlat ise acayip keyifliydi. Her şeye rağmen Elizabeth'in güçlü bir karakter olması çok hoşuma gitti. Kitap gerçekten isminin hakkını vererek önyargılar ile doluydu. Ve Gavina yaşadığı şeyleri bence haketmemişti. Bu yüzden Andrew ve Albert'e kızıyorum. Iki abi olarak küçük kızlara sevgilerini aynı oranda verebilirlerdi. Neden birinden alıp ötekine daha fazla sevgi vermek zorunda olsunlar ki. ( Tabi bu yazarın inisiyatifinde olan ayrı bir konu . Yine de her şekilde o iki kardeşe bu konuda kızacam. )
Hülâsa kitabımız historical bir tarz olmakla beraber iskoç kontlarından bahsediyor.
Ben başka serüvenlere açılırken size de keyifli okumalar diliyorum. Önyargı

Yazarın biyografisi

Adı:
Delicia Black
Unvan:
Wattpad Yazarı

Yazar istatistikleri

  • 14 okur beğendi.
  • 113 okur okudu.
  • 5 okur okuyor.
  • 73 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.