Delicia Black

Delicia Black

Yazar
7.8/10
37 Kişi
·
74
Okunma
·
11
Beğeni
·
1.164
Gösterim
İnsanlar birbirlerine çok kolay ihanet edebilir. Hem de en güvendikleri, kalplerinin en özel köşesine koydukları insanlar genelde en fazla canlarını yakanlardır.
Doğru olanı yapmaya çalışmak, inandığı değerleri savunmak böyle bir dünyada yaşarken çok zordu.
"Kaçmaya çalışan bir çocuğu yakalamaktan üşenmeyecek kadar hayat dolu olduğunuzu sanmıştım. Yoksa artık eskisi kadar sağlıklı değil misiniz?"
"O kadar şanslı değilsin, Kate. Bir domuz kadar sağlıklıyım."
Yüzlerinde sahte bir gülümsemeyle ve önceden çalışılmış kelimelerle konuşan insanlar tehlikeli olurdu.
O senin annen, her zaman senin iyiliğini isteyen, seni doğduğun günden beri koşulsuz seven tek insan.
Çünkü insanın mutlu olmak için sadece sevdiklerine ihtiyacı vardı. Birbirlerinin yani, yeryüzünün en kıymetli sığınağıydı.
"Karımı unutmam ya da ona olan ilgimi kaybetmem mümkün değil. Bu, güneşimi kaybetmek olurdu."
Delicia Black
Sayfa 214 - Gitane Kitap
"O adamın kalbi taşlaşmış ve sen sevmeyi bilmeyen bir adama aşıksın."
Delicia Black
Sayfa 415 - Gavina
501 syf.
Ilk kitap Önyargıdaki Andrew un kardeşi Gavina'nın hikayesini anlatan kitap, ilk kitap gibi akıcı ve güzeldi. Babasının cenzesinde tanıştığı abisinin arkadaşı olan Ewan diğer adıyla Atmacaya aşık olan Gavina 3 yıl sonra bir takım olaylar sonucu Ewan ile evlenir. En başta planı Ewan'a hayatı zindan edip evine geri dönmektir. Fakat işler planladığı gibi gitmez. Ewan gün geçtikçe Gavina'ya aşık olurken Gavinanın da Ewan'a karşı ilk tanıştığı zamanki duyguları gün yüzüne çıkar. Gavina her ne kadar 'Kibir Kraliçesi' olsa da zamanla bir herkes tarafından sevilen klanının sevilen Leydisi olacaktır. Onlar mutlu olduklarını düşündüleri anda düşmanları onlara zarar vermek için bekliyor olacaktır. Kitap gayet akıcıydı. Ilk kitapta Gavina'nın bir hikayesi olması gerektiğini düşünürken bu kitaba rastladım. Gavina'nın deli dolu olması ve Ewan'ı da delirtmesi gayet eğlenceliydi. Güzel bir seriydi.
520 syf.
·2 günde·9/10
Delicia Black
Önyargı
Ya çok güzeldi bana göre
Önce bu kitabı okumam gerekiyormus aslında Andrew ah kurt sevgisini saklamayı tercih eden korkan asil savaşçı
Sevdim bazı yerleri fazla uzatılmış olsa da iyiydi
Kızımız özelikle yerinde ve ayakları yere basan tarafı
Andrew istediğini alan yönü
Tek takıldığım o kadar şey oluyor hiç bir şey olmamış gibi başa dönüyor hersey ama buda iyiydi ya hiç sıkılmadım okurken zevkle okudum

Eliza ve Andrew
Diğer aşklar da vardı kitapta bir tutam renk katıyorlar ama ayrı kitapları olmalarını sevdim
Güzel okunabilir bir roman..
520 syf.
·11 günde·Beğendi·9/10
Bu kitapla 1315 senesinin Britanya ve İskoçya'sına gittim. Tarihi romanları zaten çok seviyorum bir de işin içine aşk, intikam gibi duygular da eklenince tadından yenmez oluyor.
İskoç Kont'u Andrew, İngiliz Kont'undan intikam almak için nişanlısı Elizabeth'i kaçırıp kalesine kapatıyor. Kont'tan intikamını alıp bu İngiliz köylü kızını bir manastıra kapatacak. Ancak işler umduğu gibi gitmiyor ve kıza aşık oluyor. İskoç Kont'unun kalesinde geçen bu kitapta kavgalara, eğlencelere şahit oluyoruz.
 
Karakterleri ve kurguyu beğendiğimi öncelikle belirtmek istiyorum çünkü biraz eleştirim olacak. Baktığınız zaman Kont'umuz gayet cool, sinirli, tam bir savaşçı ruhlu ancak kavga sırasında bu cool adam öyle sözler söylüyor ki gözümün önünde, günümüzde kavga eden bir liseli genç beliriyor. Baktığımız zaman sene 1315 ve karşımızdaki cool bir Kont, ancak kavga esnasında 'sana ne, sana mı kaldı?' gibi çok ama çok basit sözcükler seçiyor. Bir de, bir Leydi'nin bir Kont'a 'at toynağı' demesi? Bir anda soğudum diyebilirim. Bu durumdan çok rahatsız oldum, daha ağır, daha az konuşan, yada daha 1315 senesine yakışan ağır konuşmaları tercih ederdim.
Bir diğer canımı sıkan konu ise diyalogların uzunluğu! Birisi konuşmaya başlayınca susmuyor. Gereksiz ayrıntılarla kitabı aşağılara çekiyor bu diyaloglar. Birisi bir soru soruyor diyelim, karşıdaki soruyu cevaplayıp bırakmıyor. Açıklıyor da açıklıyor anacım bezdim! Ne gerek var bu kadar açıklamayla okuyucuyu boğmaya?
Yazarın ilk kitabı ve 1995'li gencecik bir kız olduğunu göz önünde bulundurarak yorum yapacak olursam başarılıydı. Konu itibariyle de güzel ve beğenmek için çok fazla etken var ancak yukarıda söylediklerimin canımı sıktığını da söylemeliyim. Son olarak, Elizabeth'i ilk başlarda sevsem de patavatsız ve nerede ne konuşacağını bilmeyen şımarık bir Leydiye dönüştüğünde gıcık oldum! Son 200 sayfaya girdiğimde ise yeniden sevmeye başladım. Bu kadın bana değişik duygular hissettiriyor. 🤔
Ufak tefek şeylere takılmam diyorsanız tavsiye edebileceğim bir tarihi-aşk romanı. Kitaba sonradan dahil olan Gavina'nın anlatıldığı Kibir Kraliçesi'ni de okumak istiyorum en kısa zamanda. Merak ettim bu kibirli kızı. 🤗 Bu arada yazarımız Türk. İsim sizi yanıltmasın. Ben de okumak için elime alınca öğrendim.
504 syf.
·1 günde·8/10
Delicia Black
Kibir kraliçesi
Ne diyeyim yeni bir Türk yazarı keşfettim ve beğendim gerçekten her satırı merakla okudum. Fena halde çekici geldi
Özelikle kızın hırçın hali
Kibirli görmedim ben onu haklı olarak hırçınlasmaydi bence
GAvina hoştu ve insanı delirtEn yanı özelikle
Ailesini ona tavırları abileri onun evlendirilmesi ve ewan ay yerim sevdim hoştu ya ne bileyim çoğu yerde kızsamda kızımıza karşı oldukça iyiydi annesi muhteşemdi çok konuşan kardeşini yiyesiniz geliyor
Ve hikayesi okuttuyor kendini ben severek ve merakla devam ettirdim sayfaları
Diğer kitabını da merak ediyorum şimdi.
504 syf.
·Beğendi·10/10
Kitap, romantik ve güzel bir kitap
Çocukluğunda çok sıkı yetiştirilmiş olan Gavina 15 yaşında babasını da kaybedene kadar çok uysal, duygusal bir kızmış. Sonra huyu suyu çok değişmiş. Ailesinden de bir türlü sevgi görememiş. 18 yaşına gelince ağabeyleri tarafından zorla evlendiriliyor. Ewan ile .....
Gavin, Ewan ile evlendikten sonra Onun hayatını mahvetmek için elinden geleni yapıyor. Gavin çok güz<el bir kızdır, çok çekici , menekşe rengi gözlere sahiptir. Hatta öyle güzeldir ki her yer de güzelliği konuşulmaktadır.
Ewan ise 4 yıl önce beraber büyüdüğü ve evlenmeyi düşündüğü kızın ihaneti sonucu kadınlardan nefret eder. Kalbini aşka kapamıştır. Ama gavin'ı düğün günü gördüğünde hayran olur. Hiç gülmeyen kibir kraliçesinin bir de güldüğünü ve O güzel gamzelerini gördüğünde aşık olmaya başlar....
376 syf.
·4 günde·Puan vermedi
| Kafesteki Cennet ~ Delicia Black |
°
Merhaba!
Yazarımızla tanışmamı sağlayan bu kitaba bayıldım
16. yüzyılın İngiltere'sinde geçen hikayemizin karakterleri Katherine Jane Wright ve Jordan Henry Wilson.
Altı yaşındayken annesini kaybeden Katherine, babasının çıkarları uğruna daha o yaşta nişanlanmak zorunda kalıyor. Biraz büyüyünce Gloucester Dükü'nün küçük oğlu Samuel ile evlenecek. Aradan yıllar geçip Kate on beş yaşına geldiğinde evlenmek için saraya gidiyor ama Samuel'i hastalıklarla boğuşurken buluyor. Samuel ölünce Dük'ün isteğiyle büyük varis Lord Jordan'la evlenmesi gerekiyor ve hikayemiz başlıyor.
Küçük yaşta kaybettiği annesinin yarattığı boşluk, ona değer vermeyen ve çocukluktan beri döven bir baba, tanımadığı biriyle nişanlı yalnızlığın ortasında kalan genç leydi ve onun değişimi mükemmeldi. Güçlü, boyun eğmeyen ve eğlenceli Katherine...
Ama benim favorim kesinlikle Jordan Henry Wilson
Yıllarca babasının gölgesinde yaşayıp tüm hayatını onun isteğine göre şekillendiren bir adam. Aynı zamanda mükemmel bir savaşçı.
Yazarımız Jordan'ı öyle bir anlatıyor ki aşık olmamak mümkün değil.
Evliliklerinin ikinci gününde sürgüne yolladığı karısıyla uzun zaman sonra karşılaşmaları ve yaşadıklarını okumak bana çok heyecan verdi ve bir çırpıda okuyup bitirdim.
Kate sürgüne gönderilmesinin acısını öyle güzel çıkardı ki okurken çok eğlendim. Jordan-Kate diyaloglarını okumak için hızla çevirdim sayfaları. Ama kitapta biraz daha entrika isterdim açıkçası. Tabii entrika olmadan bile aşık oldum kitaba orası ayrı bir konu
Uzun zamandır tarihi aşk okumuyordum ama bu kitap çok iyi geldi! Bir de değinmeden geçemeyeceğim nokta şu ki; bana göre tarihi aşk yazmak gerçekten çok zor bir iş ve bunun altından başarıyla kalkan yazarımızın ellerine, emeğine ve yüreğine sağlık!
En kısa sürede yazarımızın diğer iki kitabı olan Önyargı ve Kibir Kraliçesi'ni de okuyacağım. Ama onlardan önce Kafesteki Cennet'i kesinlikle ve kesinlikle tavsiye ediyorum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Delicia Black
Unvan:
Wattpad Yazarı

Yazar istatistikleri

  • 11 okur beğendi.
  • 74 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 46 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.