Deniz Arman

Deniz Arman

Çevirmen
6.9/10
19 Kişi
·
43
Okunma
·
0
Beğeni
·
56
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
352 syf.
·1 günde·6/10
Uzuun bir aradan sonra tekrar historical roman okumak çok iyi geldi. Özlemişim neyse bu kitabı hızlıca okuyup bitirdim. Yazardan mı çeviriden mi bilmem ama duyguları pek hissedemedim. Gene ve gene tutkuyu zar zor hissettim. Çok bariz bir şekilde yazar erkek karakterimizin kişiliğini iyi oturtamamıştı. İdare ederdi ama çok çok daha iyileri var piyasada

!!! Spoiler !!!

Başta erkek "yok ben bu kıza dokunmamalıyım" diyip duruyor sonra kızımız biraz cilve yapınca kolayca oltaya geliyor. Habire ben soğuk ve planlı biriyim havasında geziniyor ama çoook uzun süre (bıkkınlık verecek kadar uzun süre) kızın peşinde koşuyor. Yaptığı hiçbir plan tutmuyor. Hemde hiç biri ya! Çapkınım hovardayım diyor ama kız yanaşmasa asla adım atmayacak. Bu kadar saçma sapan bir karakter okumamıştım resmen! Birde kızımızın feministliginin temelleri yok. Durduk yere feminist olmaya karar vermiş. Kitaplarda hakkını arayan kadın karakterlerini çok sevmeme rağmen bu kıza sürekli "yeter artık saçmalama" derken buldum kendimi.
Tutarsız, klişe yerler o kadar çoktu ki illallah ettim. Ama yani okutuyor bir şekilde.
336 syf.
·6/10
Her ay bir #historical etkinligimizin mart ayı konuğu Victoria Alexander oldu. Yazardan okuduğum ilk kitap olmasından mütevellit merak ettiklerim arasındaydı. Ben historical türünü başka bir seviyorum. Lordlar leydiler skandallar balolar daha neler neler. Her zaman söylerim eski zaman insanıyım ben çok geç doğmuşum Hemen gelelim kitabımızın konusuna;
Tarih 1818 yer Londra.
Kızımız Leydi Gillian Marley.
Çocukluk aşkı ile evlenmiş sonrasında eşini savaşta kaybetmiş bir daha asla evlenmeyi düşünmeyen yaslı bir dul kendileri. Hayatı güzel, keyfi yerinde ..
Ta ki uzak bir akrabasının vasiyeti açıklanana kadar. Kendisinin bağımsız ve özgür olmasına yetecek kadar para kalacak ama bir şart var. Doğum gününe kadar evlenmiş olmak. Acil bir koca lazım o da 2 Ay içinde lazım. Kankalarından kendisine uygun olacak adayların listesini yapmalarını ister ve listenin başına Shelbrooke Kontu yerleşir. Kendisi yakışıklı olduğu kadar gizemlidir de ama bir gerçek var ki paraya çok acil ihtiyacı var. Asla mantık evliliği yapmak istemese de baktığı yerden Leydi gözüme gayet güzel görünüyor
Bizde neden olduğunu anlamadığımız ikilemde aslında bence kalmamış ama kalmış gibi gösterilerek uzatılmış bir aşk hikayesi okumuş oluyoruz Asla gerçek bir engel yok önlerinde. Zaten hayat onlara güzel her şekilde takılıyorlar peki biz neden bunları okuduk diye soruyorum kendime. Yanı çok kötü okunmaz diyemeden de çok bana hitap eden bir kitap olmadı malesef. Ya çeviriden ya yazardan kaynaklı bilemiyorum ama be bazı şeylerin mantığını gerçekten anlamadım.

Tabiki asla istifcilik huyum olmadığı için yazarın başka bir serisinin tamamını da almıştım Şimdi çok sevmesem de okumak zorundayım bak gördünüz mü? Kontrolsüz alışveriş güç değildir

Toparlamam gerekirse çok devrimlerim arasına girmeyen çok heyecanlandirmasa da okunan çerezlik bir kitaptı. Eğer eliniz de başka kitaplar var ise illa bunu okumak için ısrar etmeyiniz, yavaş yavaş uzaklaşınız. Olsa da olur olmasa da çünkü diyor ve kaçıyorum
352 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
Evlilik Dersi
Victoria Alexander
Çılgın bir kitap bazı yerlerinde kahkaha attım. Thomas neydi öyle kız ise tatlı bir şeytan komik eğlenceliydi bazı yerlerinde ise hadi artık desem de oldukça ilginç bir yazımdı. kız kardeşlere bayıldım arkadaslara bayıldım kisacasi karekterler muhteşemdi. Kızın aşırı macera peşinde olduğunu söylemesi fakat macera olarak sadece Thomas ile uğraşması komik geldi diğer yönden Thomas karekteri çok iyiydi . Erkek karekterin muhteşemlikten çıkarılarak normal şekilde olması çok çekici geldi bana özellikle şiirleri kisacasi kitabı beğendim
336 syf.
·2 günde·7/10
Bu kitabı almayı çok istemiştim. Ve aldığıma memnunum.
Kitabın konusuna gelince; Leydi Gillian eşi öldükten sonra, aşık olmadan yeniden evlenmeyeceğini söylese de; amcasının vasiyetini duyunca doğum gününde önce evlenmeye karar verir. Çünkü hayalleri vardır. Sadece kağıt üstünde kalmasını istediği evliliği için arkadaşlarından Müstakbel Koca Listesi'ni hazırlamalarını ister. Ve listenin başındaki isim Shelton Kontu Richard ‘dır. Richard ise mantık evliliğini istemez. Ne kadar maddi durumu için bulunmaz bir fırsat olsa da sakladığı büyük sıra rağmen Gillian’ı her anlamda eşi yapmak ister. 3 kız kardeşi ile babasının ona bıraktığı borçları ödemeye çalışan Richard ya Gillian'ın kalbini kazanacaktır ya da evliliği kabul etmeyecektir. Bakalım Richard Gillian'ı baştan çıkarabilecek mi?
Okuyup öğrenin arkadaşlar....
336 syf.
·1 günde·7/10
Müstakbel Koca Listesi
Victoria Alexander
Yeni bir kitapla Merhaba
Victoria yi severim ama bu kitabında eksik bir şeyler vardı. Özelikle aşk konusunda okudukça bir şeylerin yerli yerine oturmasını bekledim yazara göre de oturdu sanırım ama beni tatmin etmedi. Bir liste ve listenin başında bir Kont babasının borçlarını ödeyen ve kendine bağlı üç kız kardeşe sahip.
Karşısında kendini isteyen bir kadın ama sırf paraya ve mirasa sahip olmak için. Formaliteden evlenmek hiç ona göre değil ve girdiği oyunda farklı beklentileri var. Kısacası ikisinin uyumunu bir kaç cümlede yakaladım geri kalan yerlerde çok cezbetmedi. Orta derece bir romandı diyebilirim.
336 syf.
·7/10
Serinin bu ikinci kitabında, ilk kitaptaki Pandora'nın kuzeni Gillian ile Richard'ın hikâyesini okuyoruz. Gillian çocukluk aşkı ile ilk balo döneminde evleniyor ve evliliği boyunca da çok mutlu oluyor. Ancak kocası onu bırakıp savaşa gitmeyi tercih ediyor ve orda hayatını kaybediyor. Gillian, dul kaldıktan sonra herhangi bir gönül işine girmiyor ve evlenmeyi de düşünmüyor. Ta ki bir gün uzak akrabası tüm servetini ona bırakıp, mirası alabilmesi için de 30 yaşına kadar evli olması şartını koşana kadar. Gillian, Dük olan babasından aldığı cömert haçlıkla geçinebilmesine rağmen bu mirası almak istiyor. Çünkü bu parayla bağımsız olabilecek ve durumu olmayan kadın sanatçılara destek verebilecek. Bu yolda tek eksiği var o da bir koca. Böylece müstakbel koca listesi hazırlıyor, listenin en başında da zamanında oldukça hareketli bir hayatı olmuş ancak kardeşleri için durulmak zorunda kalmış olan Richard Shelton yer alıyor. Gillian, sırları olduğunun farkına vardığı Richard'a evlilik teklifi ettiğinde adamın gururu sadece formaliteden bir evlilik yapmasına engel oluyor ve gerçek bir evlilik istiyor. Birbirlerini tanıma yolunda Richard'ın sırları ikilinin mutlu olma şanslarını elinden mi alacak?
352 syf.
·Puan vermedi
Marianne, kırsalda büyüdüğü için Londra'ya geldiğinde yeni deneyimler kazanacağına ve maceralar yaşayacağına dair kendine söz veriyor. Yaşamak istediği bağımsız geleceği finanse edebilmek için çok revaçta olmayan bir gazeteye, taşradan gelen masum kız ile onu himayesine alan lordun anılarının yer aldığı bir dizi anonim yazı yazıyor. Çok geçmeden bu yazılar herkesin merakını uyandırıyor ancak, gerçekte lordun onu himayesine alan Roxborough Dükü Thomas Effington olduğunu Marianne'den başka kimse bilmiyor. Thomas, Marianne ve kardeşlerini himayesine almayı hiç istemiyor, buna mecbur kalınca da onları evlendirip kurtulmayı planlıyor. Her ne kadar kızlar sezonun yeni gözdeleri olsalar da üçünün de evlenmeye niyeti yok. Fakat Marianne macera yaşamak uğruna itibarını tehlikeye atacak hareketler yapmaya kalkınca Thomas müdahele ediyor. Hayatı deneyimlemesi için Marianne'nin öğretmenliğini üstleniyor bu durum da aralarında beklenmedik kıvılcımlara neden oluyor. Thomas, Marianne'nin onurunun zedelenmemesi için ona evlenme teklifi ediyor, reddediliyor. Çünkü Marianne'nin evlilik için tek şartı kalbini çalan Thomas'ın da ona kalbini vermesi. Sevgili Dükümüz bunu anladığında Marianne'en önemli bir ders daha veriyor: Gerçek aşkın sonsuza dek süreceği dersini.
336 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Önce şunu belirtmeliyim ki okurken tereddüt içindeydim çünkü serinin ilk kitabı vasattı benim için. Ama tam tersi bu kitapta çok eğlendim, severek okudum.
Leydi Gillian Marley eşi öldükten sonra, aşık olmadan yeniden evlenmeyeceğini söylese de; Leydi Gillian, amcasının vasiyetini yerine getirebilmek için doğum gününde önce evlenmelidir. Sadece kağıt üstünde kalmasını istediği evliliği için tek çare ise : Müstakbel Koca Listesi hazırlamak..
Shelton Kontu Richard ‘ın istediği son şey ise mantık evliliğidir. Ne kadar maddi durumu için bulunmaz bir fırsat olsa da sakladığı büyük sıra rağmen Gillian’ı her anlamda eşi yapmak için her türlü marifetini sergilemek için iş başına geçer.
İlk başta da belirttiğim gibi serinin ikinci kitabını ilkinden çok sevdim.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 43 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 45 okur okuyacak.