Derya Çebi

Derya Çebi

Çevirmen
0.0/10
0 Kişi
·
15
Okunma
·
0
Beğeni
·
0
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
Bana adında 'AY' var diye hediye edilen bir çocuk kitabı.

Astronot olmak isteyen bir çocuğun gece gökyüzüne baktığında Ay'ı görememesi üzerine onu aramaya başlamasını çocukça bir dille anlatmış yazarımız.

Ben okudum ve kardeşime hediye ettim. Ona daha uygun sanırım.

Hem "Hediyeyi hediye etmek sünnettir.." derler.

Kardeşlerinize, çocuklarınıza okuyabileceğiniz bir kitap..
Çatı katında odası olan Berk, geceleri göğe bakan penceresinden gökyüzünü izlemeye bayılır. En çokta Ay'ı. Bir gece her zamanki gibi yatmaya hazırlanırken Ay'a bakmak ister. Ama o da ne Ay yerinde yok. Endişeye kapılıp "Ay'ı kim çaldı acaba?" diye geçirir içinden. Ay'ı bulmak için uğraşan Berk'i konu alan bu kitabı çok sevdim. :) Gökyüzünü sevdiğim gibi. Her gece yatmadan önce bende gökyüzüne varsa Ay'a bakmaktan mutluluk duyduğum gibi. Boyutu olsun resimleri olsun konusu olsun tüm özellik ve kalitesiyle on üzerinden on puan (*) (Bence) her çocuğun ve büyüğün çok seveceğini, beğeneceğini düşünüyorum.
Berk, bugün benim de Ay'ımı çalmışlar (:
Bir Kasım gecesi gökyüzünde Ay'ı göremediği için uyuyamayan Berk 'in hikayesi. Gececil hayvanların bir sayfada verilmesi de kitaba ayrı bir güzellik katmış.
Tek sayfa görsel ile dopdolu bir sayfa yazı ile oluşturulmuş kitap. Yine çocuklar için öneri kitaplarım arasındadır.Sayfa kalitesi en üst düzeyde tutulmuş. Çok anlaşılır şekilde resimleştirilmiş.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 15 okur okudu.
  • 6 okur okuyacak.