Didem Öztepe

Didem Öztepe

Yazar
8.0/10
73 Kişi
·
151
Okunma
·
14
Beğeni
·
1170
Gösterim
Adı:
Didem Öztepe
Unvan:
Türk Yazar
Doğum:
İstanbul, Türkiye, 1990
1990 yılında İstanbul’da doğdu. Ataşehir Akşemseddin İlköğretim Okulu ve Mevlana Lisesinde öğrenim gördü. Lisede kompozisyon birincilikleri olan yazar, evlendikten sonra wattpad üzerinde hikayeler yazmaya başladı.

Erzurum’da ikâmet edip, iki çocuk sahibi olan yazar kitap okumaktan, yazmaktan ve okumaya devam etmekten hiç vazgeçmedi.
" Benim senden tek istediğim yanımda olman zaten , bana aşkla bakman . Şair ben olurum , sen şiirim ol yeter . "
Didem Öztepe
Sayfa 288 - Eftalya Yayınları
344 syf.
Nereden aklıma geldi bu kitap bilmiyorum ama incelememi yapmak istedim geçen kış sıcak battaniyemin altında okuduğum güzel kafa dağıtıcı bir kitaptı sanırım gece 4 de yani bir gece de bitirmiştim.
Kitaptan aklımda kalan kitabın baş kahramanı Duru'nun hayatına zorla aldığı bir erkeğin onu mutluluğa kavuşturmasıydı. Sanırım artık bu erkeklerden sadece kitaplarda, dizilerde var ve o güzel erkekler o gemilere binip çekip gitti yada bizim yaşadığımız yerlerde yaşamıyorlar ne dersiniz? =)
344 syf.
·2 günde·7/10
Kitap, yer yer hüzünlü, yer yer romantik ve yer yer komikti. Yazarın kalemini beğendim.
Konusuna gelince; Duru Efe ile çocuk esirgeme kurumunda büyümüş ve Efe kendini Duru'nun abisi olarak görüyor. Duru Hukuk son sınıf öğrencisi. Ama kaydını dondurmuş. Tedavi olmaz ise ölümle sonuçlanacak bir hastalık. Ama tedavi için para lazım. Bu yüzden Duru tedavi olmak istemiyor.
Levent, bir akşam barda Duru ile karşılaşıyor ve Duru'yu bulmak için çok uğraşıyor. Tam bir ay sonra buluyor. Levent, Duru'yu aşkına inandırmak için çok uğraşıyor. Duru kaçıyor daha doğrusu sürekli kovuyor Levent yılmadan bıkmadan peşini bırakmıyor. Levent'in Duru'nun hastalığını öğrenmesi çok kötüydü ya.... Çok hüzünlendim. Levent'in yeni sınavı Duru'yu tedaviye ikna etmesi oluyor. BU aşamadan sonra....
İyi okumalar....
392 syf.
·Beğendi·10/10
Oğlum nerdesin sen? Ben baban.'
'Evdeyim baba Nerede olacağım. Ayrıca mesajların sonuna baban yazmana gerek yok numaran kayıtlı. '
'Olsun sana ne. Baba olmak güzel .'
'Ben baban.
272 syf.
·6/10
Dramın bol olduğu ve gizemlerle dolu bir roman
Yazarın kitaplarını beğeniyorum. Akıcı anlatımı var.
Kitabın konusuna gelince,
Kübra, babası tarafından sevilmeyen zavallı bir kız. Lise sonda okul değiştiriyor ve Semih ile tanışıyor. Semih de bir şeyler varama Kübra anlayamıyor. Derken arkadaşlıkları ilerliyor ve sevgili oluyorlar. Ama Kübra Semih'in ona bu denli değer vermesi ve sevmesine şaşırıyor.
Sonra olaylar olaylar oluyor. Sırlar ortaya çıkıyor. İyi okumalar....
392 syf.
·6/10
Güzel bir kitaptı. Ama muhteşem diyeceklerim arasında değil. Akıcı anlatımı var. Kolay okunabilir çerezlik bir kitap. Bu yazarın ilk okuduğum kitabı idi. Fena değil okunabilir. İyi okumalar..
312 syf.
·7/10
Kitabın adından anlaşıldığı üzere yalanların olduğu, gizemin ve sırların olduğu bir kitap. Ama işin aslı kim kimin yalanını biliyor işler işte orada karışıyor.
İnsanın tüm hayatının yalanlar üzerine kurulduğunu öğrensen ne yaparsın?. İşte bu soru...
İyi ve enteresan bir kitap.
Gerçi yazarımızın çok daha güzel kitaplarını okudum ama yine de iyiydi.
344 syf.
·1 günde·Puan vermedi
" Kitaplıklar aklın tedavi yerleridir. " demiş üstat. Ne kadar da doğru. Her kitap yeni bi dünya. Bu kitabın öyle övülcek bi yanı yok çünkü normal düzeyde. Çerez niyetine okunabilecek bi kitap. 3-4 saatte okunabilir. He kitap güldürdü mü evet Duru'nun odunlukları, Efe'nin Duru'yu koruma çabaları ve Levent'in Duygu'ya olan aşkı. Eğlenceli bi kitaptı sonuçta.

#OKUDUMBİTTİ
#ALINTI

Her insanın pes ettiği bir dönem vardır hayatında. Tamam dersin, burası son durak, bitti artık. Savaşacak gücün kalmaz, bitsin istersin sen de. Ama sonra biri girer hayatına ansızın. Senin yerine savaşır zorluklarla, bitmesine asla izin vermez. Çekip alır son durak olduğunu düşündüğün yerden, en başa götürür seni; yeni, temiz bir sayfaya. İşte Levent, o karanlıktayken geldi ve umut ışığıyla aydınlattı onu. Asla pes etmedi, Duru'yu sevmekten hiç vazgeçmedi. Karanlıkta kalmaktan korkmayın, üzülmeyin her şey bitti diye. Belki de bir yerlerde ışığınız sizi aydınlatmak için karanlığa düşmenizi bekliyordur.
272 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Okuyan sayısı az olduğu için inceleme yazmaya karar verdim ;
Bu kitap aslında bir kızın okuyabilecegi sorunlarla başa nasıl çıkılır gibi ufak tefek tüyolar veren konuşma yerleri oldukça keyifli yüzü güldüren aşk sözlerinin oldukça güzel olduğu bir kitap ama uyarı da bulunmam gerekirse kitaptaki gibi bir erkek bulmanız zorda kolaylık bulmak gibi .
Kitap sonu bana sanki çok tanıdık geldi ya bir benzerini okudum yada okudum :) belkide dejavu yaşıyorum.
Bu arada kitap yazarının Türk ve kitabın az sayfalı olması egomu tetikleyip "Çok güzel bir kitap " dememe engel oluyorsada akıcı, okuyana keyif veren bir kitap yazara teşekkürler. ...
344 syf.
·5/10
Cerezlik bir kitap severseniz saatler icinde okuyabilirsiniz ancak beklentiniz yüksek olmasin.Ölümcül bir hastaligi olan Duru ve Leventin yer yer romantik yer yer hüzünlü hikayesi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Didem Öztepe
Unvan:
Türk Yazar
Doğum:
İstanbul, Türkiye, 1990
1990 yılında İstanbul’da doğdu. Ataşehir Akşemseddin İlköğretim Okulu ve Mevlana Lisesinde öğrenim gördü. Lisede kompozisyon birincilikleri olan yazar, evlendikten sonra wattpad üzerinde hikayeler yazmaya başladı.

Erzurum’da ikâmet edip, iki çocuk sahibi olan yazar kitap okumaktan, yazmaktan ve okumaya devam etmekten hiç vazgeçmedi.

Yazar istatistikleri

  • 14 okur beğendi.
  • 151 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 79 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.