Didem Rauf

Didem Rauf

ÇevirmenEditör
7.7/10
6 Kişi
·
13
Okunma
·
0
Beğeni
·
5
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
384 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Gerek hikayesi gerek çizimleri ile tam puan verdiğim bu esere ve onun üzerinden Alex Ross'a biraz güzelleme yapma ihtiyacı duydum.

Efsane Alex Ross'un hem yazar hem de çizer kadrosunda bulunduğu eserde, Jim Krueger yazar, Doug Braithwaite da çizer olarak katkıda bulunuyor.

Alex Ross'un işlerini bilenler düzenli serilerde çalışmadığını daha çok özel limited serilerde çalıştığını ve kapak çizerliği yaptığını görecektir. 12 sayılık bu mini seri de orijinalinde iki aylık olarak yayınlanmış. Alex Ross'un her biri tablo gibi panelleri ve sayfaları düşünüldüğünde zaten on beş günde veya ayda bir sayı çıkarılacak düzenli işlerde yer almayacağı anlaşılır. Arkabahçe'den çıkan Marvels çizgi romanının sonunda Alex Ross'un çalışma sitili ile alakalı, canlı - cansız manken kullanımı vs, bilgi ve görseller mevcuttu.

Üstadın önemli işlerinden Marvels Arkabahçe, Kingdom Come JBC, ve sonunda Justice de YKY tarafından dilimize kazandırılmış oldu.

Kitaba gelirsek, genel konu ile ilgili bir açıklama yapmayacağım, ne söylesem spoiler olur ve tat kaçırır diye düşünüyorum. Hikaye özellikle giriş ve gelişme bölümlerinde çok başarılı.

Bu çizgi romanın önemli özelliklerinden biri içerisinde yer alan karakter sayısı. Genel olarak Justice League - Adalet Birliği ekibi ve DC kötüleri arasında geçen mücadelede çok sayıda karakter taraf oluyor. DC'nin üç büyüğü; Süperman, Batman, Wonderwoman, Justice League esas ve yedek üyeleri Flash, Green Lantern, Aquamen, Green Arrow ve Black Canary, Hawkman ve Hawkwoman, Martian Manhunter, Red Tornado, Zatanna, Shazam diye giden liste yan karakterler ile gittikçe kalabalıklaşıyor. Shazamgiller, Batman'in yardımcı karakterleri, Uzayan adamlar, Metal Adamlar, Dom Patrol ekibi gibi bir kısmını ancak DC evrenine hakim olanların tanıyacağı bu karakterler cümbüşünün bir de kötüler tarafı mevcut.

Braniac, Lex Luthor, Bizarro, Metallo, Solomon Grundi, Sinestro, Grood, Captain Cold, Black Manta, Black Adam, Çita, Oyuncakçı, Korkuluk, Riddler, Klayman, ve Joker gibi bir çok esaslı DC kötüsü de çizgi romanda yer alıyorlar.

12 fasikül ve yaklaşık 400 sayfadan oluşan kitap bu kadar fazla karakteri kaldırmayı beceriyor.

Her çizgi roman severin okuması ve koleksiyonunda bulundurması gereken eserlerden biri.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 13 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 3 okur okuyacak.