Dilek Tarıncı

Dilek Tarıncı

Yazar
7.5/10
233 Kişi
·
597
Okunma
·
30
Beğeni
·
2.649
Gösterim
Adı:
Dilek Tarıncı
Unvan:
Türk Yazar
Doğum:
İstanbul, Türkiye, 19 Eylül 1999
19.09.1999 tarihinde İstanbul’da doğdu. Küçük yaşlarda okumaya duyduğu sevgi, ilerleyen yaşlarında kitap yazma tutkusu olarak ona geri döndü. Okul dergilerinde başlayan yazma süreci bloglarda ve Kanadalı bir internet sitesinde devam etti. Yazdığı kitaplar milyonlarca okunmalara ve onu her daim destekleyen okuyucular kazanmasına sebep oldu. Dilek Tarıncı, lise öğrenimiyle beraber halen kitap yazmayı sürdürmektedir.
"Sana masal anlatmamı ister misin?" Bir an için ona şaşkınlıkla bakakalırken saçımı öptü ve masalı anlatmaya başladı.
"Bir varmış bir yokmuş... Her yerin karla kaplı olduğu bir kış günüymüş."
Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler masalını anlattıktan sonra sonuna geldi.
"Sonra prens yetişememiş ve prenses ölmüş. Prensesin kötü kalpli üvey annesi de sonsuza dek dünyanın en güzel kadını olmuş."
Ona tip tip baktım.
"Hayır yanlış biliyorsun, sonunda prens ve prenses sonsuza dek mutlu yaşıyorlardı."
Rüzgar gözlerini devirdi ve ardından iki koluyla beni sıkı sıkı sardı. Bu ağlamama iyi gelmişti, artık gözyaşlarım durmuştu.
"Hah. O yalnızca küçük çocuklar üzülmesin diye hazırlanmış bir son. Ben mutlu sonlara inanmam," dedi.
"Neden?" diye sordum tavana bakarken.
"Ben sonun olduğu bir yerde mutluluğun olabileceğine inanmıyorum."
O kadar güzeldi ki şu an onu küçük bir fanusa hapsetmek ve hayatımın sonuna kadar yanımda taşımak isteyecek duruma gelmiştim..
432 syf.
·3 günde·7/10
Kitap bir Wattpad hikayesi. Yazar küçük yaşına rağmen iyi iş çıkarmış. Klişe sayılabilecek bir konusu var ama tabiki tahmin edemeyeceğiniz yerler var yine de konusu hoş. Hoşuma gitmeyen yer ise kitapta cümlelerin çok tekrar etmesiydi. Okurken keyif alacağınız Rüzgar ve Masal hikayesi sonu hoşunuza gider mi bilemem ama..
Ve kitabın kokusu beni benden aldı. :)
Keyifli okumalar.
432 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
Kitabın hala etkisinden çıkamadım. İlk başta basit bir kitap gibi gelmişti ama sonradan öyle olmadığını anladım. Söylemek istediğim tek birşey var bu kitap hakkında. Çok ağlattı be...
432 syf.
·2 günde·3/10
Genel olarak kitabı ele aldığımda diğer wattpad kitaplarına kıyasla daha iyi bir kitap olduğunu söyleyebilirim. Evet kurgusu basitti ama o alışılmış psikopat, kötü çocuk ve mafya tayfası diğer kitaplara kıyasla çok daha az miktardaydı. Bu gerçekten iyi bir şey. Aynı saçma olayları tekrar tekrar karakterlerin isimlerini değiştirerek yazmalarından sıkılmıştım. En azından birkaç olay vardı kitapta.

Kitaptan genel hatlarıyla bahsedeyim:
Masal on sekiz yaşını doldurduğunda kaldığı yetimhaneden ayrılmak zorunda kalmıştır. Eski yurt müdürü tarafından ona İstanbul'da bir kolejde burs ayarlanmıştır. Bursu tamamdı ancak kendine kalacak bir yer bulması gerekiyordu. Bir yandan da İstanbul'a geldiğinde etrafında ilgiyle dolaşan insanlar ve karşısında köle olacak bir beyaz atlı prens hayal ediyordu. Çünkü o masum kızımız. Masum bir aşk hikayesi yaşamak istiyor. -_-
Ben bu tarz kitaplardaki başrol kadın karakterleri hiç anlamıyorum. Beyaz atlı bir prens hayal ediyorlar ama karanlık, çok karanlık bir ruhu olan, yarı psikopat, biraz mafya ve çok fazla miktarda kötü çocuk olan birine aşık oluyorlar. Ne hikmetse bu çocuk hep en yakışıklı, en göze çarpan erkek oluyor. Bu gibi karakterlerimiz en fazla on yedi yaşında oluyor. (Çünkü tam o yaşta gelecek kaygısı ve sınav derdi olmaz.) Nasıl bu hallerde olduklarını hiç kavrıyamıyorum. Her neyse bu psikopat ruhlu kötü çocuklarımızda işte bu kadın karakterlerimizden önce hiç hoşlanmazlar. Onlara karşı düşmanca davranırlar. Yarı ezer yarı söver misali kötü çocuk ruhlarını ortaya koyacak her şeyi yaparlar. Ama sonra ne olur dersiniz. O masum kızımıza aşık olurlar. Bunca kötülüğü yapmalarının genel nedenini aşka bağlar dururlar bu psikopat ruhlu ergenlerimiz. Neyse zaten bu kurguların nasıl geliştiği çok tahmin edilir olduğu için fazla uzatmama gerek yok.
Ben en iyisi kitabptan bahsetmeye devam edeyim
Ancak ne yazık ki hayat masallardaki gibi değildi. Zaten "Bir varmış bir yokmuş" yerine "Lanet olsun!" ile başlayan bir masaldan ne beklenirdi ki? Masal'ın hikayesi de bu şekilde başlamıştı. Masal, karşısına çıkan, sırlarla dolu, karanlık Rüzgar'ın gizemini çözmeye çalışırken kendini ona âşık bulmuştu. Aslında beyaz atlı bir prensti hayallerini süsleyen ancak gerçekte aşık olduğu kişi kötü çocuk Rüzgar'dı.

Evet kurgu basit ama diğer kitaplara nazaran biraz daha iyiydi. Burada da çok aşırı klişe kısımlar vardı maalesef ama yine bir tık iyi sayılırdı. Kitabın sonları beni mutlu etti. Bu mutluluğun sebebi kitabın bitecek olması değil (tabii ki bu da bir etkendi. Şükür dedirten türden.) sonlarında "evet bir olay oluyor" dememden ve olmasından dolayıydı. Ne demem gerekir bilemem. Çok da gerek var mı bu kitabı okumaya? Yok. Hiç gerek yok ama okumak isterseniz yine kendiniz bilirsiniz. Benim düşüncelerim bunlardı.
432 syf.
·17 günde·Beğendi·5/10
Yaklaşık 1,5 yıl önce arkadaşımın tavsiyesi üzerine aldığım bir Wattpad kitabıydı. Hala okumamışken okuyayım dedim; hiç istemememe rağmen. Bugüne kadar onlarca Wattpad kitabı okumuş biri olarak söylüyorum; Wattpad platformu bazında çok iyi bir kitaptı. Kesinlikle wattpad okuyan biri alıp okumalı. Genel olaraksa beğenmedim. Ama en azından kitabın son sayfasını okuyup kapağını kapatınca vay be dedirtiyordu. Konudan bahsetmeyeceğim ama şunu bilin ki çoğu Wattpad kitabındaki gibi yetimhaneden çıkmış masum kız, tam bir kötü çocuk olan gizemli erkek, yeni bir lise var, gerisini siz tahmin etmişsinizdir zaten
432 syf.
Hayatımda böyle bir kitap okumadım o kadar güzel ki o kadar güzel ki... Hele sonunda diyecek kelime bulamıyorum. Sonunu okurken kitabın kapağını kapatıp "lütfen sonu güzel bitsin" diye ağladığımı hatırlıyorum. Dilek tarıncı ının kaleminin üstüne tanımam okuyacaklara kesin tavsiyem, biraz duygusallık seviyorsanız pişman olmazsınız.
432 syf.
·Puan vermedi
Ben bu kitaba açıkçası Wattpad den geldim. Gerçekten benim sevdiğim bir kitap. Aşkları büyüleyici. Rüzgar'ın Masal' ı bu kadar güzel sevmesi ise zaten çok güzel. Yazarın yaşı daha küçük olduğu halde güzel bir iş çıkarmış.
432 syf.
Yazar Dilek Tarinci 1999 doğumlu.Bu kitabı yazdığında sanırım 16 yaşında ve kitap 430 sayfa.O yaşta böyle bir kitabı yazmak gerçekten taktire şayan.Ben kitabı okumadan önce yazarını araştırdım ve bu yaşta bir kız çocuğunun nasıl bir kitap yazabilmis olabilecegini merak ederek okumaya karar verdim.
Gelelim kitaba;kitap o yaşta bir yazar için olağan üstü yaratıcı fakat romandaki hayatlar lise çağındaki gençlerden oluşuyor ve inşallah bunu okuyan genç kuşak burdaki hayatlara ozenmez.Bence genç yazarımıza destek olmak için okumaliyiz. Iyi okumalar kitap severler...
432 syf.
Kitabı wattpad zamanında okumuştum ve o zaman beğenmiştim. Yazar sonunu batırsa da genel olarak iyiydi. Mutsuz sonları kim sever ki? Masal ve Rüzgar' ın hikayelerinin bitişi keşke böyle olmasaydı diyebilirim sadece.
432 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Bu kitap benim kitap okuma alışkanlığımı kazandığım kitap. Gerçekten mükemmeldi. Sonunda o kadar ağlamıştımki kitap beni gercekten çok etkiledi. Böyle okuduktan sonra dışarı çıktığımda bile karakterler bir yerden çıkıp gelecek gibi hissetmiştim. Sade bir kitap. Hemen okuyup bitecek bir dile sahip. Akıcı bir günde bitebilecek. Herkes wattpad kitabi olduğu için önyargılı davranıyor. Ama gerçekten benim beğendiğim bir kitapti. Hani bu kitapta kötü çocuk masum kız okumuyoruz. Gerçekten guzel bir aşk hikayesiydi. Hele erkek karakter olan rüzgar sanırım aşık olmuştum
432 syf.
·5/10
Klasik bir Wattpad kitabıydı diğer kitaplardan kendini ayıran pek bir özelliği yoktu.Kurgusu güzeldi ama sürekli aynı cümleleri aynı,benzer olaylar gündeme gelince yarısından itibaren zorla okuduğum bir kitaptı..Kitaba verdiğim puan çok düşük bile olsa sonunda ağladım.Hıçkıra hıçkıra ağlamadım tabiki ama yine de duygulanmama sebep oldu..
Okunmasını tavsiye etmiyorum,çerezlik bir kitap için bile kötü olduğunu düşünüyorum..

Yazarın biyografisi

Adı:
Dilek Tarıncı
Unvan:
Türk Yazar
Doğum:
İstanbul, Türkiye, 19 Eylül 1999
19.09.1999 tarihinde İstanbul’da doğdu. Küçük yaşlarda okumaya duyduğu sevgi, ilerleyen yaşlarında kitap yazma tutkusu olarak ona geri döndü. Okul dergilerinde başlayan yazma süreci bloglarda ve Kanadalı bir internet sitesinde devam etti. Yazdığı kitaplar milyonlarca okunmalara ve onu her daim destekleyen okuyucular kazanmasına sebep oldu. Dilek Tarıncı, lise öğrenimiyle beraber halen kitap yazmayı sürdürmektedir.

Yazar istatistikleri

  • 30 okur beğendi.
  • 597 okur okudu.
  • 15 okur okuyor.
  • 181 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.