Dilek Tarıncı

Dilek Tarıncı

Yazar
8.2/10
134 Kişi
·
297
Okunma
·
23
Beğeni
·
2.238
Gösterim
Adı:
Dilek Tarıncı
Unvan:
Türk Yazar
Doğum:
İstanbul, Türkiye, 19 Eylül 1999
19.09.1999 tarihinde İstanbul’da doğdu. Küçük yaşlarda okumaya duyduğu sevgi, ilerleyen yaşlarında kitap yazma tutkusu olarak ona geri döndü. Okul dergilerinde başlayan yazma süreci bloglarda ve Kanadalı bir internet sitesinde devam etti. Yazdığı kitaplar milyonlarca okunmalara ve onu her daim destekleyen okuyucular kazanmasına sebep oldu. Dilek Tarıncı, lise öğrenimiyle beraber halen kitap yazmayı sürdürmektedir.
"Sana masal anlatmamı ister misin?" Bir an için ona şaşkınlıkla bakakalırken saçımı öptü ve masalı anlatmaya başladı.
"Bir varmış bir yokmuş... Her yerin karla kaplı olduğu bir kış günüymüş."
Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler masalını anlattıktan sonra sonuna geldi.
"Sonra prens yetişememiş ve prenses ölmüş. Prensesin kötü kalpli üvey annesi de sonsuza dek dünyanın en güzel kadını olmuş."
Ona tip tip baktım.
"Hayır yanlış biliyorsun, sonunda prens ve prenses sonsuza dek mutlu yaşıyorlardı."
Rüzgar gözlerini devirdi ve ardından iki koluyla beni sıkı sıkı sardı. Bu ağlamama iyi gelmişti, artık gözyaşlarım durmuştu.
"Hah. O yalnızca küçük çocuklar üzülmesin diye hazırlanmış bir son. Ben mutlu sonlara inanmam," dedi.
"Neden?" diye sordum tavana bakarken.
"Ben sonun olduğu bir yerde mutluluğun olabileceğine inanmıyorum."
O kadar güzeldi ki şu an onu küçük bir fanusa hapsetmek ve hayatımın sonuna kadar yanımda taşımak isteyecek duruma gelmiştim..
Hayatı tozpembe görme,o sadece aptal masalların beş para etmez uydurmaları.Hayatın tek rengi var,o da siyah.
Masal su gibiydi; bense ateşin ta kendisiydim. Biliyordum, biz yan yana geldiğimizde ben kül o buhar olacaktık, çıkar yolumuz görünmüyordu. Birbirimizi tükete tükete sevecektik.
Kitap bir Wattpad hikayesi. Yazar küçük yaşına rağmen iyi iş çıkarmış. Klişe sayılabilecek bir konusu var ama tabiki tahmin edemeyeceğiniz yerler var yine de konusu hoş. Hoşuma gitmeyen yer ise kitapta cümlelerin çok tekrar etmesiydi. Okurken keyif alacağınız Rüzgar ve Masal hikayesi sonu hoşunuza gider mi bilemem ama..
Ve kitabın kokusu beni benden aldı. :)
Keyifli okumalar.
Yaklaşık 1,5 yıl önce arkadaşımın tavsiyesi üzerine aldığım bir Wattpad kitabıydı. Hala okumamışken okuyayım dedim; hiç istemememe rağmen. Bugüne kadar onlarca Wattpad kitabı okumuş biri olarak söylüyorum; Wattpad platformu bazında çok iyi bir kitaptı. Kesinlikle wattpad okuyan biri alıp okumalı. Genel olaraksa beğenmedim. Ama en azından kitabın son sayfasını okuyup kapağını kapatınca vay be dedirtiyordu. Konudan bahsetmeyeceğim ama şunu bilin ki çoğu Wattpad kitabındaki gibi yetimhaneden çıkmış masum kız, tam bir kötü çocuk olan gizemli erkek, yeni bir lise var, gerisini siz tahmin etmişsinizdir zaten
Ben bu kitaba açıkçası Wattpad den geldim. Gerçekten benim sevdiğim bir kitap. Aşkları büyüleyici. Rüzgar'ın Masal' ı bu kadar güzel sevmesi ise zaten çok güzel. Yazarın yaşı daha küçük olduğu halde güzel bir iş çıkarmış.
Kitabın hala etkisinden çıkamadım. İlk başta basit bir kitap gibi gelmişti ama sonradan öyle olmadığını anladım. Söylemek istediğim tek birşey var bu kitap hakkında. Çok ağlattı be...
Yazar Dilek Tarinci 1999 doğumlu.Bu kitabı yazdığında sanırım 16 yaşında ve kitap 430 sayfa.O yaşta böyle bir kitabı yazmak gerçekten taktire şayan.Ben kitabı okumadan önce yazarını araştırdım ve bu yaşta bir kız çocuğunun nasıl bir kitap yazabilmis olabilecegini merak ederek okumaya karar verdim.
Gelelim kitaba;kitap o yaşta bir yazar için olağan üstü yaratıcı fakat romandaki hayatlar lise çağındaki gençlerden oluşuyor ve inşallah bunu okuyan genç kuşak burdaki hayatlara ozenmez.Bence genç yazarımıza destek olmak için okumaliyiz. Iyi okumalar kitap severler...
Bu kitap Wattpad'de yazıldığı için kitaba karşı bir önyargı beslemeyin lütfen.Bazı saçma hikayelerin kitap olmasından dolayı aslında çok normal bu durum fakat bu kitap bence o saçma hikayelerden birisi değil.Kitabın içinde yine klişeler var ama hani öyle yazarlar vardır ki klişeleri farklı bir şekilde aktarırlarda bize başka birşeymiş gibi gelir ya bence bu kitapda öyle bir kitap.Eğer Wattpad'de başlayıp kitap oldu diye bu kitap sizin için baştan kaybettiyse bence bu kitaba bir şans verin.
Kitabı ilk olarak Wattpad'de okudum.
3 günde bitirdiğim bir kitaptı.
Sonu hayal ettiğimiz gibi bitmesede, kurgu ve karakterleri ile harika bir kitap.
Rüzgar ve Masal'ın hikayesini okumalısınız.
"Ve ateş kül oluncaya dek yanmaya devam etti. Su ise buhar olacağını bilmesine rağmen savaşından vazgeçmedi.''
Kitabı tavsiye ederim.Kitabın sonu mutlu sonla bitmiyordu. Zaten "bir varmış bir yokmuş" yerine "Lanet olsun!"ile başlayan bir masaldan ne beklenirdi ki?...
Masal'la Rüzgarın çocukken tohumlarını attıkları aşkın 10 yıl sonra açığa çıkmasını ve kirli olan herşeye karşın aşkın en saf halde kalmasının müthiş hikayesi...
Bu kitabı her yaştan insan okuyabilir. Çok güzel bir anlatımı var. Okurken ağlanılabilecek bir kitap. Yazar sonu mutlu bitmiyor diyor ama aslında onların ruhları birbirine kavuşuyor. Yani mutlu son ile bitiyor.

Yazarın biyografisi

Adı:
Dilek Tarıncı
Unvan:
Türk Yazar
Doğum:
İstanbul, Türkiye, 19 Eylül 1999
19.09.1999 tarihinde İstanbul’da doğdu. Küçük yaşlarda okumaya duyduğu sevgi, ilerleyen yaşlarında kitap yazma tutkusu olarak ona geri döndü. Okul dergilerinde başlayan yazma süreci bloglarda ve Kanadalı bir internet sitesinde devam etti. Yazdığı kitaplar milyonlarca okunmalara ve onu her daim destekleyen okuyucular kazanmasına sebep oldu. Dilek Tarıncı, lise öğrenimiyle beraber halen kitap yazmayı sürdürmektedir.

Yazar istatistikleri

  • 23 okur beğendi.
  • 297 okur okudu.
  • 12 okur okuyor.
  • 114 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.