1000Kitap Logosu
E. Muratoğlu

E. Muratoğlu

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
9.4
32 Kişi
105
Okunma
2
Beğeni
133
Gösterim
Unvan
İlahiyatçı, Yazar
Milena
Her Anneye Lazım'ı inceledi.
195 syf.
·
9 günde
Bu kitap bilgiler hazinesi gibi. Hali hazırda her annenin, her anne adayının okuması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum. Evladınız daha anne rahmine düşmeden yapacaklarınız ile başlayıp, anne rahmindeyken yapılacaklar ile devam eden ve ardından doğum ile birlikte çocuğun terbiyesi hakkında size bilgiler veren eşsiz bir eser. Bu annelik aşamalarında sünnet üzere hareket etmek isteyen herkesin okumasında fayda olacağını düşünüyor, şiddetle tavsiye ediyorum. Hep anne dedik ama aslında ebeveyn olan veya olmayi düşünen herkes okumalı. Babalar da okursa aslında epey güzel olur, eşler birbirine yol göstermeli sonuçta. Ben kitabı ders gibi işleyerek, notlar alarak okudum. Çok yere işaret koydum dönüp dönüp okumak için. Hatta ve hatta her bebekte tazelenmeli bu bilgiler diye düşünüyor, bu kitabı arka raflara koymak yerine kolay ulaşabileceğim bir yere bırakmak istiyorum. Okuyacaklara yanlarına bir not defteri almalarını da tavsiye ederim. Istifadeli okumalar diliyorum.
Her Anneye Lazım
9.4/10
· 108 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
34
Nil Özen
Her Anneye Lazım'ı inceledi.
195 syf.
·
16 günde
·
Puan vermedi
Kitap icerisindeki bilgiler çok güzel , hikayeler , hamilelikte beslenme vesaire.. Fakat kitaptaki dualar kısımlarında duaların sadece arapçaları yazılmış dolayısıyla arapça bilmeyenler hiçbirşekilde faydalanamazlar. Çünkü duaların bir ismi de yok. Sadece şunu okumalısınız ve altına Arapçası . Bu da büyük bir eksi bence kitap adına.
Her Anneye Lazım
9.4/10
· 108 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
2
Fevkalade
Her Anneye Lazım'ı inceledi.
195 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Bu bozuk zamanda hayırlı bir evlat yetiştirme gayesinde olan herkesin okuması gereken bir kitap... Sadece annelere değil, bu kitap her babaya da lazım bence. Hatta bir kere evladı olmadan önce bir kere evladı olduktan sonra iki kere okunmasını şiddetle tavsiye ederim. Kitabın içerisinden bir hadisi şerif: Rasulullah (sallallahu aleyhi vesellem)efendimiz şöyle buyuruyor: -"Kim ağlayan çocuğunu sakinleştirinceye kadar gönüllerse, Cenab-ı Hak cennette ona memnun oluncaya kadar ikramda bulunur". Yine bir hadisi şerif: -"Cennette bir köşk vardır ki adına 'ferah köşkü' derler.Oraya yalnız çocukları sevindiren girer"(İbni Adiy) Rabbim hepimizi oraya girenlerden eylesin..
Her Anneye Lazım
9.4/10
· 108 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
8