Ela Arslan

Ela Arslan

Yazar
8.7/10
10 Kişi
·
14
Okunma
·
1
Beğeni
·
258
Gösterim
Defne hâlâ inanamıyordu. "Marslılardan ne zaman bahsedeceksiniz merak ediyorum."
Oktay Niler sırıttı. "Ben Mars'ta büyüdüm, şimdiden bu kadar ırkçı olma."
Ela Arslan
Sayfa 45
Defne güldü. "Bu ne ya, gösterişe bak. Ev mi bu?"
Eylül de ağzı açık bakıyordu. "Ev değil bu... Ev olmaz bu, cennet gibi."
"Hangi şanslı zengin piçi yaşıyor kim bilir?"
Oktay Niler, "Ağzını topla Defne." deyip arabayı evin bahçe kapısının önündeki manyetiğe alrın renkli bir kart okutup arabayı içeri sürdü. "Şanslı zengin piçi sensin."
Ela Arslan
Sayfa 60
"Ben insanlara teklif sunuyorum; beni yenin, parayı alın. Kaybedip para kaptırmak, onların yeteneksizliği."
Ela Arslan
Sayfa 32 - Defne Niler
"Wattpad kitabı" denilirse ön yargıyla yaklaşanların olacağı güzel ve sürükleyici bir kitap. Ben 24 saat içinde bitirmiştim. "Sothis'in Batışı" 5 kitaplık "AyzA" serisinin birinci kitabı. Eğer isterseniz Wattpad'de yan öykülerine ulaşmak da mümkün.
Kitabı nasıl yorumlayacağımı bilmiyorum aslında. Yani uzun zamandır bu tür güncel fantastik tarzı bir kitap okumamıştım. Ki tarzımda değildir. Ama şuanda ki korkum umarım klasiklerden sıkılmaya başlamıyorumdur. Kitap gerçekten güzeldi. Konusu da güzeldi. Ikiz olan iki kız kardeşin birbirine nasıl bağlı olduğu, 18 yaşına kadar büyücü olduklarından bihaber yaşadıklarını, sonrasında Ayza'ya gittiklerindeki alışma sürecini ve tabi düşmanlarını anlatıyor. Buraya sade bir şekilde açıkladım ama içerik çok doluydu. Benim hayal gücüm bu kadar gelişmiş değil galiba. O yüzden ayrı bir tebrik etmek gerek yazarlarımızı. 772 küsür sayfa olmasına rağmen 4 günde -ki hastayım- akıp gitti. Gayet akıcı. Akıcı olmasını sağlayan bir diğer sebep sanırım ikizim olmasa da ikizim kadar benzeyen bir ablaya sahip olmamdı. Tabi ki bizi onların yerine koymadım. Ikimizden biri ne dövüş sever ne de o kadar şımarık olmayı.Kitabımız 5 kitaplık bir seriymiş ve ben şimdiden ikinci kitabı çok merak ediyorum. Öyle bir yerde kesilir mi? Hemen çıksa da okusak.
Bedenleri ayrı, ruhları bir olan ikizler yani Defne ve Eylül'ün büyücü olmalarını öğrenmeleriyle başlayan büyücülük hikayesi. Gayet sürükleyici, sayfalarını heyecan ve merakla çevirebileceğiniz güzel bir kitap.
Kitabı almayı hep ertelemiştim. Çünkü hem kalındı hem de iki yazar tarafından yazılmıştı. Yazarlar arasında uyum olmama durumu olabilirdi. Ama tüm düşüncelerim yersiz çıktı ve kitap harikaydı. Kitaba tamamen fantastik diyebiliriz. Çoğu Wattpad kitabının aksine aşk değil, kardeş sevgisi üzerine kurulmuştu.

Ayza benim sevdiğim bir kitap gerçekten. Almayı düşünenlere kesinlikle öneririm.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ela Arslan
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 14 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 12 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.