Elçin Eşin

Elçin Eşin

Yazar
7.9/10
26 Kişi
·
39
Okunma
·
3
Beğeni
·
129
Gösterim
Adı:
Elçin Eşin
Unvan:
Yazar, Moda Tasarımcısı
Doğum:
İstanbul, Türkiye, 1996
1996’da İstanbul’da doğdu. Lise çağında çizmeye başlayarak yetenek sınavlarına hazırlandı. İstediği üniversitenin sınavını başarıyla geçerek Moda ve Tekstil Tasarımı bölümüne burslu olarak kabul edildi. Okurken aynı zamanda ilkokul ve lise öğrencilerine özel İngilizce dersleri verdi. Bölümünde yüksek notlarıyla dönem birinciliği elde eden Elçin Eşin eğitiminin bir bölümünü de İspanya’nın Madrid şehrinde devam ettirdi. Okulundan üçüncülükle mezun olan ve tasarımlarına hız kesmeden devam eden Eşin çizim yeteneğini yazıya dökmekte de oldukça kararlı. Genç kurgu türünde olan Eşsiz, yazarın yayımlanmış ilk kitabıdır.
İşte yine o soru ... Hayattan hiçbir şey beklemediğiniz anlar oldu mu ?

Ben şimdi tüm beklentisiz anlarimi topluyorum da ...
İşte ben de böyle bir kızdım. Kendisini üzen en ufak harekette, belki ufacık bir cümlede astım krizine el sallayan kız. Ona çirkin diyen çocuğun evine zorla gelen bir kız. Minicik çocuğu kalpsiz babasından koruyamayan minik bir, Çakıl.
“Ne roman yazarım, ne dağlar aşarım,” derken ciddiyetle gözlerime bakıyordu. “Ama eğer konuşacaksan...” diyerek dilini dudağının üzerinde gezdirdi. Sıcak su aramızda okyanus görevi görürken devam etti. “Geri dönüşü olmayacağını bil. “ Gözlerime işlerken gözleri, dudaklarından dans ederek çıktı sözleri. “Geri dönüşümüzün olmayacağını bil. “
448 syf.
·2/10
berbat bir kitap bence önermiyorum kitaplıkta boş yer kaplıyor aşırı gereksiz. yazarken neden bu kadar aynı kelimeleri kullanmış boş yapmış bilmiyorum ama kesinlikle para kaybı
448 syf.
·6/10
Ne desem nasıl başlasam hiç ama hiç bilmiyorum. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki kitap ilk çıktığında (zaten yeni bir kitap) iç açıcı kapağı ile ilgimi çekti; yalnız wattpadde yayınladığı hikâyeleri okumadığımdan dolayı alıp almama gibi çelişkide kaldım uzun bir süre. Ve şu an yorum yaptığıma göre aldığımı da anlamışsınızdır.
Ama kitabı okuduğum her sayfada karakterler kızmakla o kadar meşguldüm ki nasıl okudum nasıl bitti anlamadım. Bazı kelimelerin sürekli tekrarlamasını geçtim artık. Çakıl’ın anne ve babasına ebeveynlikten sınıfta kaldıkları için, Çakıl’a çok pasif olduğu, sadece inanmak istediklerine inandığı için, Kaan’a ise ne kadar ruhsuz, duygusuz (daha da sayıyorum ama içimden) olduğu için kitabı okurken öfke patlaması yaşadım.
Ailesinin boşanması sonucu babasıyla yaşamaya başlayan Çakıl, sevgisizliğin içinde babasının katı kuralları çevresinde kalbinde 6 yıldır sadece uzaktan izlediği adını bile bilmediği bir çocuğa karşı platonik duygular besliyor. Tabi yıllar sonra yeni başladığı okulda malum şahısla karşılaşınca işler ondan sonra benim için çığrından çıktı.
Kaan, daha ne yapabilir Çakıl’a dediğim anda öyle bir şey yaptı kiiii, okurken hissettiklerimi nasıl anlatsam boşşş hala düşündükçe sinirleniyorum.
Daha fazla anlatarak ne ben spoi vereyim ne de öfkemi kusayım.
Kitapta bir Arda’yı sevdim doğruya doğru.
448 syf.
·6 günde·Beğendi·8/10
Eşsiz benim cidden sevdiğim ve etkilendiğim bir kitap olmuştu. Zaten genelde bu tarz okuduğum için zevkle okudum Eşsiz’i. Ufak tefek eksiklerini gördüm ama bu eksikler asla rahatsız etmiyor. Bence bir şans verebilirsiniz.
448 syf.
·Beğendi·10/10
Karakterlere bayılıyorum:)
Yazar cidden güzel bir performans sergilemiş. Bir genç yazar olarak ilham aldım.Ben zaten böyle kitaplara bayılıyorum. Çok sevindim.Teşekkürler.
448 syf.
·4/10
Kitabı beğendim. Güzel, sürükleyici bir kitap ama kitabın ismiyle uyumsuz olduğunu düşünüyorum. Daha farklı ve güzel bir isim bulunabilirdi. Kurgusunu anlatacak olursam güzeldi, Çakıl'ın ailesinin onu pasif ve sessiz olmasını sürekli vurgulamaları, Kaan'ın ise sertliğini, soğukluğunu okumak sinir bozucu olsa da asıl kurgu Çakıl'ın anne ve babasının boşanması ve Kaan'ı uzaktan sevmesiyle başlıyor. Daha sonradan aynı okulda olmaları ve yavaş yavaş yakınlaşmaları klasik kurguydu ama bir babanın kızına bu kadar uzak olması değişik, üzücü ve kırıcıydı. Babasını kaybetmiş bir kız olarak kitabı okurken bile içim parçalanırken hayatta kimsenin bunu yaşamasını istemem. Çok kötü bir duygu. Konuyu biraz dağıttım ama kitap güzeldi. Okumanızı önerebilirim
448 syf.
·6 günde·3/10
Kitabı yayınlandığı platform üzerinden -wattpad- okumuştum. Kitap platformda yarım bırakılmıştı. Alma gereği duymamıştım. Ama bir arkadaşımın elinde görünce ödünç aldım. Merak ettim sonunu. Şans vermek istedim Kaan'a. Ama yine şansını kaybetti.
Öncelikle bir masum kızımız var. Annesi ve babası boşanmış,anneden,babadan ilgi görmeyen bir kız. Kız çocukluğundan beri banklarda bir adamı izliyor. Ne tesadüftür ki gittiği yeni okulda o adamla karşılaşıyor. Adamın adı Kaan. Tabii ki de zengin, tabii ki de bir badboy.

BU PARAGRAFTA AZ DA OLSA SPOİ VARDIR!!! Kız tacize uğruyor ve Kaan onu kurtarıyor. Yarın olunca taciziyle ilgili düşünceleriyse ''Tacize uğramıştım ama tek düşündüğüm onun gözleriydi.'' gibi bir şeyler oluyor. Gerçekten buraya çok sinir oldum. Normal hayatta tacize uğramış biri bunu okusa neler düşünür acaba? Bu kız Kaan yüzünden bir saldırıya daha uğruyor. Kaan bir polis edasıyla kızı koruyor. Kızın evine gelip yanında yatmalar,kendi evine almalar....

Kaan'ın haraketleri gerçekten çok dengesiz. Kızı öptükten birkaç dakika sonra sanki hiçbir halt yaşanmamış gibi kıza emirler yağdırıyor.

Gerçekten sinir olmak,küfredip amel defterinize günah yazdırmak istiyorsanız harika bir kitap.

O kadar kötü yanını yazdım bir de iyisini yazayım. Arkadaş bağları çok kuvvetliydi.
448 syf.
·5 günde·4/10
Kesinlikle kitabı büyük bir beklentiyle aldım. Yazarıyla Instagram'da mesajlaşmıştım ve cidden çok tatlıydı bu da kitabı alma düşüncemi daha da sağlamlaştırmıştı. Aldım, okudum, bitirdim. Şimdi ise yoruma geçelim kitaba 10 üzerinden puan verecek olursak eğer en fazla 4 alabilir. O da kızların arkadaşlığınadır zaten. Kaan yani baş karakterimiz o kadar dengesiz bir adam ki cidden kıza saçma sapan tepkilerde bulunuyor. Bugün iyiyse yarın dünyanın en kötü insanı oluyor. Kaan'ın karakteri bildiğimiz, bad boy.Cidden kıza öyle bir şey yaptı ki kitabın sonunda daha doğrusu kız öyle bir şey öğrendi ki cidden o an kızdan çok daha fazla sinirlendim.Emin olduğum tek şey eğer bunların doğruluğu 2.kitapta kanıtlanırsa şu an da aklımda oluşan düşünceye yüzde doksan eminim o da Kaan'ın Çakıl'ı hak etmediği. Cidden 2.kitapta da Kaan böyle davranmaya devam ederse, Çakıl'ın öğrendiği şeyler gerçekse düşüncem kesinlikle doğru bir sonuca varacak ve ben gönül rahatlıyla "Sen Çakıl'ın hak etmedin Kaan Barlas," diyebileceğim. Kitabı beğenmememin nedeni ciddi anlamda Kaan'dı. Evet çok güzel ve naif davrandığı sahneler var ama bunlar azınlıkta. Ve kesinlikle yeterli değil. Kitapta tek beğendiğim Çakıl, Başak,Ece, Arda ve Johhny oldu. Bu yan karakterler olmasaydı kitap okunmazdı.

Yazarın biyografisi

Adı:
Elçin Eşin
Unvan:
Yazar, Moda Tasarımcısı
Doğum:
İstanbul, Türkiye, 1996
1996’da İstanbul’da doğdu. Lise çağında çizmeye başlayarak yetenek sınavlarına hazırlandı. İstediği üniversitenin sınavını başarıyla geçerek Moda ve Tekstil Tasarımı bölümüne burslu olarak kabul edildi. Okurken aynı zamanda ilkokul ve lise öğrencilerine özel İngilizce dersleri verdi. Bölümünde yüksek notlarıyla dönem birinciliği elde eden Elçin Eşin eğitiminin bir bölümünü de İspanya’nın Madrid şehrinde devam ettirdi. Okulundan üçüncülükle mezun olan ve tasarımlarına hız kesmeden devam eden Eşin çizim yeteneğini yazıya dökmekte de oldukça kararlı. Genç kurgu türünde olan Eşsiz, yazarın yayımlanmış ilk kitabıdır.

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 39 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 26 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.