Elizabeth Lowell

Elizabeth Lowell

Yazar
7.3/10
23 Kişi
·
75
Okunma
·
2
Beğeni
·
555
Gösterim
Adı:
Elizabeth Lowell
Unvan:
Yazar
Doğum:
ABD, 5 Nisan 1944
Ölüm korkusu , hayatta kalma güdüsüne bağlı çok doğal bir reflekstir . İnsan doğasının evrensel bir parçasıdır .
Tek , küçük bir hatayla başlar . Bir arkadaşın bir iyilik ister , daha sonra yeni arkadaşlar yeni istekleriyle gelir . Ve tüm bu istekler . Birlikte yediğin , içtiğin hatta birlikte çocuklarını büyüttüğün sana yakın insanlardan gelir .
Tarih... Kime güveneceğini düşünerek uyanık gezenlerle dolu, bazıları dogru tahminlerde bulundu, bazıları ise erkenden ölüp gitti.
Erkeklerin kadınlardan üstün olduklarını düşündükleri ve bunu göstermekten hiç çekinmedikleri Meksika mı ? Yoksa erkeklerin aynı şeyi düşünüp bunu göstermek yerine zekice sakladıkları Amerika mı ?
Işte o an her şeyin çok geç olduğunu , aslında bir uçurumdan düşmeye başlamış olduğunu anlarsın ve nasıl duracağın hakkında en ufak bur fikrin bile olmaz .
456 syf.
·Beğendi·7/10 puan
Hollywood tarzı film tadında sıkmadan yormadan hırpalamadan kısa sürede okutuyor roman kendini kafa dağıtıp oyalanmaksa niyetiniz üzmeden tatmin eder diye umuyorum sizleri beklentimin oldukça üzerindeydi aksiyonu ve diğer mezeleri . :)
456 syf.
·9 günde·Beğendi·10/10 puan
24 adlı diziyi herkes bilir çocuğu kaçırılan bir babanın onu kurtarma çabasını anlatıyordu " 3 4 Bölüm dışında izlemedim " bu kitapta onun gibi birsey yargıç bir annenin meksikada bir mafyanın elinden oğlunu kurtarma çabasını , gizli kalmış sırları anlatan güzel bir romandı .
456 syf.
·9/10 puan
Grace, hayatının korkusu ile yüzleşebilmek için bütün gücünü ve kariyerini kullanmak üzereydi.
Fareo,ona yardım edecek miydi? Meksika sınırında ki bir kamp ta rehin tutulan oğlu Lane'in hayatı ona sunulan anlaşmanın ve eşinin bu işte ki rolünü kabul etmesinden geçiyordu.
Bir annenin yaşayacağı en büyük kabusu; oğlunun hayatı için neler yapabileceğini soluksuz okuyacaksınız...
456 syf.
·6 günde·7/10 puan
Sanırım yazarın seri olarak yazdığı bir roman dizisinin birine ortadan daldığım için kitap bir noktadan sonra anlamsizlasmaya basladi. Kurgu asamasinda bunu anlamiyorsunuz fakat ortalara geldiginizde karakterler arasında bir yaşanmışlığın oldugunu görüyorsunuz.
Bunu bir kenara bırakacak olursam %90 dialogdan olusan bir kitapti diyebilirim. Yazar 300 sayfaya da sığabilecek bir konuyu eklemeler yaparak 456 sayfaya çıkarınca kabak tadı verdi bir yandan.
456 syf.
·4/10 puan
Kitabın detayına baktığınızda temposu yüksek bir roman okuyacakmışsınız hissine kapılabilirsiniz ama gerçekte hiç te öyle değil. Polisiye tadında olmasına rağmen olaylar bence gereğinden yavaş ilerliyor, hikaye ve kahramanlar deseniz, hafızanızda iz bırakacak türden değiller. Bu yazardan başka kitaplar da okumuştum ve onlara kıyasla bunu vasat buldum. Çok merakınızı uyandırdıysa ve bu türü seviyorsanız bir göz atabilirsiniz ama bence okumasanız da bir şey kaçırmazsınız.
456 syf.
·26 günde·6/10 puan
Klasik amerikan filmi tadında bir kitap. Fazla sürpriz içermeyen, tahmin edilebilir, biraz aksiyon, biraz da gerilim içeren sürükleyici bir eser. Zaman kaybı sayılmaz. Keyifli okumalar..

Yazarın biyografisi

Adı:
Elizabeth Lowell
Unvan:
Yazar
Doğum:
ABD, 5 Nisan 1944

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 75 okur okudu.
  • 11 okur okuyacak.