Elyssa Friedland

Elyssa Friedland

Yazar
6.6/10
5 Kişi
·
14
Okunma
·
0
Beğeni
·
333
Gösterim
Adı:
Elyssa Friedland
Unvan:
Hukukçu, Editör, Yazar
Teknoloji hiçbir şeydir. Asıl önemli olan insanların özünde iyi ve zeki olduklarına, onlara gerekli araçlar verildiği taktirde mükemmel işler başaracağına duyduğunuz inançtır.
Elyssa Friedland
Sayfa 6 - Novella Yayınları
*Evie ve kendi tuhaf yaşamı*
Kitap, Evie karakterinin interneti belirli sebeplerden dolayı kullanmayı bırakmasından sonra yaşadıklarını anlatıyor. Açıkçası kitabın yarısına kadar boşa uzatılmış olduğunu düşündüm. O sayfakardan çoğu şeyi çıkarsak, bence kitap söylenildiği kadar keyifli olabilirdi. Özellikle son 200 sayfada gerçekten güldüğüm keyif aldığım yerler oldu.

Onun dışında kitaptan ders çıkarılması gereken yerler de vardı. İnternetin yaşamımıza nasıl da etki ettiğini gösteriyor. Bir çığumuz belki sesli olarak itiraf etmesek de Evie'nin internet yaşamı gibi bir yaşama sahibiz. Gün boyu bilinçsizce yersiz insanlar için stalk yapıyoruz veya da internetten gereksiz alışverişlerle paramızı harcıyoruz. Dürüst olup düşünmek gerekirse aslında internet için ne kadar gereksiz zaman harcadığımızı fark edebiliriz. Kitap, bunu hatırlattı bana.

Kitaba yarı puan vermemin sebebi, kitabın da sadece yarısını beğenmiş olmamdan kaynaklı. Boşu boşuna vaktimi yiyen bir kitap olmadı ama bitirmek için de biraz özel çaba sarf etmem gerekmedi değil.
Çerez niyetine okuduğum kitaplardan biriydi. Fazla bir şey beklemezseniz eğlendirici bir kitap. Sophie Kinsella'nın romanlarından birini okuyormuşum izlenimi verdi. Okursanız size bir şey katmayacak ama vakit geçsin ve biraz da eğleneyim diyorsanız okuyabileceğiniz bir kitap. Evie'nin hayatını ve babaannesinin onu evlendirmek istemesini anlatıyor, bunu genel olarak çevrenizde de görebilirsiniz tabii. Ve Evie'nin internet kullanmayı bırakması üzerinde dönüyor genel hikaye.
Kitap hoştu fakat benim beklediğim gibi çıkmadı. Bu kitap daha çok psikolojik durumları anlatıyor ve ismi, arkasındaki özetinden çok daha farklı bu nedenle yarısında bırakmayı tercih ettim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Elyssa Friedland
Unvan:
Hukukçu, Editör, Yazar

Yazar istatistikleri

  • 14 okur okudu.
  • 11 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.