Emiko Jean

Emiko Jean

Yazar
8.5/10
23 Kişi
·
53
Okunma
·
1
Beğeni
·
457
Gösterim
Istırap kuvvetli bir histir ve görmezden gelinirse bize yolumuzu kaybedilebilir.
Emiko Jean
Sayfa 24 - Novella Dinamik
Kendimi nasıl hissediyorum? Çetrefilli bir soru. Nasıl cevaplasam bilemiyorum. Kapkara hüzünden amansız umuda kadar farklılık gösteren hislerim arasından seçim yapıyorum.
-Herkes sevilmeyi hak eder,ama bu her zaman sevildikleri anlamına gelmez.-
Kitabın mükemmel bir kurgusu var .Sonu şaşırtıcı. Anlatım güzel,akıcı. Okunmalı derim :)
Psikolojik gerilim tarzında,heyecan verici , okuması keyifli bir kitap.Kapağına,cildine baskısına gerçekten hayran oldum.Novella Dinamik Yayınları baskı konusunda çok iyi iş çıkarmış.

Gerilim severler bu romanı okuyabilirler çünkü konusu itibariyle ilgi çekici bir kitap.Klişe ve sıkıcı bir roman değil.Mutlaka okuyun,okumadan ölmeyin diyemem ama ağır kitapların ardından keyif almak için okuyabilirsiniz.

Emiko Jean yazarını takip edilecekler listesine aldım.Kendisine yazarlık kariyerinde başarılar dilerim.Herkese keyifli okumalar dilerim. :)
Gerilim tarzında gayet akıcı bir roman Asla Ayrılmayacağız. Kısaca konusundan bahsedelim hadi.

Kitaba hızlı bir giriş yapıyoruz aslında. Bir yangındayız Allice ve Jason Allice'in ikizi Cellia tarafından yakılıyor. Ama bu yangının arkasında öyle gizemler öyle sırlar var ki okudukça ağzınız bir karış açık kalacak. Ben konusuna çok girmek istemiyorum. Okudukça keşfetmeniz gereken bir kitap bence Asla Ayrılmayacağız. Karakterlerden bahsedecek olursak kitapta en beğendiğim karakter Chase oldu diğer karakterler de gayet oturaklıydı ben beğendim kitabı okumanızı tavsiye ederim.
Dikkat spoiler içerir.
Alice Monroe, ikizi Celia ile beraber büyükbabası öldükten sonra çeşitli koruyucu ailelerde yaşamaya başlar ve böylece Jason ile tanışır. Alice ile Jason yakınlaştıkça Celia'nın içindeki kötü ortaya çıkar. Her yeri kundaklamaktadır. Ve bu olaylardan sonra Vahşi Ada denilen Oregon Akıl Hastanesine yatırılırlar. Ancak oradan kaçarlar ve kaçtıkları yerde yangon çıkar. Onu kaçıran Jason ölmüştür. Hastaneye geri dönen Alice, Chase ile tanışır. Amelia da oda arkadaşı olmuştur. Doktor Goodman, memur Donny ve sorumlu Sara, kundakçının Alice olduğunu düşünür. Alice her şeyin sorumlusu olarak gördüğü Celia'yı öldürecektir ama kısıtlı bölüme erişmesi için Chase'in yardımına ihtiyacı vardır. Bu arada Chase ile yakınlaşır. Ancak bir gün bütün dünyası alt üst olacaktır. Gerçek düşünülenden çok farklıdır. Chase, Alice'e gerçeği söyleyecek midir? Celia kimdir? O gece ve daha önceki yangınları kim çıkarmıştır? Alice'in hayatı bir daha eskisi gibi olacak mıdır? Chase ile ilişkisi nasıl devam edecektir? Keyifle bir solukta okunan bir roman.
Bu kitap ta son dakka vuranlardan. Sonu kitabın baştan sona yerleri düşünmenize sebep oluyor. Gerçekten güzeldi. Kitabın kapağı da kitabın içeriğiyle uygun ama ben dış kapaktaki kütüğü anlamadım.
Psikoloji alanına ve insan beyninin sınırlarına ilgi duyanlar için ideal bir roman.Hikaye sürükleyici sonu ise çarpıcı :) İyi bir gerilim filmi tadında bir kitap.
Alice ve Celia dedeleri tarafından yetiştirilmiş ikiz kardeşler. Dedeleri öldükten sonra hayatlarının çoğu koruyucu ailelerde geçiyor. Alice ve Celia birbirlerine tıpa tıp benzemelerine rağmen birbirlerinin tam zıttıdırlar. Alice uysal, sevecen ve pozitif bir kızken Celia psikolojisi bozuk ve sürekli sorun çıkaran bir kız. Tek ortak noktaları Jason. İkisi de onu seviyor ve herşey Jason ve Alice'in Celia'dan uzağa kaçmaya çalıştığı gece başlıyor. Yangınla. Aşık olduğu çocuk alevler içinde kaybolurken kendisini yeniden Vahşi adada bulan Alice'in artık tek istediği intikam. Söylemek istediğim bir ton şey var ama hepsi spoiler içerebilir o yüzden sadece sonuna gelene kadar asla tahmin edemeyeceğiniz bir yolculuk gibi düşünün. Alevlerin olduğu, aşkın gözünün kör olduğu ve bu vahşi adada yaşayan denizanalarının bulunduğu akvaryumda zehirli olanın ortada olup görmek istemediğiniz sürece göremeyeceğinizi. Chease'in Alice'e " Kanadı kırık küçük kuşum " deyişi ve benim onu her söylediğinde ağlamak istemem. Sonlara doğru sadece Chease'e sarılmak istedim neden bilmiyorum ama o sonu bir tek onun haketmediğini düşündüm. Bana bir Chease gönderebilir misiniz acaba?
kitabın dilini beğendim ancak yinede akıcı değildi sanki belki çeviriden belki de yazardan kaynaklanıyor olabilir ancak bu şekilde konu işleyen kitaplar ilgimi çektiği için hoşuma gitti keyifle okudum. Kitap akıl hastanesinde gerçekleşen olayları ve ana karakterimizin geçmiş anılarını yazdığı günlüğü içeriyor bu ikisi olaylar ile bağlantılı sona yaklaştıkça neler olduğunu anlıyorsunuz daha çarpıcı olabilirdi belki ama yine de sonlara doğru okuma hızımın arttığını söyleyebilirim :)
Maalesef çok beğenemedim.Yazarın yazmak için yazmış olduğu kitabı okumak için okumuş oldum:) Biran önce bitsin başka kitaba geçeyim istedim. Kitap ciltli ve baskı kalitesi güzel.Zaten fiyatı çok uygun olduğu için almıştım.Konu ve sonu itibariyle beni tatmin etmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Emiko Jean
Unvan:
Roman Yazarı

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 53 okur okudu.
  • 24 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.