Emre Şeyda

Emre Şeyda

Yazar
7.7/10
7 Kişi
·
43
Okunma
·
6
Beğeni
·
1.122
Gösterim
Adı:
Emre Şeyda
Unvan:
Türk Yazar Şair
Doğum:
İstanbul, 3 Temmuz 1979
03.07.1979 İstanbul doğumlu olan yazar aslen Karslıdır. İlk, orta, lise ve üniversiteyi (İstanbul Kültür Üniversitesi - Matematik-Bilgisayar - Tam Bursu) İstanbul'da okuduktan sonra Yüksek Lisansı Karadeniz Teknik Üniversitesinde (Bilgisayar Öğretmenliği) tamamladı. Özelde çeşitli meslekler yaptıktan sonra 2009 yılında memuriyeti kazanmasıyla birlikte memur oldu.

1990 yılından beri yazı yazan yazar esas olarak 2003 yılında bu işe gönlünü verdi. Çeşitli edebiyat platformları için kısa süreli yazı ürettikten sonra kendi blogu ile uğraşmaya başladı. İlk kitabını 2017 tarihinde çıkardıktan sonra 4. kitabından itibaren dijital platfform olan Google Play Kitaplarda kitaplarını yayımlamaya başladı.

Evli bir çocuk babasıdır.
Allah'tan kitap okuyordu çünkü içine kapanık birisine yardım edebilecek en iyi yardımcı kitaplardır.
1 saat boyunca kulaklıkla bir şey dinlemek kulaktaki bakteri sayısını %700 artırıyor.
Emre Şeyda
Sayfa 1 - SON ÇAĞ YAYINLARI
190 syf.
·10/10
(bkz: 1000 Kitap İmza Günleri) Etkinlik kitabım sayın yazarımız Emre Şeyda/Duvar/ nın çok eğlenceli bir mizah kitabı. Uzun zamandır bu tür bir kitabı okumamıştım. İlaç gibi geldi.

Hikayelerden en çok balayı yolcularına güldüm. Balayına gidemeden boşanan çift. Kitabın kahramanlarından en çok Adbül'e üzüldüm. Abdül'ün kim olduğunu söyleyemem. Zaten tahmin bile edemezsiniz. Şeker Kız Candy Sultan favorilerim arasında. Menemene yumurta katılması gerektiğini söyleyen Elif'e de buradan bir mesaj vermek istiyorum. Kızım senin aklın mı yok?

Sevgilisine yazdığı, Gülizar diye başlayıp, Suna ile devam edip, Meltem diye bitirdiği mektubu hayretler içerisinde okudum. Serkan adamsın helal sana.
190 syf.
Evet kitabımın sitemizin okur-yazarlarından Emre Şeyda/Duvar dan imzalı, DUA/Duvar/ 'dan hediyeli benim için çoook özel bir kitap...
Kitabımız güzel komik 20 hikayeden oluşmuş. Okurken yeri geldi baş kahramanın başına gelen talihsizliklere güldüm yeri geldi karakterlerin kim olduğunu tahmin edemeyeceğiniz hikayeler okudum.
Küçük bir spoi;
Kitapta ölmek isteyen adam bana birden fazla duygu yaşattı onun başına gelen pişmiş tavuğun başına gelmemiştir heralde hem üzüldüm hem güldüm en son da akıbetini merak ettim keşke sonunu öğrenebilseydik =)
Güzel keyifli bir okumaydı... Herkese iyi okumalar =)
190 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Öncelikle aynı zamanda sitenin üyesi olan yazar Emre Şeyda'ya ve kitabı okumama vesile olan DUA'ya teşekkür ederim.
Zaman zaman ismini hiç duymadığım yeni yazarları okumayı severim.Bunların arasında gerçekten piyasada tanınmış ve çok okunan yazarlardan çok çok güzel yazanlar oluyor.1000 Kitap'ta da bu yazarlardan var, umarım her biri emeğinin karşılığını alır bir gün.
Kitap yirmi hikayeden oluşuyor. Son derece yalın, akıcı bir anlatım tekniği kullanılmış.Mizah hikayeleri olarak kurgulanmış hikayeleri zaman zaman tebessümle okudum. Bazı hikayelerde mizahın yanında insan ve topluma yönelik bozulmalar başarılı bir şekilde verilmiş.Bazı hikayelerse bende yarım kalmış ya da can sıkıntısından hemen tamamlanmış hissi uyandırdı.Çoğu hikayede mizahın Karagöz Hacivat oyunlarındaki gibi dövüşmeye dayandırılması biraz sıkıcı olmuş Kimi hikayelerde rastlanan anlatım ve yazım hataları giderilirse daha iyi olur.
Bunlara rağmen emek takdir ettiğim bir olgudur. Yazarımızın zamanla çok daha başarılı eserlere imza atacağına inanıyorum. Sıkılmadan okunacak bir kitap. Emre Şeyda'ya bundan sonraki yazı hayatında başarılar dilerim.
190 syf.
Öncelikle kitabı bana gönderen Emre Şeyda hocamıza ve buna vesile olan DUA ablaya müteşekkirim.
Kitap çok başarılı olmuş diyemem ama oldukça keyifliydi. Bazı hikayelerde tam olmamış hissi uyandırsa da bunun kişisel olduğu kanısındayım. Çünkü benim mizah anlayışım biraz farklı. Sonra günümüzde yaşanan aşk benzeri ilişkilere oldukça güzel değinilmiş, ve gerçekten çok acınası bir durumda olduklarını söyleyebilirim. Gülsem mi ağlasam mı bilemedim. Bir kız hiç mi düşünmez anasına babasına hayrı olmayan bir erkeğin bana ne hayrı dokunur diye. Ama gençlik işte akıl ne arar.
Sonuç olarak kitap duygularınızı etkileyebiliyor, yeri geldiğinde gülümsetiyor yeri geldiğinde bu kadarı da olmaz dedirtiyor ama biraz neşeye ihtiyacınız varsa okuyun derim 2 günde rahat bir şekilde bitirirsiniz.

Not: Emre hocam keşke o AŞKISI'nı o kazada öldürseydiniz :)
190 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Öncelikle kitabı bana hediye ederek okumama vesile olan sevgili Emre Şeyda'ya çok teşekkür ederim.

Kitap yalın ve akıcı 20 hikayeden oluş uyor. İlk hikayeden itibaren kendi hayatınızdan birşeyler okuyor hissine kapılmanız mümkün. Okurken bazen güleceginiz bazen de düşüneceğiniz başarılı bir eser.
190 syf.
·2 günde
Kitap sitemiz okur-yazarlarından Emre Şeyda dan imzalı olarak elime geçti. Önemseyerek okuduğum bir kitaptır. Ara ara popüler yazarlara ara verip ismini hiç duymadığım yeni yazarların eserlerini okumayı seviyorum. Ayrıca onları kıskanıyorum yazma cesareti gösterip böyle güzel eseler verdikleri için. Bazen yeni yazarların eserleri tanınmış yazarların eserlerinden daha etkileyici ve daha güzel olabiliyor.
Okurken ayrı bir keyif alacağınız, size ilaç gibi gelebilecek renkli güzel bir mizah kitabıdır. Kitapta yazarın kullandığı anlatım tarzı çok akıcı, okurken okuyanı içine alan bir tarza sahiptir. Kitap güzel ve komik olarak yazılmış 20 hikayeden oluşmaktadır. Hikayeleri mizansen bir bakış acısıyla kurgulanmış, hikayeleri okurken bazı yerlerde baş kahramanın başına gelen talihsizliklere gülüyor yeri bazı yerlerde size karakterlerin kim olduğunu tahmin edemeyeceğiniz farklı hikayeler okuyorsunuz. Bazı hikayelerin de ise yazar mizahın yanında insan ve topluma yönelik bozulmaları ve günümüzde yaşanan aşk benzeri ilişkileri güzel bir şekilde hikayelere işlemiştir.
Hikayeler içerinse çok güldüğüm ve komik bulduğum hikaye balayına gidemeden boşanan çiftin anlatıldığı balayı hikayesidir. Bir başka komik bulduğum hikaye ise Serkan’ın sevgilisine yazdığı, Gülizar diye başlayıp, Suna ile devam edip, Meltem diye bitirdiği mektubudur. Bir başka bahsetmek istediğim hikaye ise, ölmek isteyen adamın hikayesidir.Kitapta ölmek isteyen adam bana birden fazla duygu yaşattı onun başına gelen pişmiş tavuğun başına gelmemiştir.
Kitapla ilgili genel yorumum iyi ve komik güzel bir eser olmasına rağmen birkaç eleştirimde bulunmaktadır. Hikayelerde mizansen anlayışta çoğunlukla Karagöz Hacivat oyunlarındaki gibi dövüşmeye dayandırılması biraz okuyucuyu boğuyor ve sıkıcı oluyor. Yazılan bazı hikayelerde suyun kaynamasını beklemeden demlenen çay tadı vermiş yanı okurken hikayeler yarım kalmış ya da can sıkıntısından hemen tamamlanmış hissi vermektedir. Bazı hikayelerde ise yer yer anlatım ve konu bütünlüğü kopması bulunmaktadır. Bazı yerlerde ise yazım hataları bulunmaktadır. Hikayelerde rastlanan anlatım ve yazım hataları giderilirse daha iyi olur.Ama inanıyorum ki yazarımız zamanla eleştirileri göz önünde bulunarak daha başarılı eserleri bizlere sunacaktır.
Güzel keyifli bir okumaydı. Sıkılmadan okunacak eğlenceli bir kitap. Emre Şeyda'ya bundan sonraki eserlerinde başarılar diliyorum... İnanıyorum ki 1K da amatör ruha sahip yeni yazarlardan çok sayıda var, umarım her biri emeğinin karşılığını alır bir gün.
Herkese iyi okumalar diyorum.
99 syf.
·3 günde
İçten samimi duyguların şiirle dile geldiği bir kitaptır..
Çok süslü kelimelerle ve kelime oyunlarına hiç girmeden en sade şekilde duyguların sıcaklığını okuyucuya hissettiriyor yazar..
Okuduğunuzda yaşadığınız bir çok ani,bir çok duyguyu kelimelerde bulacaksınız.Bende böyle düşünmüş böyle yaşamıştım diyeceksiniz mısralarda...
Ellerine sağlık sayın Emre Şeyda...
İyi okumalar..
190 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Farklı hikayelerden, mektuplardan oluşan güzel bir kitap olmak ile birlikte edebi bir eser olduğunu söyleyemeyeceğim. Emre Bey’e kitap için çok teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.
12 syf.
·2/10
Kitabın içeriği sağlıklı bebeklerin beden dili olmasına rağmen kitabın herhangi bir yerinde bu belirtilmemiş. Evet, içerikteki yazılar sağlıklı bir bebek için pratikte doğru olabilir belki ama eğer bebek sağlıklı değilse bir hastalık belirtisi de olabilir.

Kitabın sonunda herhangi bir bilimsel makale ya da güvenilir bir kaynakça göremedim. Gazete ve blog yazıları kaynakça alınmış. Ne kadar güvenilir bir bilgi kaynağı olduğu tartışılır.

Yazarın biyografisi

Adı:
Emre Şeyda
Unvan:
Türk Yazar Şair
Doğum:
İstanbul, 3 Temmuz 1979
03.07.1979 İstanbul doğumlu olan yazar aslen Karslıdır. İlk, orta, lise ve üniversiteyi (İstanbul Kültür Üniversitesi - Matematik-Bilgisayar - Tam Bursu) İstanbul'da okuduktan sonra Yüksek Lisansı Karadeniz Teknik Üniversitesinde (Bilgisayar Öğretmenliği) tamamladı. Özelde çeşitli meslekler yaptıktan sonra 2009 yılında memuriyeti kazanmasıyla birlikte memur oldu.

1990 yılından beri yazı yazan yazar esas olarak 2003 yılında bu işe gönlünü verdi. Çeşitli edebiyat platformları için kısa süreli yazı ürettikten sonra kendi blogu ile uğraşmaya başladı. İlk kitabını 2017 tarihinde çıkardıktan sonra 4. kitabından itibaren dijital platfform olan Google Play Kitaplarda kitaplarını yayımlamaya başladı.

Evli bir çocuk babasıdır.

Yazar istatistikleri

  • 6 okur beğendi.
  • 43 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 104 okur okuyacak.

Yazarın sıralamaları