Erdal Gürsel

Erdal Gürsel

YazarÇevirmen
0.0/10
0 Kişi
·
0
Okunma
·
0
Beğeni
·
21
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
16 syf.
·1 günde
Farideh in görsellerini çok seviyorum. Yine onun görselleri ile başkalaşmış bir kitap. Geçenlerde bir takipçim kitabın görselleri önemsizdir diye bir yorum yazmış. :) Görsel hazırlayan biri olarak görsellerin önemini vurgulamam ve yine çocuklara masal okuyan uzman bir öğretmen olarak da görsellerin önemini vurgulamam gerekli diye düşünüyorum. Masalcı şehrazatı konu alan kitapta son sayfadaki söz harikaydı. "sadece sevmeyi biliyordu."
30 syf.
Kitabın ismine dayanarak Hüthüt adlı güzel kuşun günlük maceralarına dair bir şeyler okuyacağımı düşünmüştüm. Ancak kitabın ortalarında ana kahraman sanki Hüthüt değil de küçük Yaban Kazı idi. Kitap Hüthüt'ün dünyası olmaktan çıkıp küçük kazın uçmayı öğrenmediği için üzülmesine dönüyor ve olaylar onun etrafında ilerlemeye başlıyor. Ama güzel görsellerle dolu bir kitap. Hüthüt'ün çizimini çok beğendim.
60 syf.
Çocuk kitaplarında sık sık rastladığımız bir karakter kediler... Bu kitabın teması da bir kedi ile bir insan arasındaki bağ. Kitabın yazarı sevdiğim bir yazar olduğu için bu kitabına da merakla başladım. Kısa ve öz bir hikaye...