1000Kitap Logosu
Erdinç Yücel

Erdinç Yücel

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.3
26 Kişi
55
Okunma
2
Beğeni
231
Gösterim
Unvan
Türk Yazar
Yaşamı
Erdinç Yücel, Akademik, Araştırma - İnceleme, Başvuru Kitapları kategorilerinde eserler yazmışbir yazardır.  Erdinç Yücel kitapları; Kara Karga Yayınları aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur. Erdinç Yücel tarafından yazılan son kitap "İkinci Adamlar", Kara Karga Yayınları tarafından okurların beğenisine sunulmuştur
Kerem Yavuz
50 Maddede Salgınlar'ı inceledi.
304 syf.
·
20 günde
·
Puan vermedi
Çok başarılı
Kitabı genel olarak çok beğendim. Tek sıkıldığım tarafı, ateist olduğum için, salgın hastalıkların İslam Tarihi ile ilgili bölümü idi. Kitap çok akıcı. Yazara teşekkürlerimi sunuyorum.
50 Maddede Salgınlar
Okuyacaklarıma Ekle
4
mehmet akyol
50 Maddede Salgınlar'ı inceledi.
304 syf.
·
3 günde
·
10/10 puan
Salgınların tarihi
Yazarın daha önceki iki kitabını beğenerek okuduğum için yeni kitabının çıktığını görünce listeme almıştım. Üçü arasında bir kıyaslama yapacak olursam, bu üçüncü sırada yer alır ama bu kitapla birlikte yazara ait kitapları niçin sevdiğimi nihayet kavrayabildim. Yazarın kitapları "inceleme" kategorisinde gibi görünüyor ama kitapların üçü de aslında popüler tarih anlatısı. Tarihi kişi ve olayları hikayeleştirerek anlatırken uzmanlık satmıyor. Objektiflik iddiasında bulunmuyor. Her üç kitapta da önsözlerde altını çizerek okuru uyarıyor. (Önsöz demişken, ilk iki kitabının önsözlerine bayılmıştım, konuları ilginizi çekmiyorsa ve kitaplarını almayacaksanız bile ilk iki kitabının önsözlerini kitapçılarda ayaküstü okuyarak bile çok zevk alabilirsiniz.) Üslubu yalın, dili akıcı ama anlattığı hikayelerin alttan alta kendini belli eden bir derinliği var. Çiçek hastalığını anlatılırken mesela bir anda Şili'deki güncel bir siyasi sorunla ilgili tarihi arka planla karşılaşabiliyorsunuz. Sarı humma anlatılırken Avrupa'da köleliğin nasıl ve niçin kaldırıldığı hakkında bilgi ediniyorsunuz... vb. Puan verirken de kitabın bütününden önce bu küçük detayları göz önünde bulundurdum.
50 Maddede Salgınlar
Okuyacaklarıma Ekle
3
Rıdvan Koç
Propaganda'yı inceledi.
352 syf.
·
3 günde
·
5/10 puan
Beğenmedim
Pek de beğendiğimi söyleyemem. Birçok bilgi sıradandı ve eleştirilmesi gereken bir yapısı vardı. Mesela, "Hitler deha değildir" demeye çalışırken Hitler'e "askeri deha" diyenleri bilmemekle suçluyor. Birçok sayfada okuduğunuz ve kavradığınız bilgi tekrar tekrar karşınıza çıkıyor. Kendi kaynaklarına güvenip, diğer kaynakları yok sayıyor. Kısacası, birçok eleştirilecek yanı var... elinizde varsa okuyabilirsiniz. Beklediğim gibi bir kitap maalesef çıkmadı.
Propaganda
7.9/10
· 41 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
4