1000Kitap Logosu
Resim
Erol Manisalı

Erol Manisalı

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
6.8
18 Kişi
144
Okunma
12
Beğeni
1.740
Gösterim
Unvan
Akademisyen, Yazar
Doğum
İstanbul, 9 Kasım 1940
Yaşamı
Erol Manisalı 9 Kasım 1940 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. London School of Economics’den mezun olmuştur. 1975 yılında profesör unvanını almıştır. Avrupa ve Orta Doğu Araştırma merkezi direktörü, İstanbul üniversitesi İktisat Fakültesinden öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Erol Manisalının makaleleri yurt içi ve yurt dışında bir çok ekonomi dergisinde yayımlandı. Avrupa Konseyı Türkiye temsilcisi ve Avrupa topluluğu derneği kurucularındandır.
205 syf.
2001 yılında yayınlanmış Erol Manisalı'nın Atilla İlhan'la çeşitli konularda yaptığı sohbetlerin derlemesi. Sohbet tadında olduğu için kolayca okunabilen, okudukça düşündürebilen kitaplardan... Farklı başlıklar altında Osmanlı son dönemlerinden 2001'e kadar Türkiye'de olup bitenler ele alınmış. Faydalı bir kitap.
Okuyacaklarıma Ekle
197 syf.
·
2 günde
·
Puan vermedi
Erol Hoca Uluslarası İlişkiler konusunda engin bilgisini ve tecrübesini iyiki kağıda döküp, kitaplaştırmış. Üzerinde durulan konular genel olarak Soğuk Savaş sonrasında değişen dengelerle birlikte AB-D çevrelerinin dünya ve ülkemiz üzerindeki sinsi ve karanlık planlarını anlattığı güzel bir eser.
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.