Ersin Ata

Ersin Ata

Yazar
7.0/10
4 Kişi
·
3
Okunma
·
0
Beğeni
·
44
Gösterim
Adı:
Ersin Ata
Unvan:
Türk Yazar
104 syf.
·1 günde·10/10
Ersin Ata 1983 yılında dünyaya geldikten sonra tıptaki adı Serabral Palsi türkçe karşılığıysa beyin felci hastalığıyla tanışmış. Aslen Erzincanlı olan Ersin Ata Kastamonu'dan İstanbul'a uzanan hayat öyküsünü konu almış iyi de etmiş..
Toplum bilincini oluşturmak adına kendiyle yüzleşirken iyileşmiş bir anlamda..
Kitap fikrine de aşk doktoru olarak tanıdığımız Mehmet Coşkundeniz sayesinde yüreklendirilmiş..
Bu kitabı yazarken sadece engelli bireylere ışık olmak adına değil insanlardaki algıyı değiştirmeyi amaçlamış, sosyal medya aracılığıyla tanışıp dostluk bağı kurduğu insanlar sayesinde büründüğü depresif halden sıyrılmayı başarmış..
Kitabın sonlarında yakın dostları tanıdıkları Ersin'i yazmışlar..
Engelli olan o ve diğerleri değil engel oluşturan aslında hiçbir engel taşımayan insanlar..
216 syf.
·7 günde·7/10
Geciken bir inceleme oldu ama Ersin Ata bu defa engellilerin gözünden (engelli kelimesini sevmiyorum) Özel Gereksinimli Bireylerin aşka bakış açısını gözler önüne sermiş. İlk olarak Arzu ve Efe'nin bir konferansta tanışmalarıyla başlıyor.Arzu dönüş yolunda yanındaki yolcunun okumuş olduğu Ersin Ata'ya ait kitabı görüyor ve uçaktan iner inmez kadının elinde gördüğü kitabı alıyor. Efe'nin arkadaşı olan Ersin'le tanışıp güzel bir dostluk örneği sergiliyorlar. Daha sonrasında Ersin'in mesaj kutusuna Güneş isimli bir kızdan mesaj düşüyor. Edilen uzun sohbetler sonrası aralarında ilk anlarda olsun veya olmasın arasında kalınan bir çizgi oluşuyor. Ersin, Güneş'in İzmit' te tedavi olacağını öğrenince ziyarete gidiyor. Kitapta çoğu olay o kadar hızlı akıyor ki "ne ara bu kadar ilerlediniz?" sorusunu sormanız kaçınılmaz oluyor.
Ersin, uzun zamandır ara verdiği fizik tedaviye başlayınca biraz olsun fiziki zorluklar hafifliyor. Güneş Tuzla'ya geldiğinde birlikte Gülşen'in konserine gidiyorlar ve kahramanımız kalbine sahip olan Güneş'e evlilik teklif ediyor ve evde kızılca kıyamet kopuyor. Özel gereksinimli bireyler de sevebilir aileler maalesef bu konuda yeterince bilinçli değil. Evlilik elbette üzerinde uzunca düşünülmesi gereken bir konu. Ama aşk her bireyin hakkı. Lütfen bu konuda olsun yargılamayalım.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ersin Ata
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 3 okur okudu.
  • 1 okur okuyacak.