Esra Baran

Esra Baran

Yazar
3.8/10
4 Kişi
·
10
Okunma
·
1
Beğeni
·
219
Gösterim
Adı:
Esra Baran
Unvan:
Yazar
İnsanlar yapmayı arzuladıkları şeylerin önündeki engelleri kaldırmak, canlarının istediğini yapabilmek için yalan söylerler.
Bir ömre yetecek kadar borçlanmışlardı ve evlerinin dört duvarı dışında kıpırdayacak yerleri kalmamıştı. Bu küçük apartman dairesini mülk edinmek için doğmuşlardı, ömürleri artık ona adanmıştı. Boşanamazlar, işten ayrılamazlar içlerine düşen herhangi bir arzunun peşine düşemezlerdi. Üç oda bir salonun tapusu, yaşamanın yerini almıştı.”
Bi sorun bana niye yarım bıraktınız diye? Ya bir kitap bu kadar gereksiz her karakteri kitabında yazmaz di mi? Sürekli bir betimleme betimleme... komşuların isminden beynim falloş oldu. Nihan’ın iç dünyasını mı okuycam milletin derdini mi çekicem? Kısacası SEVMEDİM HEMDE BÖYLE KOCAMAN HARFLERLE. Ber-bat. Senelerdir neden okumamışım bu kitabı şimdi anlıyorum.
P.S 90 sayfa okudum öyle yazıyorum. Benim görüşüm böyle ama bu kitabı sevmediğim birisine hediye edicem.
444 syf.
·8 günde·Puan vermedi
Yazarın okuduğum ilk kitabı. Betimlemeler ve karakter tahlilleri çok başarılıydı. Konusuna gelince; İki çocuğu ve sevmediği kocasıyla monoton bir yaşam sürdüren ev kadını Nihan bir gün estetik ameliyat yaptırmaya karar verir ve ameliyatı yaptırır. Doktor kontrol için muayenehane yerine bir otel odasında randevu verince kadının yaşamı komple değişir. Biraz Grinin Elli Tonu'nun yumuşatılıp, bizim toplumumuza uyarlanmış hali gibi olsa da, güzel bir kitap.

Yazarın biyografisi

Adı:
Esra Baran
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 10 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 7 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.