Esra Gök

Esra Gök

Yazar
8.4/10
8 Kişi
·
13
Okunma
·
2
Beğeni
·
8
Gösterim
Adı:
Esra Gök
Unvan:
Yazar
"Gözlerim başkasına bakarken nasıl da sen olmuş.
Ellerim başkasına ait olacakken seni bulmuş.
Kulaklarım sağır, dilim tutmaz, gözlerim kör olmuş."
Esra Gök
Sayfa 43 - Arwen yayınevi
190 syf.
·Beğendi·10/10
Gitmesen Olmaz MI?
.
.
Son zamanlarda okuduğum en güzel en masum aşk hikayelerinden. Esra Hanımın kalemi çok akıcı bu çok hoşuma gitti. Gençkurgu kategorisine alabiliriz kitabı aslında herkese hitap ediyor.
.
.
Ben çok beğendim bu güzelliği sizleri de satırlarına davet ediyorum. Fevkaladenin fevkinde bir eser.
.
.
Arwen Yayınları ve Yazarımız Esra Gök'e bu güzel eser için çok teşekkür ediyorum. ️
190 syf.
·Beğendi·8/10
#okudumbitti️ #kitapyorum
#gitmesenolmazmı ️ 190 Sayfa

.
"HİÇ PES ETMEDEN SAVAŞMAKTI BİZİMKİSİ,
HİÇ PES ETMEDEN SEVEBİLMEKTİ HER AŞK. "
Son nefesime kadar o gece yaşadıklarım yön verecek hayatıma. Hep kendimi suçluyorum. Birini sevmekten o kadar korkuyorum ki , yenik düşerim korkusuyla kadınlara bakamıyorum bile. İşte hikâyem."
.
Herkese Merhaba
.
Bugün sizlere Arda'nın, Amerika'ya kadar uzanan hikâyesini konu alan bu kitabı bırakıyorum. Yazarın sade ve samimi anlatımı, güzel ve eğlenceli karakterlere yer vermesi güzeldi.
Arda, annesi ve kardeşi Burak'la birlikte yaşamaktadır. Üniversite öğrencisi olan Arda, zamanın çoğunu annesinin işletigi kafede arkadaşlarıyla birlikte geçirir. Birgün arkadaşlarının konuşmalarından duyduğu bir bilgisayar oyunu ile Arda'nın hayatı tümüyle değişir. Oyun oynarken tanıştığı kızla sevgili olan Arda, gerçekte bu kızın kim olduğunu öğrendiğinde büyük bir şok yaşar. Yine bu oyun sayesinde tanıştığı gizemli bir kız olan Doğa, Arda'yı kendine nasıl çekecektir?
Oynadığı oyun ve tanıştığı kişiler yüzünden hayatı Amerika'ya kadar uzanan Arda'nın, yaşanan gelişmelerle hayatı bambaşka bir hâl alır. Orada tanıştığı Hintli bir kız, Arda'nın hayatında neden önemlidir? Türkiye'ye döndükten sonra, Arda'yı bekleyen sürprizler neydi? Hepsi bu kitapta... Merak ettiğinizi duyar gibiyim, e hadi o zaman sizde bu kitabı okuyun efendim.
Gençlerle birlikte oyun oynamak, gezmek, keşfetmek güzeldi. Kahvenizi, çayınızı alın ve bir solukta okunan Arda ve arkadaşlarının oyun dünyasına sizde katılın. Ne oyunlar dönüyor demeyin, gençlik işte yapacak birşey yok.
Ben kitabı bir solukta keyif alarak okudum... Siz değerli kitapsever dostlarıma da tavsiyemdir. OKUYUN efendim...
@arwen.kitap @derlitopluedebiyat
#kitaptanalıntılar
️ " VE SEN SORGUSUZ KAPILARIMIZI ÇALAN, ANSIZIN YÜREKLERİMİZE DÜŞEN, ADI KONULMAMIŞ EN BÜYÜK YALANSIN AŞK. "
.
Sevgi, sağlık ve kitapla kalın canlar. Unutmayalım ki her kitap bir yaşamdır.
190 syf.
·4 günde·7/10
Kapak tasarımına hayran olduğum bir kitap
Arda üniversite öğrencisidir.. Çoğu vaktini annesinin işlettiği kafede arkadaşları ile geçirmektedir. Özelikle Arda da sevdiğim bir özellik kendi iş yerleri olmasına rağmen her daim ücretini öderdi yediği içtiğinin...
Annesi vefat ettiğinde Burak'a hem anne hem baba olması...
Annenin vefatı beni çok etkiledi ama güzel bağlanmış bir hikaye idi
Ardanın popüler oyunlarda tanıştığı kız arkadaşı aklıma bir zamanlar msn kullanan nesil olarak gülümsetti️
Tabi ardanın hayatı burdan sonra değişmektedir Amerikaya uzanan bir öyküsü vardır...
187 syf.
·Beğendi·10/10
Kalpleri sevgi dolu,kafalarında kavak yelleri esen gençlerin yaşadıkları hayatı biz okurlara sunan sıcacık bir hikaye.

Arda,Anıl,Berke,Mira,Barış,Nisa,Çisem ve Eda.Hergün okula birlikte giderler dönüşte Arda’nın annesinin işlettiği cafe’de toplanarak gençliğin verdiği heyecan ile güzel sohbetler eşliğinde vakit geçirirler.Arda ile Eda arasında birbirlerine söylemeye çekindikleri aşk havası hüküm sürerken diğer gençler sanal ortamda bir oyuna takılarak zaman geçirirler.Arda’da oyuna girmeye karar verir ve hemen orada bir kıza mesaj yazmaya başlar.Eee hani Eda’ya aşıktı dediğinizi duyar gibiyim.Eda cimcimeside oyuna girer ve olaylar başlar.Hayatta tesadüf var mı bilmem ama oyunda oldu.Sanal ortam yanlış bilgiler derken bizim Arda bey deliler gibi sevdiği Eda’yı unutur oyundaki kıza bağlanır.Yüzünü görmeden,sesini duymadan kara sevdaya düşer hatta evlenmek ister.Zaman ilerledikçe dönüşü olmayan yollar,özrü kabul olunmayacak durumlar gelişir.Arda ve Eda arasında neler olacak?Arda Amerika’ya neden gitti?Sevmek,sevilmek bu kadar basit mi?Oyun uğruna kaybedilen naif duygular geri kazanılabilecek mi?Tüm cevaplar elbette kitabımızda.

Gençlere hitap eden okurken sıkılmayacağınız pamuk şekeri tadında bir kitap.Gönül raflarınızdan kitap hiç eksilmesin,sevgiler..
190 syf.
·Puan vermedi
Anne ve kardeşi Burak'la birlikte yaşayan Arda, üniversiteye gitmekte ve zamanının bir bölümünü annesinin sahibi olduğu kafede arkadaşlarıyla geçirmektedir.

Yakışıklılığı ve zenginliğiyle arkadaş grubunun içerisinde öne çıkan Arda, bir gün arkadaşlarının konuşmalarından duyduğu bir bilgisayar oyununu oynamaya karar verir ve bu kararını gizlice uygular. Oyunda tanıştığı HappyAde kullanıcı adlı bir kızla sevgili olurlar. Arda, kızdan çok etkilenir. HappyAde'nin gerçek hayatta kim olduğunu öğrendiğinde ise büyük bir şok yaşar. Yine bu oyunda tanıştığı Doğa'yla başlayan arkadaşlığı zamanla büyük bir aşka dönüşür. Sanal olarak yaşanan bu aşk, sancılı bir hayatın da habercisi gibidir. Gizemli bir kız olan Doğa, bu gizeminin ardından Arda'yı adeta sürüklercesine kendine çeker.

Hayatı Amerika'ya kadar uzanan Arda'nın Manhattan'da yaşanan olağanüstü gelişmelerle hayatı bambaşka bir noktaya gelir. Orada tanıştığı Hintli kız Anya, Arda'nın hayatında önemli bir yere sahip olacaktır. Türkiye dönüşünde ise Arda'yı yeni sürprizler beklemektedir

Konudan da anlaşılacağı gibi gençlik kitabı, yazardan bildiğim kadarıyla genç ve ortaya da yer yer keyifli yer yer hızlı bir anlatımla eğlenceli denilebilecek bir kitap yazmış.

Çerezlik tarzda nitelendirilebilecek çok çabuk biten bir kitaptı.
%22 (40/190)
·2/10
Yaklaşık 50 sayfa okudum. Arkadaş grubunda birbirini seven ve bunu dile getiremeyen Arda ve Eda. Bir oyuna giriyorlar ve burda birden takma isimleri olduğu halde etkileniyorlar normal hayatlarına döndüklerinde artık ilgileri azalmış oluyor bu kadar basit bir sevgi mi bı sanal aşka teslim edilecek yarım bıraktım fazla cocuksu geldi.
190 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Gitmesen Olmaz mı?/Esra Gök
.
.
Annesiyle ve kardeşiyle birlikte yaşayan Arda üniversite de okumaktadır.Yakışıklığı ve zenginliğiyle arkadaş grubunun içerisinde öne çıkıyor Arda, çoğu vakitlerini annesinin cafesinde geçiyorlar arkadaşlarıyla.Hayatlarına sanal oyun giriyor ondan sonra olaylar başlıyor neler gelmiyor ki başlarına özellikle de kitabın başkahramanı Arda'nın, tam bir şıpsevdi bir tip, sizlerde merak ediyorsanız Arda'nın ve arkadaşlarının yaşadıklarını okuyun tavsiye ederim, sıkılmadan okunacak bir kitap.Her daim kitapla kalın.

Yazarın biyografisi

Adı:
Esra Gök
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 13 okur okudu.
  • 3 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.