Ethan Hawke

Ethan Hawke

Yazar
8.2/10
6 Kişi
·
9
Okunma
·
0
Beğeni
·
72
Gösterim
"Demek istediğim, pervasızca katlettiğimiz her bizon, yok ettiğimiz her otlak ve "medeniyet" ile aramıza girdikleri bahanesiyle öldürdüğümüz her siyahi ve kızıderili için lanetleneceğiz."
"Charles, yüce tanrı nefesiyle bize sahip olduğumuz canı vermeden önce hepimiz birer toz parçasıydık. Bir parça çamur, bana zarar vermez."
Hani böyle pazar günü olmuş, mutfaktan bir yerden patates kızartması/sucuk kokusu geliyor, ailenin tüm bireyleri pazar günü olmasından mütevellit evde ve kumanda babanın elinde, sence televizyonda hangi kanal açıktır?
Trt.
O an Trt'nin yayın akışında ne vardır?
Tabiki adını bile bilmediğin bir kovboy filmi. Ne anlatıldığına, konusunun ne olduğuna bile dikkat etmez, kahvaltı bitene ya da aile üyelerinden biri isyan çıkarana kadar o kanal açık durur.
İndeh öyle bir çizgi romandı. İlk seksen sayfa okuduklarından bir şey anlamıyorsun ama sonradan olaya kitlenip şaşırıp, üzülüp, gururlanabiliyorsun bu benim için çok güzel bir şeydi. Kitabın içindeki alt metin diyeceğim ama alt metin değil hepimizin bildiği bir gerçek olan soluk benizli ınsanların, altın uğruna apaçileri yok etmesini anlatıyor hatta kitapta tam olarak hatırlamıyorum ama "ölen her apaçi için onlarca soluk benizli öldürdük ama ölen her soluk benizlinin yerine onlarcası geldi fakat ölen apaçilerin yerine kimse gelmedi"
Soluk benizlilerin, apaçileri nasıl asimile ettiklerini anlatıyor Indeh. İçindeki muhteşem çizimlerde konunun mükemmelliğini pekiştiriyor zaten.
Bence al ve oku ben kütüphaneden okuduğum için fiyatını bilmiyorum ama değer.
Kitaba puanım: 5/5 ⭐⭐

Yazarın biyografisi

Adı:
Ethan Hawke
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 9 okur okudu.
  • 4 okur okuyacak.