Ezgi Kızmaz

Ezgi Kızmaz

Çevirmen
8.6/10
141 Kişi
·
240
Okunma
·
0
Beğeni
·
17
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
328 syf.
·Beğendi·9/10
Valla bitti! O kadar akıcıydı ki kitap, sabah başladım ve şimdi bitirdim. Kitap, bir ölüm sahnesiyle açılıyor. Beş arkadaş, bir av gezisindelerken, içlerinden biri, tüfekle vuruluyor. Vurulduğu tüfeği daha önce atış talimi sırasında herkes kullandığı için, kimse ateş edenin kim olduğunu bilmiyor, ateş edenin kendi dışında elbette. Bir anda bu olay, içinde yaşadıkları küçük kasabanın en büyük olayı haline geliyor, ve herkes aynı soruyu soruyor birbirine. "O tüfeği kim ateşledi?"
Olayları iki farklı bakış açısından okuyoruz, olayla ilgilenen savcının ofisinde çalışan Kate, ve sonuna kadar kim olduğunu anlayamadığımız katil. Katilin bakış açısını görmek gerçekten ilginçti. Ayrıca gerçekten son ana kadar kim olduğunu anlayamadım katilin, bu da kitabı ayrı bir heyecanla okumama sebep oldu. Kesinlikle tavsiye ediyorum!
327 syf.
·10 günde·Beğendi·9/10
Hakkında spoiler yeme ihtimalinizin bir hayli yüksek olduğu ve yorumlarına güvenmediğiniz kimsenin hakkında yazdıklarını okumamanız gereken bir kitabın yorumuyla merhabalar. Abarttığımı düşünebilirsiniz ama ciddiyim, karakterlerin ismini öğrenmeniz bile kitabın büyüsünü tamamen bozabilir. Ben içerik hakkında hiçbir şey söylemeyeceğim, o yüzden gönlünüz rahat olsun.

Kitaba ilk başladığımda bir hayli bilindik bir konuyla karşılaştığım için hayal kırıklığı hissetmeye başlamış hatta biraz da sıkılmıştım. Aklımda sürekli kesin şöyle olacak, kesin böyle olacak diye diye yarısına geldiğimde kitabın korktuğum gibi ilerlemediğini, gittikçe toparlayıp harika bir noktaya ulaştığını gördüm. Bu tarz kurgularda bence en hassas nokta yazarın detayları en başından planlamış olmasıdır ki bu kitapta da bu vardı.

Dili sade olmasına rağmen çok da basit değildi, anlatıcı yeterliydi. Esas karakterler hem içten hem de gerçekçiydi ki benim bir kitapta hem kızı hem erkeği sevdiğim nadir olduğu için kalbimde ayrı bir yer edindi. Başlangıç kısmı biraz uzun tutulduğu için tam puan vermiyorum ve o kısımlarda sıkılma ihtimaliniz olduğunu kabul ediyorum ama devamı gerçekten başarılı, heyecanlı ve güzeldi. Kesinlikle tavsiye ederim.
328 syf.
·Beğendi·9/10
Harika bir kitaptı! Bir kaç saat içinde büyük.bir merakla okuduğum bir kitap oldu kendisi. Sürükleyici ve bir okadar da akıcı.Yaşanan o büyük olay ve sonrasında yaşananlar sizi alıp götürüyor sonra bir bakıyorsunuz kitap bitmis. Kitabın son sayfalarına kadar kimin suçlu olduğuna dair kesin bir yargıya varmak çok zor ama sonun da şaşırmamak da elde değil. Kısaca bu kitabı okuyun.
328 syf.
·Beğendi·10/10
Elimden bırakmaya kıyamadığım, her sayfasını merakla çevirdiğim, benim için 2018 yılının en iyi kitaplarından olan polisiye gerilim romanı. Bu türden sevenler kesinlikle okumalı diye düşünüyorum.
328 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Hakkında çok fazla şey yazıp yazarın yarattığı harika gizemi bozmak istemiyorum açıkçası. Kitap bir av partisi sırasında ölen river burnu olanlarından birinin ölmesiyle başlayan gizem polisiye gerilim tarzı bir roman. Sanırım yılın benim için favori romanlarından biri oldu oldukça akıcı heyecanlı elinizden bırakmak,bittikten sonra hemen başka kitaba başlamak istemeyeceğiniz türden bir kitap olmuş. Yazarın kurgusuna hayran kaldım ve okurken sürekli keşke filmini çekseler diye de dua ettim.
328 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Kitap polisiye-gerilim bir gençlik romanı. Dedektifler, kaçmalar, kovalamacalardan ziyade daha sakin, başsavcılığın cinayeti araştırması şeklinde ilerliyor.
Kitabı genel olarak düşününce beğendim. Ama nedense polisiye - gençlik kitabı olması beni tam tatmin etmedi. Olayların ilerleyişinde hep gençlerden ziyade ben açıkçası usta bir karakter aradım. Bu da bir alışkanlıktan olsa gerek; gözüm alışmış hep afilli dedektiflere
Bunun dışında kitabın tarzı, yazarın dilin dili çok hoştu. İnsanı yormayan, çabuk okunan, yalın bir anlatımı vardı. Olayın iki taraflı anlatılması, kısa sayfalar halinde katilin düşüncelerine yer verilmesi ve bölüm başlarında gösterilen kısa mesajlaşmalar güzel detaylardı.
Yazar kitabın sonuna kadar katili saklamayı çok iyi başarmış, kitap aralarında da ufak sürprizler ile beni şaşırtmayı başardı.
Önerebileceğim bir kitap. Şans verin derim.
328 syf.
·Beğendi·9/10
Genel olarak kitap kurgusunun başarılı olduğunu söyleyebilirim.okurken hiç sıkılmadım.yazarın dilimize çevrilen ilk kitabı.bu tarz kitapların iyi örneklerinden biri.keyifle okunabilir.
328 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
River Burnu'da beş oğlan avlanmaya çıktmıştır ama içlerinden biri ölü olarak bulunuyor ve sadece dört arkadaştan biri cinayet işlemiştir ama kimse bunu itiraf etmez. Hal böyle olunca araştırma yapılır ve cinayeti kimin suçladığını çözmeye çalışırlar ancak olan kişi ardından çıkan gerçekler ve katil ile arasındaki sorun herkesi şoka sokmaya başlar.
Hız kesmeden yoruara son hız devam yine bir ay önce okuduğum bir kitap daha ile karşınızdayım. Kitabi hiç sıkılmadan okudum yeri geldi katili Kate ile bulmaya çalıştım yeri geldi onunla araştımanın içine girdim. Kate ve Shep arasında geçen aşk kitap için güzel olmuş, aslında ortaya çıkan gerçekler ikisi için zor olsa da üstesinden gelmeye çalıştılar. Zaten katil kitabın başında sona kadar tahmin etmek de zorlanıyorsunuz o yüzden pek şoka sokacak bir yanı yok. Tehlike Kızlar kitabını okuduysanız eğer bu kitabı orta derecede seversiniz, hani bir ters köşe bekledim ama onu bulamadım benim için ortalama bir kitapdı.
Eğer Tehlikeli Kızları okumadıysanız bu kitabı seversiniz ama eğer okuduysanız sizi pek etkileyeceğini zannetmiyorum.
Polisiye, gerilim, gençlik türünde bir kitapdı bu türde seviyorsanız eğer bir bakmanızı öneririm.Yeni bir kitap serüveninde görüşmek dileğiyle sağlıcakla kalın. Kitap dolu günleriniz olsun.
328 syf.
·11 günde·9/10
Diliyle konusuyla okuyucuyu kitaba bağlamasıyla gerçekten çok akıcı bir kitap. Konusu da oldukça etkileyici bir katil gerilim. Okunacaklar listesine rahatlıkla ekleyebilirsiniz ️
328 syf.
·3 günde·9/10
Kitap güzeldi polisiye tarzında güzel bir kitaptı kitapta en sevdiğim kısım ve beni meraklandıran yerler katilin ağzından anlatılan kısımlardı. Kate inatçılığı çok hoşuma gitti Shen'le aralarındaki yakınlaşma kitaba ayrı bir hava katıyor. Kısaca gençlik polisiye bir kitap

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 240 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 155 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.