1000Kitap Logosu
Fatih Kurt

Fatih Kurt

Yazar
Editör
BEĞEN
TAKİP ET
874
Okunma
10
Beğeni
944
Gösterim
Unvan
Şair, Yazar
Doğum
İzmir, 1977
Yaşamı
İlköğrenimini, ortaöğrenimini ve hafızlık eğitimini İstanbul'da tamamladı. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden 1999 yılında mezun olmasının akabinde aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü Din Eğitimi Bilim Dalı'nda Yüksek Lisansını (2002) ve Temel İslami Bilimler Bölümü Kelam Bilim Dalı'nda Doktora eğitimini (2013) tamamladı. Ayrıca Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümünü (2014) bitirdi. Öğrencilik yıllarında dergilerin yazı işleri üyeliği ve yayın koordinatörlüğü yaptı. Yayınlanmış birçok makalesi, katıldığı televizyon ve radyo programları, bulunmakta olup, 1 adet yayımlanmış ve 1 adet de yayıma hazır olmak üzere 2 adet kitabı bulunmaktadır. Günümüz insanının inanç problemleri ile sosyoloji alanlarında özel çalışmalar yapmaktadır. Memuriyete 1997 yılında Bursa-İznik'te İmam-Hatip olarak başladı ve İstanbul-Bağcılar ilçesinde aynı unvanla görevine devam etti. Diyanet İşleri Başkanlığı Haseki Eğitim Merkezinde Vaizlik-Müftülük İhtisas kursunu (2002) tamamladıktan sonra Konya-Karapınar ilçesine vaiz olarak atandı. Açılan İlçe müftülüğü sınavında başarılı olarak, Sivas-Altınyayla, Manisa-Gölmarmara, Sakarya-Sapanca ilçelerinde ilçe Müftülüğü ve İstanbul İl Müftü Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Görevlerindeki başarılı çalışmalarından dolayı birçok kez takdir ve teşekkür ile taltif edildi. 18.07.2012 tarihinde başladığı Hac ve Umre Eğitim Daire Başkanlığı görevini yürütmekte iken 20.12.2017 tarihinde yayınlanan kararname ile Dini Yayınlar Genel Müdürü olarak atandı. Dr. Fatih KURT evli ve iki kız çocuğu babası olup, Arapça ve İngilizce bilmektedir.
280 syf.
·
Puan vermedi
Kitap, Hz. Peygamberin (s.a.s.) hayatı boyunca sergilediği insani duruşunu, sosyal ilişkilerini ve günlük hayatını anlatılıyor.Çağın hoyratlığına karşı onun şefkatli oluşu ve olaylara karşı tutumu, okuyucunun zihin dünyasına nasıl rehberlik edebileceğini gösteriyor.O’nun gibi yaşamanın onu tanımaktan geçtiğini gözler önüne seriyor..Bununla birlikte kitabı okurken davranışlarıma ve hayatıma biraz daha dikkat ettiğimi farkettim.Olabildiğince sade, akıcı ve okurken sıkılmayacağınız bir kitap diyebilirim.Kesinlikle tavsiye ederim.
O'nun Gibi Yaşamak
9.2/10 · 852 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
280 syf.
“Onun Gibi Yaşamak” Öncelikle kitap, başlığı ile okuyucuya bir hedef göstermiş oluyor. O’nun Gibi Yaşamak... Her Müslümanın yaşam hedefi; “Allah’ın Peygamberine ümmet olabilmek” bu ne büyük bir şeref ! Ve ne büyük bir hedef ! İşte bu hedefe ulaşma yolunda Peygamberini ümmetine tanıtma hedefinde olan bir eseri okumanın keyfini yaşadım. Peygamber Efendimizin şemaili, davranış ve ahlaki özelliklerini bölüm bölüm anlatan kitap, özellikle gençlerin Peygamberlerini tanıma ve Onun hayatındaki güzellikleri kendi hayatlarına uygulama adına güzel bir kaynaklık teşkil etmekte... Ayet ve hadislerin dipnotlarının verilmesi, ayrıca Diyanet İşleri Başkanlığının güvencesi ile sahih bilgilerin okuyucu ile buluşması adına başarılı bulduğum eseri herkese tavsiye ediyorum. Peygamberimizin Siyerini bütüncül olarak anlatmaktan ziyade O’nun hayatına dair önemli örnekleri içinde bulunduran bu kitabı; Başlangıç seviyesi olarak Lise 3 ve 4. Sınıf öğrencileri için tavsiye ediyor, Onun Gibi Yaşamaya vesile olmasını diliyorum...
O'nun Gibi Yaşamak
9.2/10 · 852 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
280 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Öncelikle merhaba, ben bu kitabı beğendim. Oldukça güzel bilgi verici ve düşündürücu nitelikte bi' kitap.Kitapta gerçek ve doğru ispatlarla ve kaynaklarla bilgiler anlatılar, rivayetler var. Alışılagelmişin dışında bi' kitap bu. O'nu (Hz.Muhammed) anlayabilmek için bu kitabı yavaş yavaş okumak lazım başlayalı 2 hafta falan olmuştu. Bol vaktiniz varsa tavsiye ederim. Ama bu kitap bana sünneti seniyyeleri daha iyi anlamam bir nebze yardımcı oldum. O'nu, onun yaşayışını (Hz. Muhammed'i) bir kez daha tanımış oldum. iyi ki Allah, tüm insanlığa böylesine anlayışlı bir elçi göndermiş. Sözüm bu kadar :)
O'nun Gibi Yaşamak
9.2/10 · 852 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
280 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Yolunu kaybedene yol, insanlığı kaybedene insanlık.. Öğrenmek istediğin, kaybedip arayıpta bulamadığın ya da bulduğun ama göremediğin.. Yani aradığın her şey burda diyebilirim. Birde O'nun yaşamıyla kendi yaşamınızı, tutumlarınızı incelediğiniz de illa ki eksiklerinizi görecek ve kendinize çekip düzen vermeye çalışacaksınız diye düşünüyorum.. Akıcı ve sade bir dile sahip. Okurken sıkılmadığım, sayfaların nasıl hızla ilerlediğini farketmediğim bi kitap. Okumanızı tavsiye ederim. İyi okumalar..
O'nun Gibi Yaşamak
9.2/10 · 852 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
280 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Yaralı olduğum bir kitap. Böyle diyorum çünkü anısı büyük. Bu kitapla ilgili bir Umre yarışmasına girmiştim. Önümde sadece 7 kişi ile o kutsal mekanı, Dünya da gitmeyi en çok istediğim yeri kaybettim. Umudum büyüktü ama olmadı. Nasip böyle imiş. Bizde umutsuzluk yok, vazgeçmek yok. Rabbim nasip ederse imkanda verir yol da açar inşAllah...
O'nun Gibi Yaşamak
9.2/10 · 852 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
280 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
Peygamber Efendimiz ' ( sav ) in günlük yaşamındaki hâline , ümmetine en güzel şekilde örnek oluşuna , bunların yanında peygamber efendimiz in fiziksel özelliklerine de değinen sade ve anlaşılır bir kitap.. İstifade etmeniz dileğiyle.
O'nun Gibi Yaşamak
9.2/10 · 852 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
280 syf.
·
16 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Yaşamak bir nimettir, yaşamanın en güzeli de O'nun (sav) gibi yaşamaktır. O'nun hayatını öğrenerek, örnek alarak, onu görmeden severek, ümmet olmanın bilincini idrak ederek yaşamak... Peki güzeller güzeli o Nebi nasıl yaşamış? İlk önce kul ve Resul olmanın bilinciyle Müslümanlara en güzel örnek, en vefalı dost olmuştur. Yeri geldiğinde sahabeyle gülmüş, yeri geldiğinde onun derdiyle üzülmüş ama her şeyi ölçüsünce yapmış, ne kahkaha atarak gülmüş ne de oğlu İbrahim 'in vefatında dahil feryad ederek ağlamıştır. Yalnızca Allah'tan aldığını tebliğ etmek için hem uyarıcı hem uygulayıcı olmuştur. Kendi bir parça ekmek bulamazken bulduğunu komşusuyla paylaşmış, şükreden bir kul olmak için ayakları şişercesine kıyamda sureleri olabildiğince uzatmıştır. Şükreden bir kul olmanın bilincini taşıyan Allah Resulü sahabeyi canından çok sevmiş, ümmeti için gözyaşları dökerek Allah'tan af dilemiş kızgın kumlarda secdeye kapanmış şefaati için dua etmiştir. Çocuklar namazda sırtına çıksa ses etmemiş, eşlerine kristal edasıyla bakmış incitmemeye özen göstermiştir. Her yönüyle örnek teşkil eden Allah Resulü ümmeti için büyük bir önder olmuş O'nun gibi yaşamak değerlerin en büyüğü olarak görülmüştür. Sahabe, hayatını anlatıyor Kutlu Nebi 'nin, biz dinliyoruz onların dilinden . Neyi sevdiğini, sevmediğini, neye güldüğünü, neyden hoşlanmadığını, insanlara nasıl davrandığını öğreniyoruz. Öğrendiklerimizi hayatımıza geçirmemiz ümidiyle mutlaka okumanızı tavsiye ederim. :))
O'nun Gibi Yaşamak
9.2/10 · 852 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.