Felicity Baker

Felicity Baker

Yazar
7.8/10
6 Kişi
·
11
Okunma
·
0
Beğeni
·
198
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
64 syf.
·1 günde·10/10
Öncelikle bu bir kitap değil film kılavuzu. #potterhead olan herkes eminim benim gibi "Harry Potter" yazısını gördüğü her ürünü alıyordur ve bu üründe özünde pek gerekli olmayan fakat #potterhead olan herkesin eminim kitaplığına ekleyeceği bir ürün. İçinde tüm filmlerden kesitler olan, bilgiler içeren bir sinema rehberi. Tavsiye etmek çok mantıklı olmaz açıkçası çünkü ben "Harry Potter" adı geçen her ürünü direk alıyorum. Sizde benim gibi çok seviyorsanız eminim alacaksınız zaten.
64 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
kitapları okudunuz, bitirdiniz.. sıra filmlere geldi.. peki filmlerde neler var ? işte onun resimli özeti..çok fazla beklentiniz olmadan, çerez gibi bi çırpıda okuyacağınız bir kitap.
64 syf.
·1 günde·1/10
Öncelikle şunu söylemeliyim ki ben, Harry Potter ve Sinema Rehberi'nden bambaşka bir şey bekliyordum. Ne beklediğimi tam olarak kestiremesemde beklentimin kesinlikle bu yönde olmadığından adım kadar eminim.
Harry Potter Sinema Rehberi; Harry'nin sekiz filmlik macerasını, bu macerada ona yardım eden herkesi kısa alıntıla ve bolca fotoğrafla anlatıyor. Kitapta fantastik canavarlardan Zümrüdüanka Yoldaşlığı'na kadar herkes mevcut. Fotoğraflar ve alıntılar güzel lakin fotoğrafların altına yazılan açıklamalar için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Açıklamaları okurken aklıma sürekli Rita Skeeter geldi. Sanki kitabın -kitapta denemez ama işte. Tabii insanlar bu günlerde nelere kitap diyor. Ben niye bundan gocunduysam.- editörlüğünü o yapmış gibi hissettim.
Onun dışında kitabın fazla yüzeysel olduğunu düşünüyorum. Yani bence Harry Potter Sinema Rehberi, bize serinin kısa bir özetini vermeli ve Harry hakkında bir çok bilgiyle dolu olmalıydı. Rehberde ise görselliği yüksek ve albenisi olan sahneler, o sahneler ile ilgili alıntılar ve garip açıklamalar var. Sanırsam bu açıklamalara bir örnek verirsem demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız. Ve eğer kitapları okumadıysanız veya filmleri izlemediyseniz lütfen burayı okumayın çünkü vereceğim örnek SPOİLER içeriyor. Bildiğiniz gibi yedinci filmde, Weasley düğünü öncesinde Harry ve Ginny'nin öpüşme sahnesi var. Editör, bu sahneden bir kare koyup altına "Harry ve Ginny Weasley yakınlaşırlar." yazmış. Sadece bu yazılı fotoğrafın altında ve bu bence gerçekten sinir bozucu.
Sanırım kitap(?) hakkında söylemek istediklerim bu kadar. Zaten Harry Potter Sinema Rehberi, sadece serinin hayranlarına yönelik bir kitap ve muhtemelen çoğu hayran benim gibi dayanamayıp alacaktır. Ne diyeyim, umarım siz beğenirsiniz.

Yazarın biyografisi

Adı:
Felicity Baker
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 11 okur okudu.
  • 13 okur okuyacak.