Ferhan Uğuz

Ferhan Uğuz

Yazar
7.1/10
22 Kişi
·
44
Okunma
·
1
Beğeni
·
395
Gösterim
Ya siyah vardı ya da beyaz.
Benim hayatım da griye yer yoktu.
Ya mutsuzdum ya da umutsuz.
Ya aydınlıktım ya da karanlık.
İşte ben buydum, ya vardım ya da hiç yoktum.
" Bazı kitaplar insanlar gibidir, tüm acımasızlığı, özlemi, sevgiyi, ihaneti yansıtır. Bazı insanlar ise kitap gibidir, sayfalarını çevirdikçe tanırsın ve tanıdıkça çıkar gerçekler gün yüzüne. "
Bana iyi bak gözlerime bak! Ne görmen gerektiğini söyleyeyim mi?Seni yerle bir edecek bir intikam ile tutuşuyor gözlerim. Hissediyorum ve hissettireceğim!
368 syf.
·1/10
Hiç ama hiç sevmediğim kitap. Yazım yanlışlarıyla doluydu neredeyse her sayfasında bu yazım yanlışlarından vardı. Kitaba sırf okuma çabam yüzünden 1 puan veriyorum. Kimseye tavsiye filan etmiyorum.
368 syf.
·3/10
Kitap yazım hatalarıyla dolu; türkiye de yaşamadığım ve hiçbir şekilde türkçe dersi almama rağmen ben bile daha az hata yapıyorum. Kitapı ilk wattpad de okumuştum sonra kitap oldu 2 sene geçti ve ben alma fırsatıni anca şimdi buldum o zaman baya sevmiştim ancak kitap da baya yerler değiştirilmiş ve sadece son 20 yada 30 sayfasının wattpad de yayınlanmadığını ve o zaman lar okumadığımı fark ettim baya pişmanın önermem
368 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Bu kitabı alırken açıkcası çok büyük bir beklenti içinde değildim. Çünkü bu da bir internet kitabıydı sonuçta. Bu tür kitapların sevdiğim yönü sizi düşünmeye sevk etmediği için bir günde bitirebiliyor oluşunuz. Yani canınız mı sıkkın, yapıcak bir şey bulamıyorsanız bu tür kitaplar işe yarıyor.
Herneyse bu kitaba dönmek gerekirse yine 18 küsür yaşlarında zengin bir mafya olan yakışıklı bir gençle, önceden çirkin olup yaşadığı kötü olaylar sonucunda değişmeye karar veren çok güzel ve özgüvenli bir kızın arasında geçenleri anlatıyor. Yan karakterler ise sevdikleri ve yaşadıkları olaylar ile kitapta çokca anlatılmış.
Konusuna çok bir şey diyemeyeceğim. Biraz klasikleşmiş bir konu bana göre ama yok ben severim bu tarz kitapları derseniz okunabilicek bir kitap.
Benim bu kitapta yaşadığım en büyük sorun düzenlemesiyle ilgili. Yazım hataları çok gözüme çarptı. Anlatıcının bakış açısında da sıkıntılar vardı mesela bir satırda kahraman bakış açısı kullanılırken, öbür satırd hakim bakış açısıyla yazılmış ve bu da hikayede kopukluk olmasını sağlıyor. Ve isim değişiklikleri olmuş yani kızın adı Elifse başka bir sayfada kızdan başka bir isimle bahsediliyor. Bu tür düzenleme eksikliği kitabın kalitesini düşürüyor. Umarım bundan sonraki basımlarda bu eksiklikler düzeltilir.
Kitabı çok büyük beklentilerle elime almıştım. Ben wattpadde çok seviyorum şu ezik olup göt etme hikayelerini ama bu kitabı beğenmedim. wattpadde daha güzellerini okuyabilirirsiniz
368 syf.
·1 günde·2/10
Kitaba başladığım zaman öyle çok bir şey beklemiyordum çünkü internetten çıkmıştı normalde internet kitaplarını severim ama bunu pek sevemedim yazım hataları baya vardı ve çoğu yerleri sanki başka bir kitaptan alınmış gibi geldi onun haricinde sadece final bölümü diğer bölümlerden ayrı ve güzel geldi. Ve sanki içinde fazla ergen cümleleri varmış gibi geldi kitabı bu yüzden pek sevemedim ama onun yerine sıkılınca okumalık kitaplardandı.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ferhan Uğuz
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 44 okur okudu.
  • 7 okur okuyor.
  • 31 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.