Fuat Yurtlu

Fuat Yurtlu

Çevirmen
8.0/10
71 Kişi
·
187
Okunma
·
0
Beğeni
·
3
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
176 syf.
·1 günde·Beğendi·6/10
Death note gibi bir mangadan sonra bu seriye başlamak açıkçası basit kaldı benim için. Evet, kitap eğlenceliydi, bir oturuşta bitirmeme yetecek kadar zevkliydi ama bir yandan da eksileri vardı.

Bu eksilerden en büyüğü ise konuydu benim için. Sanki belirli bir konusu yokmuş gibi, öylesine devam eden okul günleri gibiydi. Belki de ilk kitap olduğu için böyledir, bilemiyorum. Konu daha yeni oturmaya başlıyor olabilir.

İkincisi ise son sayfada olan çizim.. Hem edeben uygun değildi hem de kitaptan çok bağımsız buldum. O kadar gereksiz geldi ki bana. Kitaba girecek yeni karakteri bu şekilde resmetmek..

Death Note serisinden farklı olarak bence daha küçük yaşlara da hitap eden bir kitapta öyle bir çizimin olması ahlaken uygun değildi bana göre.

Serinin 2. Kitabını da elimde bulunduğu için okuyacağım ama umarım onda da bu kadar hüsranla karşılaşmam. Konu inşallah, sağlam bir temele oturur ve gereksiz çizimlerde bulunmaz.

Tavsiye edip etmemek konusunda ise kararsızım.
184 syf.
·2 günde·Beğendi·Puan vermedi
Okuduğum ilk manga serisiydi. Okurken çok eglendim. Yazarın hoş bunaltmayan bir mizahı var. Bu seri bende diğer mangaların yolunu açar okumak isteyenler içinde öneriyorum ayrıca.
208 syf.
·2 günde·5/10
Konusu bakımından hem değişik hem de biraz anlamsızdı. Fakat gerçekten hızlıca okunup bitirebilecek bir kitap. Okurken sıkılmıyorsunuz ve sürüklüyor fakat ahım şahım bir güzelliği ya da eğlenceside yok. Tatilde falan çerezlik olarak okunabilir. Çizimler de hoş ve başarılı. Tavsiye ederim galiba
208 syf.
·8/10
Kendisi okuduğum ilk manga. Birkaç arkadaşımın önerisi ile ve birazda merak ettiğim için okudum. İlkim olduğu için fazla bir şey diyemeyeceğim aslında ama yinede kitap hakında düşündüklerimi söylemek istedim.

Hızlıca okunulabilen gayet basit bir kitap. Olaylar çok hızlı olup bitiyor ve bazı şeyler gizemini hiç korumadan hemen anlaşılıyor bu beni biraz rahatsız etti. Konu olarak çok farklı okurken sanki aynı şeyleri kitap bitince bende hissedicekmişim gibi geldi bu yüzdende biraz rahatsız oldum. Korku türünde olmasına rağmende pek korkmadım ama çizimler çok güzel ve etkileyici.
208 syf.
·Beğendi·6/10
Okuduğum ilk manga oldu. Sevdim ayrıca çok sayko bir manga olmuş. Konusu ise lanetli bir kasaba var ve bu kasabanın laneti spiral insanlar bir hastalık gibi spirallere takıntılı oluyorlar ve delirip kendi ölümlerine neden oluyorlar kısaca konusu bu ilk cilt yarim saatte bitti akıcı bir konusu var okuyun çok değişik psikopat bir manga olmuş.
208 syf.
·Puan vermedi
Herkes okudu, okumasam eksik kalırdım ve bende okudum! Satın almak yerine bir manga sitesinden okudum iyiki de öyle yapmışım çünkü canlı kanlı hali pek pahalı. Yani sen de okumak istiyorsan manga sitelerini öneririm. Konusunu biliyor musun bilmiyorum o yüzden biraz bahsedeceğim. Kurozu-cho adında lanetli bir kasabamız ve orada yaşayan ana karakterimiz Kirie ve Shuichi orada yaşıyor. Kirie'ye baya bi sinir oldum çünkü bu ne sakinlik Kardeşim! Ben okuduğum halde diken üstüne dururken sen nasıl tepkisiz kaldın! Her neyse tuhaf bir sisin kapladığı kasabamızda spirallere bağlı, insanlarda bir delirme hali beliriyor ve bu delilik yaşadıkları süre boyunca da devam etmiyor Junji ito her yere gizli gizli spiraller yerleştirmiş mangadan sonra "acaba yoksa bende.. " diye bir şüpheye kapılmıyorsun değil. Özellikle ben her yerde spiraller görmeye başladım. Sivrisinek, hamile kadın ve salyangoz olaylarını okurken anlamda ürktüm zaten ustalıklı çizimler ürkmemene fırsat dahi vermiyor. Beni hayal kırıklığına uğratan sonuydu o kadar bekledim ama elime geçen.. Neyse ben beğendim Istersen sende oku. Öptüm çok
184 syf.
·10 günde·10/10
Suikast Sınıfı, yeni yeni okumaya başladığım manga serisi. Su anda serinin 2'inci kitabını okuyorum ve seri yaklaşık 20 ciltten oluşuyor. Serinin yaklaşık 20 ciltten oluşmasını sorun etmeyenlerin ise kesinlikle pişman olmayacakları bir seri bana göre. Aslında bu seriyi ilk okumaya karar verme aşamasında çok kararsız kaldığımı da söylemeliyim. Hikayesi bir sınıfta geçiyor ve uzaylı bir öğretmen anlatılıyor. Duygularına göre yüzünün rengi dahi değişen tuhaf bir karakter. Kitap kapak tasarımları da bu duygu değişimlerine göre belirlenmiş. Her cildin kapağında Koro-sensei'nin bir yüz ifadesi yer alıyor. Koro-sensei karakterimizin ismi ve sınıftaki öğrenciler tarafından kendisine suikastlar düzenlenmeye çalışıyor. Hikaye tamamen bu konuya odaklanarak ilerliyor.

Böyle anlatılınca biraz saçma geliyor açıkçası. Bende iste tam bu nedenle uzun süre okumak konusunda çok kararsızdım. Ancak beklediğimin aksiye çok heyecanlı ve farklı bir hikaye beni bekliyormuş.
https://kitapgunesim.blogspot.com/2018/08/suikast-snf.html
208 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Güzel bir Junji Ito mangası. Değişik konusu ve cizimleriyle çok güzeldi. Herkesin seveceğini düşünmediğimden tavsiye edip etmemekte kararsız kaldım. Korku mangası okumak isteyenlere tavsiye edebilirim.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 187 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 43 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.