Geoff Nicholson

Geoff Nicholson

Yazar
6.3/10
99 Kişi
·
241
Okunma
·
6
Beğeni
·
339
Gösterim
Adı:
Geoff Nicholson
Unvan:
İngiliz Roman Yazarı
Doğum:
Sheffield, Birleşik Krallık, 4 Mart 1953
Aynı anda, aynı yerde, aynı kişi tarafından dövülmekten başka çok az şey insanları bu kadar yakınlaştırabilir.
Geoff Nicholson
Sayfa 100 - Olimpos Yayınları
Çoğu yer şu ya da bu haritada noktadır zaten, bazı noktalar diğerlerinden daha büyüktür ve bazen noktanın büyüklüğü mekânın öneminden bağımsızdır.
Geoff Nicholson
Sayfa 104 - Olimpos Yayınları
Belki de kendini sınamaya çalışıyordu: Sertliğini, özgüvenini, var olan tehlikeleri savuşturma yeteneğini kanıtlamaya... Ama o an geldiğinde sertlik ve özgüven bir işe yaramadı.
Geoff Nicholson
Sayfa 21 - Olimpos Yayınları
384 syf.
Yazarın kalemiyle ilk kez tanışıyorum ve gayet iyi olduğunu söyleyebilirim. Kitap akıcı ve sürükleyici ilerliyor. Ana karakter sayısı dört diyebilirim ve yan karakterlerle birlikle sekizi geçmiyor, bu da kafa karışıklığını engelliyor. Kızını elinde tutmak için masum bir hayata sahip rolü oynayan bir otopark sahibi, eski haritaların satıldığı bir mekanda çalışan bir adam, video çekmeye meraklı bir kadın ve bazı kadınların sırtlarına işlenmiş dövmeleri elde etmek için o kadınların peşine düşen ve herkes tarafından çekinilen başka bir adam... Hepsinin yolu bu kadınların vücutlarında taşıdığı dövmeler sayesinde kesişiyor ve güzel bur hikaye başlıyor. Keyifli bir kitaptı.
384 syf.
·4 günde·Beğendi·Puan vermedi
Yazarın okuduğum ilk kitabı kalemi sıkmadan okutuyor.Konusu güzel karakterler çok güzel işlenmiş.Woaww diyebileceğim bir kitap değil ama okurken tek hissettiğim merak duygusunun yoğun yaşamadım.Bu yüzden boş kaldıkça okumaya devam ettim.Okumanızı tavsiye ederim.

Düz adam gerektiğinde konuşan, konuştuğunda doğru atış yapan Billy Moore karakterini çok sevdim.
384 syf.
·4 günde·4/10
Yeraltı mafyası bir adam, gizemli haritaları ve sırtlarında dövme bulunan şehrin kadınları. Harita ve antika eşyaların satışını yapan Zak isimli adam, bir gün kötü bir olaya sahne olur. Dükkanının müşterisi olan bir kadın, tuhaf bir adam tarafından otomobil ile kaçırılır. Ve bu olaya şahit olur Zak. Kaçıran adamın işbirlikçisi ise mafyadır. Bu mafya liderinin ise bir takıntısı vardır, o da eski haritalar ve dövmeler. Şehrin sokaklarından toparladığı kadınların sırtları ve vücutlarında birer dövme vardır. Mafya lideri bu dövmelerle haritaları ilişkilendirir. Eski yaşanmış tecavüz ve cinayet vakalarının yer belirlemesinde rol oynar. Zak ise bu olayın üzerine gider ve başı belaya girer. Tuhaf bir adam da bu hengamenin ortasında kalır.

Yazarın 16 kitabı daha varmış. Zaten Türkçe olarak 1 tane çıkmış. O da bu kitap. Gerek de yok diğerlerine şimdilik. Korku-gerilim tarzında geçen bu eser, aksine ne korku ne gerilim barındırıyor. Bazen insan böyle kitaplara denk geliyor ve okurken sanki et yemeğine tuz katılmayınca nasıl olur işte öyle oluyor. Sadece okuyorsun. Hiçbir duygu ve etkileşim olmuyor. Boş zamanlarda okunabilir ama çok da bir şey beklenmemeli.
384 syf.
·Beğendi·7/10
Kitap oldukça sürükleyici. Entersan bir konusu var. Gangester hikayesi ve polisiye öğeler içeriyor. Karakterleri güzel anlatmış. Sonu için daha büyük bir bekletim olmasına karşı güzel bir roman olduğu kanısındayım.
384 syf.
·3 günde
Ekmek almaya diye girdiğim markette gördüm ve aldım. Bir solukta da okudum. Bağlayamadığım geçişleri vardı ama heyecan ve merakla bitirdim. Okunabilir:)
384 syf.
·3 günde·4/10
Karantina günlerinde hazır boş vakit varken ben de yıllardır kitaplıkta duran bu kitabı okumaya başlayayım dedim ama kesinlikle hata yapmışım. Sanki kitap değil 3. sınıf bir Hollywood filminin senaryosunu okuyormuşum gibiydi. Olay örgüsü kötü, karakterlerin derinliği yok, tahmin edilebilir klişelerle dolu bir kitap. Aslında konu olarak özgün bir iş ortaya konulabilecek bir temele dayanıyor. Kaçırılıp sırtlarına harita dövmelenen kadınlar, onları kaçıran özünde iyi yürekli bir baba, kaçırtan bir kiralık katil ve kendi kabul edilebilir amaçları uğruna bu gizemi çözmeye çalışan iki kişi fakat olaylarlar çok kopuk ve detaysız ilerliyor dolayısıyla ortaya konan neden sonuç ilişkileri pek de tatmin edici gelmiyor.

Yayın evi de bu kadar kötü bir kitabın üstüne tuz biber ekmiş. 384 sayfalık kitabın 101 sayfası boş, evet evet boş sayfa. 41 bölümden oluşuyor ve her bölüm geçişinde 2 ya da 3 sayfalık boşluklar var yani tamamen kitabın fiyatını şişirmek amaçlı yapılmış. Sonuç olarak hem maddi hem de manevi anlamda boş bir kitap.
384 syf.
·7 günde·Puan vermedi
Arka kapak yazısını okuyarak bi heyecanla başlamıştım kitaba. Konusu güzel olmak ile birlikte kurgusu bana biraz zayıf geldi. Bu tarz bir konu ile gerilim daha üst seviyelerde tutulabilirdi. Okurken sıkılmadım dersem yalan olur.
Sonuç itibari ile boş zamanlarda okunabilecek bir kitap. Fazla beklentiye girmeden okumak isteyenlere tavsiye edebilirim. 

#OKUDUMBİTTİ
#ALINTI

Suçlarla dolu bir dünya ve soluksuz bir takip...

Henüz kimsenin dikkatini çekmeyen bir bölgedeki antika harita dükkânında, kartografyaya kafayı takmış ve çevresinden kopuk bir tezgâhtar. Çözemediği bir sorunun cevabının peşine düşmüş cesur bir kadın. Kısa süre önce satın aldığı park yerinin kendisi ve okul çağındaki kızı için yeni, saygın bir hayatın bileti olduğunu uman önemsiz bir sabıkalı. Acımasız ama savunmasız durumda bir katil ve onun huysuz suç ortağı.

Ortaya çıkan bir grup gizemli kadın, sırtlarına kabaca işlenmiş geniş harita dövmeleri… Bu kadınlardan biri harita dükkânının kapısında belirip sırtını açtığında, çevresinden kopuk bir tezgâhtar olan Zak, kendini suçluların yeraltı dünyasına gönülsüzce girerken buldu. Aslında bu dünyayı görmezden gelmeyi tercih ederdi. Onu bu işe iten meraklı yeni arkadaşı Marilyn olmuştu.
384 syf.
·Beğendi·7/10
Roman konu itibariyle bir hayli iyi olsa da anlatımın da ki düşüşler nedeniyle ivmesi zaman zaman düşüyor lakin yine de bir hayli keyifli ve okuduğuma değen bir tecrübe oldu.
384 syf.
·Beğendi·8/10
Bazı kitaplar, olaylara daha farklı bir açıdan bakmanızı sağlar. Okuyucunun öyle bir sokar ki hatasını gözüne, bir daha öyle bakmaya yanaşmaz.
İşte, Haritalı Adam'da benim için böyle bir kitaptı.
Çok mu etkilendim? Hayır. Beni derinden etkilemedi, sadece her kitapta olması gerektiği gibi, bana bir şeyler kattı.
Sırtlarında dövmeler olan kadınlar, haritacıda çalışan Zak ve onu maceraya iten Marilyn, kadınlara vurmamakla övünmeyen Billy, ironiler kraliçesi Carla...
Sürekli devam eden bir maceraya sahipti ve okuyucuyu kitaba sarıyordu. Bir bölüm daha, bir bölüm daha diyerekten bütün kitabı bitiyorsunuz.
Merak duygusu içinizde büyüyor, büyüyor ve sonunda gerçeği öğrendiğinizde kanlı bir patlamayla sönüyor. Ne demek ya? Oluyorsunuz.
Önerebileceğim, vakit geçirmek için okunulabilecek bir kitaptı.

Yazarın biyografisi

Adı:
Geoff Nicholson
Unvan:
İngiliz Roman Yazarı
Doğum:
Sheffield, Birleşik Krallık, 4 Mart 1953

Yazar istatistikleri

  • 6 okur beğendi.
  • 241 okur okudu.
  • 8 okur okuyor.
  • 86 okur okuyacak.
  • 5 okur yarım bıraktı.