1000Kitap Logosu
George W. Cox
George W. Cox
George W. Cox

George W. Cox

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.4
12 Kişi
38
Okunma
1
Beğeni
68
Gösterim
Unvan
Yazar
Doğum
10 Ocak 1827
Ölüm
10 Şubat 1902
Yaşamı
George William Cox bir İngiliz tarihçisiydi. Yunanistan ve dünyadaki birkaç efsaneyi güneş olaylarının idealizasyonuna dönüştürmesiyle tanınıyor. Fransız şair Stéphane Mallarmé, eserlerinin bir kısmını Les Dieux antikaları başlığı altında tercüme etti.
Meral Kaplan
Antik Yunan Hikayeleri'ni inceledi.
192 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
#antikyunanhikayeleri . "Oğlum, bizi mutlu edecek çok şey var," dedi. "İleride mutlu günler bizi bekliyor. Ama her şey için çabalamak ve çile çekmek gerek. Seni bekleyen zorlu görevler de var oğlum. Sen yüreğini ferah tut, cesaretini kaybetme ve kaba, aptalca şeyler yapmaktan sakın. İşte o zaman en güçlü düşmanı bile yenebilecek bir güç verilecektir sana..." . TOPRAK VE YANAN GÜNEŞ BEDENİNİ TÜKETİP YOK EDECEK . Herkese Merhaba . Bugün sizlere @mayakitap 'tan çıkan Mitolojik Hikâyeler Dizisi'nin #antikyunanhikayekeri kitabının yorumu ile geldim. Mitoloji kitaplarını okumayı çok sevdiğimi bilenler bilir, ve yine muazzam bir kitabı okumanın mutluluğu içerisindeyim. Yayınevinin bu serisi efsane, iyi ki.. SAVAŞÇILAR, KAHRAMANLAR VE ÖLÜMSÜZLER . Kitapta kısa kısa hikâyeler okuyoruz. Her hikâyede baş kahramanlar farklı olsa da, genel olarak her hikâye Olimposlu Zeus üzerinden ilerliyor. Biliyorsunuz ki; Antik Yunan’dan günümüze ulaşan mitler ve efsaneler, tarihi ve kültürel mirasımızın en önemli bölümlerinden birini oluşturur. Kitapta beni en çok etkileyen ise, Troizen koyundaki beyaz kumların üzerinde oynayan çocuğun hikayesi oldu. . Apollon’dan Hermes’e, Demeter’den Poseidon’a, Dionysos’tan Pandora’ya, Medusa’dan Athena’ya pek çok figürün ölümsüz hikâyelerini bir araya getiren bu kitapta, korkusuz kahramanların destansı savaşları, güçlü tanrıların amansız rekabetleri, ölümlü savaşçıların imkânsız görevleri ve Yunan mitolojisine dair merak ettiğiniz daha birçok şeyi bulacaksınız. . Ben serinin kalan kitaplarını okumak için sabırsızlanıyorum, ve Mitoloji türünde kitapları okumayı seven herkese bu seriyi okumanızı içtenlikle tavsiye ediyorum. . Ancak Zeus'un gazabı henüz dinmemişti.. . Ne kadar okursanız, o kadar bilirsiniz. Ne kadar öğrenirseniz, o kadar farklı yere gidersinizSağlıkla, kitapla ve sevgiyle kalın canlar...
Antik Yunan Hikayeleri
OKUYACAKLARIMA EKLE
12
Feray Korkmaz
Antik Yunan Hikayeleri'ni inceledi.
192 syf.
·
Puan vermedi
Mitolojiyi daha yakından tanımak ve gerçekten sıkılmadan okumak isteyenler için çok güzel bir kitap, Antik Yunan Hikayeleri. Zeus, Apollon, Herakles, Hermes, Tantalos, Daphne,Dionysos, Perseus ve Prometheus gibi Yunan Mitolojisinde adı sıkça anılan ve önemli yerleri olan tanrı ve tanrıçaların hikayeleri yalın ve akıcı bir üslupla anlatılmış. Kısa kısa kırk bir hikayeden oluşuyor. Hikayelerin ana kahramanları birbirinden farklı olsa da temelde yani Olimposlu Zeus konusunda hepsi birbirine bağlı. Uzun zaman önce okuyup paylaşmaya fırsat bulamadığım bu güzel kitap mitolojiye ilgi duyan, ağır okumalardansa kısa ve akıcı hikayeleri terci etmek isteyenlere kesinlikle tavsiye ederim.
Antik Yunan Hikayeleri
OKUYACAKLARIMA EKLE
3