Gizem Sert

Gizem Sert

Editör
7.1/10
43 Kişi
·
111
Okunma
·
0
Beğeni
·
2
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
320 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10
Üzgünüm Hala Malcomm benim için tek. Güzeldi. Ama sanki Lizzy'nin biraz kafası karışık gibiydi. Önce aşka inanmayıp sonra delice aşık olup ama olmayabilirde şeklinde seri halde değişen düşünceleri vardı. Sanki kişiliği yerine oturmamış bir kitap karakteri gibiydi. Gerçek şu ki serinin diğer kitaplarını daha çok sevdim ve Balkabağımı özledim. Bu biraz bitse de gitsek gibi olmuş. Hani artık seri tamamlansa da başka projeye başlasam gibi. Yine de yazarın kalemini seviyorum; Aşırı ayrıntılarla bunaltmıyor ve akıcı. Seriyi okumaya başladıysanız mutlaka tamamlayın derim :)
320 syf.
·8/10
Benny benny :)
Hmm Ben ve Liz'i diger kitaplarda da okumustmm ve sinyal veriyorlardi tabi bende merak ediyordm :) Guzel kitapti vesselam. Liz catlagin tekiydi yaşı itibariyle sanirim civil civil bir kizdi. Benny ilk gordugu anda goz koyuyor ve resmen adamin pesinden kosuyor :) vazcaymadi hic yani. Ta kii Ben sacmalayana kadar. Sevdigim bir seri rock we döwmeli dev adamlar diyorum yani okuyun okuyun kacmaz ;)
320 syf.
·4/10
Ve gözlerimi ağrıtacak kadar devirerek Stage Dive serisini bitirdim.

Yazarın kitaplara son yazmak konusunda ciddi anlamda bir sorunu var. Olay başlangıçta oluyor. Sonra sürekli bu olay karşısında oluşan git gelleri okuyorsunuz. En son her şey bitti derken erkek karakter saçma sapan bir şey yapıyor ne olduğunu anlamadan kitap bitiyor üç-beş ay sonra ne olduğu ile ilgili hiçbir şekilde yarım kalmışlık hissini silmeyen bir epilog ve teşekkür sayfası.

Seriyi ya da karakterleri seviyor olsaydım gerçekten çok kızgın olurdum ama o kadar da umursamadım. Kitapta tek beğendiğim kısımlar Mal ile ilgili olan yerler ve Lena'nın hamilelik kıyafeti ile ilgili olan yerlerdi. Geriye kalan kısım tamamen vakit kaybıydı benim için.

En çok nefret ettiğim kısım sonu oldu. Yalnızken hiçbir şekilde duygularını açamayan Ben her şey bittikten -her şeyi mahvettikten- sonra bir anda konserin ortasında rahat rahat bütün duygularını açıkladı. Daha da saçması Liz de hemen boynuna sarılıp bütün her şeyi affetti ve kitap da tam bu anda bitti! Krizlere giriyorum aklıma geldikçe.

Genel olarak seriden nefret ettim, tek sevdiğim karakter Mal'di onun da kitabını mahvetmişti yazar. Bu seriyi niye bu kadar çok sevdiklerine de bir anlam veremiyorum zaten. Yazarın yazdığı başka bir kitabı yakın bir zamanda okuyacağımı da hiç zannetmiyorum.
320 syf.
·13 günde·9/10
Sınav haftasının ortasında nefes oldu. Okyanusun ortasında atılmış can yeleği gibiydi. Çerezlik ama keyifli. Serinin diğer kitaplari gibiydi ama Ben'e çok ısınamadım. Tek yorum bu. Zaten seriyi bilenler illaki okuyacaktır.
320 syf.
·6/10
Serinin son kitabı Stage Dive basgitaristi Ben ve Lizzy. Bu kitapta beni sinir edenlerden. Adam işi o kadar yokuşa sürdü ki. Bu Son, ciddiyim. Erkeklerin ciddi ilişkiden kaçınması, bağlılık sorunu ve buna benzer konularda daha fazla kitap okumaya dayanamayacağım. Tamam, çabuk ve hızlı okunuyor, akıcı bir dil oluyor, fazla düşünmeye gerek olmadan kafa dağıtıyorsun ama insan bir yerden sonrada sinir oluyor. Bunda olduğu gibi. Tercih sizin..
320 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Seriye dörtten başlamak. Ah hiç yapmadığım birseydi ama sırf sakal sevdası yüzünden hemen başladım ve kapak ile konu oldukça benzer mis okuyunca göreceksiniz
Konuya gelince ilk başta nedense kızımızın ergen halini hiç sevmedim o asılma halini ama kitap daha sonra çok hızlanıyor ve nefessiz okuyorsunuz sıkılmadan ve istekle hoş bir kitap sevdim kesinlikle sevdim
320 syf.
·3 günde·7/10
Ben ve Lizzy'nin fazla ayrılmalı diyeceğim ama olmayacak en iyisi fırtınalı kaçmalı kalp kırmalı hikayesi ile seriyi bitirdik. Acaba bitti mi? Kontrol etmem gerek.

Neyse işte Malcolm'un baldızı olması hasebiyle Lizzy Ben için yasak bölgeydi. Ancak Lizzy bir kere Ben'e(ki nefret ettiğim bir isim daha aman ne güzel ki Malcolm'un kısaltmasından da nefret ediyorum) aşık olmuştu ve ısrarla peşindeydi. Ablası ve Malcolm'un düğününde sonunda Ben ile beraber olur ve sonrası kalp kırıklığı ta ki bir sonraki aile yemeğine kadar. Bundan sonrası için sizleri kitaba alabiliriz.

Bu kitapta da bolca grup üyelerini görmek güzeldi. Fakat yazar hanım sanki David ve Evelyn'e haksızlık etmiş gibi kendi kitapları haricinde hep geri planda kaldılar. Artık yazarın kalemine alıştığımdan olsa gerek okuması kolay geldi. Kitap için hislerimse nötr.
320 syf.
·7/10
Bir serinin daha sonuna geldik ama finali iyi yapamamış yazar zira okurken biraz sıkıldım :)

Stage Dive grubunun bas gitaristi Ben'e yasak olan tek kızdı Lizzy, zira kendisi grubun bateristi Mal'ın eşinin kız kardeşi oluyor, o nedenle başta Mal olmak üzere herkes kız kardeşi gibi görüyor Lizzy'i , fakat kızımız Ben'e çılgın gibi aşık, gözü kimseyi görmüyor, uyarılara da kulak asmıyor, Vegas'ta yaşanan tek bir gece sonrasında hamile kalınca ikilinin hayatı kökten değişiyor...

Lizzy bir aile kurmak isterken, Ben, benden aile babası olmaz, yalnızlığıma düşkünüm,bebeğin sorumluluğunu alırım ama bize gelince sadece arkadaş kalalım modunda, fakat bir yandan da birbirlerinden uzak duramıyorlar, kitap boyunca ortalık alev aldı desem yeridir :) hikaye bir kısır döngüde dolaşıp durdu, bir öyle bir böyle derken Ben'in dengesiz halleri kitabın sonuna kadar devam ediyor...

Kitabı pek sevemedim ama finaldeki doğum sahnesini sevdim :) ve bir kez daha anlaşıldı ki benim favori karakterim ve kitabım değişmedi Mal Ericson ve Aşkın Ritmi :)
320 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Ahh bu kitabin pdf ini nasil ariyordum.Sagolsun vefali bir arkadasim bulur bulmaz atmis Hemen okudum ve hakkinda olanca elestiriye ragmen sicacik ve cok sevimli bir ask hikayesi bence.Ben gonlumu fethetmisti zaten.Lizzy karakterini de sevdim.Guzel bir kitapti bu da serinun diger kitaplari gibi

Yazarın biyografisi

Adı:
Gizem Sert
Unvan:
Editör

Yazar istatistikleri

  • 111 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 30 okur okuyacak.