Gökçe Ergelen

Gökçe Ergelen

Tasarımcı
8.7/10
9 Kişi
·
18
Okunma
·
0
Beğeni
·
17
Gösterim
Adı:
Gökçe Ergelen
Unvan:
Grafik Tasarımcı
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
174 syf.
·3 günde·3/10 puan
Örselenmiş Hayatlar kitap yorumu
Herkese merhaba. Bugün ‘Bir Aile Romanı’ adı altında kaleme alınan bir kitapla geldim. Aslında “Yetişkin romanı” olarak sınıflandırmak daha doğru olur diye düşünmekteyim.
...
Genç bir kadının aşkta yaşadığı hayal kırıklığı ve ailesinin sırları, onu derinden sarsacak ve şaşırtacaktı... “Anne olmak için doğurmak , aile olmak için yıllarca bir arada yaşamak yetmiyordu.Bazen e uzağındaki insanlar , sana en yakın oluyordu. Yıllarca içinde sakladığın kanlı gözyaşların , bir başkasının huzurunda istemsizce dökülüyordu. İşte biz buna gerçek hayat diyorduk , acısıyla tatlısıyla.”
...
Yazarımızın dili akıcıydı , okurken gözüme batan bir yanı yoktu ancak paragraflar ve bölümler çok uzundu. Ara ara okurun soluklanması ve sıkılmaması için başka bir bölüme geçiş , başka bir paragrafa geçiş yapılabilirdi bence.
...
Kitapta çok fazla yakınlaşma olduğunu düşünmekteyim.Bu sebeple yetişkin içerik olduğu , kitabın kapağında belirtilebilirdi. Kitabı bitirdiğimde , arka kapak ile kitabın aslında uzak olduğunu düşündüm. Biraz daha kitabı düzgünce anlatan , arka kapağı okuyana kitabı okutturacak şekilde bir arka kapak yazısı hazırlansaymış keşke.
...
Kitabı önerir miyim ?
İnsanların sanıldığı gibi olmadığını, Türkiye’de kadınların neler yaşayabileceğini okumak isterseniz bu kitabı size önerebilirim.
Yakınlaşmalar sizi rahatsız etmeyecekse okuyunuz, ben rahatsız olduğum için kitaptan ne yazık ki pek keyif almadım. Vermeye çalışılan mesaj iyiydi ama
...
Kitabı okuma fırsatı verdiği için yazarımıza teşekkür ederim. Kitap hakkındaki düşüncelerimi oldukça normal karşıladı , hoş sohbet ettik. Kendisine teşekkür ediyorum bir kez daha , eleştirimi anlayışla karşıladığı için.
Başka eserlerinizde görüşmek üzere , kaleminize sağlık Behiye Hanım.
174 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10 puan
Kitabın kapağını kapattığımda, ben mi kitabı bitirdim, kitap mı beni bitirdi anlayamadım. Yasemin'in hayat hikayesini sindirmek için derin derin nefesler aldım. Yazarımız karakterleri öyle güzel tasvir etmiş ki, ete kemiğe bürünmüş karşımdaydı sanki... Elimi uzatsam, omuzuna dokunsam, destek olsam ya dedim
.
Yasemin, ilgisiz annesi, asi kardeşi Mehmet ve şirkette çocuklarını etrafında isteyen babası arasında denge sağlamaya, mutlu ailesini bir arada tutmaya çalışıyorken bir yandan hayatının aşkı Kağan ile tutku dolu bir aşka yelken açmaya hazırlanıyordu. Peki, bir noktada elindeki hayatının kocaman bir yalan olduğunu anlarsa... kendisini bu kaosun içerisinden nasıl kurtaracak?
.
Peşinden gittiği ipuçlarını, bulduğu belgeleri okurken, kanınızın buz kestiğini hissedeceksiniz.. İnsanların ne kadar kötü olabileceğini hayretler içinde okuyacaksınız... Coğrafyamızda kadın olmanın, çocuk olmanın ne kadar zor olduğunu bir kez daha, en net haliyle anlayacaksınız..
.
Arkadaşlığı, dostluğu, aşkı, tutkuyu, aile olabilmeyi, mücadeleyi, hüznü sonuna kadar yaşayacağınız bu eser ilgililerine tavsiyemdir der hepinize şimdiden keyifli okumalar dilerim. Kitapla Kalın. Evde Kalın, sağlıkla kalın
Yazarımızı cesur kalemi için tebrik ederim kaleminiz daim okurunuz bol olsun inşallah
132 syf.
·4 günde·Puan vermedi
| Düşünceler-I LSD Günlükleri-Yalnızlık- ~ Musa Karaçor
.
Yalnızlığı dolu dolu yaşatan bir kitap LSD günlükleri. Yalnızlık o kadar yoğun ve o kadar etkili ki yalnızlık hayatında bir bedene bürünüp karşısına çıksaydı daha az etiklerdi karakterimize. İliklere kadar hissedilen ve hissettirilen bir yalnızlık. Karakterimiz de yalnızlıkla baş edemeyen ve Lsd bağımlısı. Lsd ne ondan bahsedeyim çok kısa bir şekilde. LSD çok güçlü ve ruh halini değiştiren bir kimyasal madde olup, liserjik asitten üretilmektedir. LSD bağımlılık yapan bir uyuşturucu olarak kabul edilmese de, bir kez kullanılsa bile kullanıcı üzerinde kalıcı etki yapar.
Karakterimiz de o bitmek bilmez sonsuz karanlık bir tünel gibi olan, belirsizlik içinde boğulduğu yalnızlıkla baş edebilmek için Lsd’ye sığınıyor.
Cümleler, anlatım, hisler o kadar yoğundu ki günlük hayatta kendimizi yalnız hissettiğimiz anlar gözümün önüne geldi ve gerçek yalnızlık hakkında hiçbir fikrim olmadığını anladım. Yoğun bir psikolojik savaş, var oluş ve yok oluş sorgusu, her şeye karşı şüphe çok dolu dolu aktarılmıştı. Betimlemeler, tasvirler aşırı hoşuma gitti. Okurken içimde güçlü duygular oluşturan onlarca cümle vardı. Somut ve soyut arasında sıkışan ve ‘kimyasal tatil’ ile bundan uzaklaşmaya çalışan adamın hikayesi çok etkileyiciydi. Kitap yoğun bir iç hesaplaşma, kendini ve evreni sorgulatan bir eser ve kesinlikle yoğun bir dünya. Çok farklı ama çok özel bir dünyaydı ve birçok satırı etkilenerek okudum. Konu yoğun olmasına rağmen oldukça akıcıydı ve böyle bir dünyaya konuk olduğum için mutluyum. Kesinlikle şans vermelisiniz
174 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10 puan
Örselenmiş hayatlar.. Yazarın ilk kitabı olmasına rağmen gayet sürükleyiciydi.zor bir hayatın ve yaşanılmış birçok kötü olaydan sonra mutlu bitmesi güzeldi.
174 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10 puan
KİTAP ÖNERİSİ!
Yıllarca annesi babası bildiği insanların, bir gün yalan olduğunu anlarsanız ne hissedersiniz?
Ve eşinin ölümünden sorumlu  Alzheimer hastalığına yakalanan Rıza. A'nın belki de vicdanen rahatlamak için kaleme aldığı gizemli notların ortaya çıkması?
Ve, Yasemin A'nın her şeye rağmen hayata karşı dik duruşunu bulabileceğiniz okunması gereken bir aile romanı
Toplumumuzda kadının çektiği sıkıntıları yer yer işlenmiş " yine mi kız evlat" doğurdu gibi yobaz fikirlerin işlendiği, taciz ve tecavüz konularına değinen sürükleyici bir roman.
TEBRİKLER
Not :Özellikle bayanların okuması şart!
@orselenmis.hayatlar

Yazarın biyografisi

Adı:
Gökçe Ergelen
Unvan:
Grafik Tasarımcı

Yazar istatistikleri

  • 18 okur okudu.
  • 11 okur okuyacak.