Gökhan German

Gökhan German

Yazar
8.9/10
19 Kişi
·
32
Okunma
·
0
Beğeni
·
17
Gösterim
Adı:
Gökhan German
Unvan:
Gazeteci, Yazar
Kicanovic bir ara derin bir iç çekti. Sıkıntılı bir hâli vardı. Başını iki yana salladı ve Obra'ya Partizan'la ilgili yeni sezona dair endişelerinin olduğunu söyledi. Ve devam etti:
- Zeljko, gelecek sezon için coachumuz yok!
Obradovic ise sakin bir şekilde arkadaşını dinledikten sonra Kicanovic'e döndü:
- Sizin için önerebileceğim bir coach var!
Kicanovic birden doğruldu ve dostuna sordu:
- Kimdir bu isim, merak ettim doğrusu!
Obradovic kendinden emin bir şekilde elini göğsüne vurarak yanıtladı:
- BEN!
İşte dünya basketbolunun yaşayan en büyük efsanelerinden Zeljko Obradovic'in zaferlerle, başarılarla, kupalarla dolu destansı hikâyesi 28 yıl önce böyle başladı.
Fenerbahçe'deki adanmışlıktan isteseniz bile kaçamazsınız. İçimdeki Fenerbahçe hırsı bu kulübe adım attığım günden beri hep ortada.
“Üzerine emek harcamadığınız yeteneğindeki bir değeri yok”
Obradoviç’in doğumdan itibaren hem özel, hem basketbol, hem de antrenörlük hayatını anlatan bu kitabı çok etkileyici buluyorum.
Hayat dersleri verdiğini düşünüyorum. İnsan amacı doğrultusunda çalışır ve zorluklar karşısında pes etmeden tekrar tekrar denerse başaramayacağı hiç bir şey olamaz görüşünü okudukça ediniyorum.
Herkese tavsiye ederim.
176 syf.
·Beğendi·8/10 puan
Yakından tanıdığım Ergin Ataman'ın hayatını konu alan
" Nehir söyleşi" tarzında yazılmış bir kitap . Nehir söyleşi tarzı ; bir anlamda biyografi demek, yalnız bu yazı tarzını biyografi gibi değilde uzun bir röportaj gibi düşünmek gerek.
Kitapta, ilgili kişiye sorulan cevaplar ve sadece onun cevapları ve olaylarla ilgili yorumları var.
Dolayısıyla, kitapta Ergin Ataman'ın yaşadıklarını kendi ağzından dinliyorsunuz.
Basketbolun içinde olan bir insan olarak Ergin Ataman'ın çocukluk ve başlangıç evresi dışında yaşadıklarını yakından bilmeme rağmen kitabı ilgiyle okudum.

Ergin için, Türk basketbol tarihinin en önemli antrenörlerinden biri diyebiliriz. Bu kitapta kadro mühendisliği başta olmak üzere , yıldız oyuncuları oynatabilme yeteneğini, kulüp başkanları ile olan iletişimini , değişen basketbolu nasıl yakından takip ettiğini ve doğuştan gelen "özgüvenini " ilgiyle okuyorsunuz.
208 syf.
·Puan vermedi
Kitap Obradovic hakkında spesifik bilgiler içermiyor çok fazla. Zaten görseller ile oluşturulmuş bir kitap. Obradovic'in basketbol kariyerini bir tık daha ayrıntılı bulabilirsiniz kitapta. Fakat ilham almak veya daha ince bilgiler öğrenmek istiyorsanız bu kitabı önermem size.
176 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10 puan
Ergin Ataman, kimilerine göre nefret edilesi biri kimilerine göre ise bir kahraman. Haliyle , ropörtaj şeklinde de olsa, kendisi hakında yazılmış kitap da tartışmaları beraberinde getiriyor. Kişilik özelliklerini bir kenara bırakırsak, kitabın tanımı için en başarılı Türk basketbol antrenörünün hayat hikayesi diyebiliriz.

Kitapta Ergin Ataman'ın kariyeri boyunca yaşadığı başarılar ve olumsuzlar ele alınmış. Basketbolu takip eden hemen herkesin Ergin Ataman'la ilgili aklına gelebilecek tüm tartışmalara değinilmiş. Açıklamaların tatmin ediciliği tabii okuyucuya kalmış durumda.

Kitabın önemli özelliklerinden biri de, dar açıdan da olsa sizi Türk Basketbol Tarihi'nin yakın geçmişinde kısa bir gezintiye çıkarması diyebiliriz.

Bir basketbolseverin okumak isteyeceğini düşündüğüm bu kitap fikri, pandeminin yarattığı boşluk dönemini değerlendirmek için akıl edilmiş ve geliri bir yardım kuruluna bağışlanacakmış.

Yazarın biyografisi

Adı:
Gökhan German
Unvan:
Gazeteci, Yazar

Yazar istatistikleri

  • 32 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 6 okur okuyacak.