Gönül Özgüven

Gönül Özgüven

Çevirmen
6.4/10
12 Kişi
·
29
Okunma
·
0
Beğeni
·
25
Gösterim
Adı:
Gönül Özgüven
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
406 syf.
·7 günde·2/10
Kafamı dağıtmak için kimi zaman polisiyelere kimi zaman aşk romanlarına satıyorum. Tarihi aşk romanları beni her defasında hüsrana uğratıyor. Çok ucuzmus, alayım bir kenarda dursun, bunalınca okurum diye kitap seçerken biri bana bu hislerimi lütfen hatirlatsin. Sayfalarca süren kaslı erkek ve güzel kadın betimlemeleri icimi sisiriyor. Sahi, neden bu adamların biri bile kambur, kadınların biri bile tombul değil?! Canım Quasimodo!

Uzaktan uzağa sevdiği kadının ölümünün peşine düşen Robert bu yolculukta bir fahişeye aşık oluyor. Fahise de aslında fahise değil, tecavüze uğramış bir kizcagiz. Robertin düşman belledigi adam kıza kafayı takmış, bu yüzden bir anlaşma yapıyorlar, sonrası oynasip durmaları, küsüp barismalari... Yok anam yok tarihi aşk romanları bana gore değil...
406 syf.
·8/10
Judith McNaught sonrası historical romance gelişimi pozitifliğe yöneldi. Yanı Emily Brontë, Thomas Hardy romanlarının aksine, güncel tarihi aşk romanlarının mutlu sonla biteceğini bilerek ve buna güvenerek okuyorsunuz. O yüzden fırsat buldukça sonsuza dek mutlu yaşama hikayelerini okuyorum.
Guncel historical romance yazarları karakterlerin başına aşırı kötü şeyler gelmesine izin vermiyorlar genelde. Hep felaketin kıyısından köşesinden dönüyorlar. Gaelen Foley nasıl yaptıysa, eski ve güncel tarihi aşk romanlarını harmanlamış. Ortaya kalbinize dokunan, mutlu sonla biten bir dram öyküsü çıkmış. Genelde muzip bir üslupla yazılmış historical romance tercih etsem de Cennetin Ateşi romanı benim için de farklı ve güzel oldu.
Gerçekten güçlü bir olay örgüsü olan bir romandı. Karakterlerin gelişimini ve değişimini takip edip, hissettikleri duyguları onlarla beraber hissedebilirsiniz ve kendinizi içinizden tezahürat yaparken bulabilirsiniz.
Fazla beklenti içinde olmadan başladığım ancak yazara duyduğum saygıyla bitirdiğim bir kitaptı.
406 syf.
·13 günde·3/10
Belinda Hamilton, yani başkarakterimiz elbette Londra'daki en güzel kadın. (Bu klişe iyice sıkıcı olmaya başladı.) Robert Knight ise en gözde bekar elbette. Sanki başka seçenekleri mi var? Başkarakter olmak bunu gerektirir(!)

Yazının tamamı için: https://kitapmagarasi.blogspot.com/...si-gaelen-foley.html

Yazarın biyografisi

Adı:
Gönül Özgüven

Yazar istatistikleri

  • 29 okur okudu.
  • 10 okur okuyacak.