Greg Jenner

Greg Jenner

Yazar
5.8/10
8 Kişi
·
10
Okunma
·
0
Beğeni
·
209
Gösterim
Kedilere tapanlar Mısırlılardı, sevgili kedilerini öldüklerinde mumyalayarak Bubastis kutsal kentine gömerlerdi ve yas tutmak için her bir cenazede kaşlarını komple traşlarlardı. Mısırlıların bu hassas yönünü bilen düşmanlarından Pers hükümdarı II. Cambyses askerlerine Pelusium savaşına kedileri getirmelerini emretmişlerdi, çünkü kedileri savaş alanında gören Mısırlıların morali bozulacaktı ve oklarını atarken kedileri vurmak istemedikleri için işleri zorlaşacaktı.
Greg Jenner
Sayfa 136 - İndigo Kitap
Tarzan ya da Mowgli gibi ağaçlarda dolanıp yaşamanın nasıl olduğu bir merak konusu oladursun, insanlar ormanın yalnızlığına uygun yaşayamazlar.
Greg Jenner
Sayfa 96 - İndigo Kitap
Alarmın derinden gelen, kulakları tırmalayan sesi derin horultularımızdan bizi alır çıkartır, sıcak yastığımızdan kafamızı kaldırırken yastıktaki izimizin ağzımızdan akan salyalarla nemlendiğini görürüz. Zar zor kırpıştırarak açmaya çalıştığımız yapışkan göz kapaklarının ardında, saatin yanlışıkla çaldığı umudu ve hâlâ iki saat daha uyuyabileceğimiz düşüncesi aklımızın derinliklerinden açığa çıkar. Fakar maalesef cep telefonunuza attığınız o kısa bakış artık uyanma vaktinizin geldiğini kanıtlar.
Sabah yatağınızdan kalktınız ve gününüz başladı.Bir gününüz nasıl geçiyor?Neler yapıyorsunuz?Neler kullanıyorsunuz?
İşte bu kitap size bunları anlatıyor,ama bilmediğiniz ve tahmin edemeyeceğiniz bir şekilde ve ÖĞRETİYOR!

Tarih öncesinden günümüze kullandığımız aletler nasıl yapıldı,nasıl evrildi,günlük hayatımızda yerlerini nasıl buldu?Ve hayatımızı nasıl kolaylaştırdı?

Milyon yıl öncesinden günümüze,günlük hayatımızda yaptıklarımızı ve kullandığımız şeylerin nasıl bugünlere geldiğini son derece eğlendirici ve mizahi bir dille anlatıyor.Kitabı yazarken yazarımız lafını hiç esirgememiş,ayıp kelimeleride hoyratça hiç çekinmeden kullanmış :) ancak bu sizi inanın hiç rahatsız etmiyor.

Kitap için ciddi bir araştırma ve zaman harcanmış öyle görünüyor,yazar çok kafa bir adam,yazdığı cümleleri sizi sıkmamak adına değişik esprilerle taçlandırmış ve kitabı okurken hem bilgilenmenizi,hemde eğlenmenizi sağlamış.

Kitapta neler yokki (söylemeyeceğim :D hayatınızda neler varsa onlar var işte ;) ) OKU!

Tekrar söyleyeyim Tarih Öncesinden,Taş Devrine,Antik Çağlardan,Ortaçağa ve Günümüze kadar verdiği bilgilerle zıp zıp zıplamış.

Bilmediğiniz ve okudukça öğreneceğiniz ve zevk alacağınız bir dünya bilgi.(Neden böyle kitapları okullarda kullanmazlarki? )

Kitabı iyiki almışım,çok zekice düşünülmüş ve çok zekice yazılmış bir eser.Tarih Öncesi,Mitoloji,Ortaçağ ve günümüzü ustaca harmanlamış ve lezzetli bir kurabiye tadında bir kitap çıkarmış ortaya.

381.5 Sayfa,kitap çok kolay,eğlenceli ve zevkle okunuyor.Sallama,baştan savma bir kitap değil.

Yazar Amca (amca derken 1982 doğumlu) Twitter'dada geyik yazıyormuş.Takip edilir.

Kitap tavsiye edilir.Okuyunuz.

Hepinize Tesekkur eder.Bol Kitaplı ve zevkli okumalı günler dilerim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Greg Jenner
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 10 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 21 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.