Greg Jenner

Greg Jenner

Yazar
5.8/10
8 Kişi
·
10
Okunma
·
0
Beğeni
·
209
Gösterim
Kedilere tapanlar Mısırlılardı, sevgili kedilerini öldüklerinde mumyalayarak Bubastis kutsal kentine gömerlerdi ve yas tutmak için her bir cenazede kaşlarını komple traşlarlardı. Mısırlıların bu hassas yönünü bilen düşmanlarından Pers hükümdarı II. Cambyses askerlerine Pelusium savaşına kedileri getirmelerini emretmişlerdi, çünkü kedileri savaş alanında gören Mısırlıların morali bozulacaktı ve oklarını atarken kedileri vurmak istemedikleri için işleri zorlaşacaktı.
Greg Jenner
Sayfa 136 - İndigo Kitap
Tarzan ya da Mowgli gibi ağaçlarda dolanıp yaşamanın nasıl olduğu bir merak konusu oladursun, insanlar ormanın yalnızlığına uygun yaşayamazlar.
Greg Jenner
Sayfa 96 - İndigo Kitap
Alarmın derinden gelen, kulakları tırmalayan sesi derin horultularımızdan bizi alır çıkartır, sıcak yastığımızdan kafamızı kaldırırken yastıktaki izimizin ağzımızdan akan salyalarla nemlendiğini görürüz. Zar zor kırpıştırarak açmaya çalıştığımız yapışkan göz kapaklarının ardında, saatin yanlışıkla çaldığı umudu ve hâlâ iki saat daha uyuyabileceğimiz düşüncesi aklımızın derinliklerinden açığa çıkar. Fakar maalesef cep telefonunuza attığınız o kısa bakış artık uyanma vaktinizin geldiğini kanıtlar.
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Greg Jenner
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 10 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 22 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.