Gülben Salman

Gülben Salman

Editör
8.0/10
2 Kişi
·
9
Okunma
·
0
Beğeni
·
20
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
416 syf.
·Beğendi·8/10
Sosyolojiye ilgisi olanlar için kavramları ve kullanım alanlarını öğrenmek için başlangıç düzeyinde bir kitap. Dili oldukça hafif ve anlaşılır. Sosyolojiye ilgisi olanlara tavsiyedir.
368 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Demokrasi ve devlet kapasitesinin ilişkisini Latin Amerikadan, Avrupadan ülkelerin demokrasilerinin tarihsel gelisimi üzerinden karşılaştırmalı örneklerle anlatan, oldukça kapsamlı bir kitap. Tarihsel cikarimlari gerçekten ilgi çekici.
Ancak belki de Türkçeleştirilmesinden kaynaklı olarak oldukça ağır bir dili var ve içerik itibariyle demokrasi kavramı üzerine özel bir ilgisi veya uzmanlığı bulunmayan genel okuyucu için ağır geleceğini tahmin ediyorum.
287 syf.
·5 günde
Sinema tarihçisi Ali Özuyar, bir kısmını daha evvel farklı dergilerde yayımladığı makalelerinden teşkil ettiği bu eserde, 1896 ile 1945 yılları arasında Türkiye sinema tarihinde vuku bulmuş ilginç olayları, dönemin siyasi ve ekonomik koşullarını da gözardı etmeksizin, belgelere dayanarak ele almaktadır. Türkiye ve Osmanlı sinema tarihine ilgi duyan kişilere ve bu alanda genel kültür edinmek isteyen okuyuculara, bu eseri gönül rahatlığıyla önerebilirim.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 9 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 20 okur okuyacak.