Gülderen Pamir

Gülderen Pamir

Çevirmen
8.2/10
38 Kişi
·
157
Okunma
·
0
Beğeni
·
4
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
152 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Öncelikle kitap hakkındaki incelememe yazarın kitabın arka kapağına yazmış olduğu düşüncesinden başlamak istiyorum. "Lütfen bana inanın sevgili çocukklar. İnanın ki savaş, ama her savaş insanlığa utanç veren bir olaydır. Savaşları başlatanlarda dünyanın en aşağılık ve en çirkin insanlarıdır. Çünkü milyonlarca insana korkunç acılar çektiren savaşları başlatanları tarih asla bağışlamayacaktır. Sizlerin ve sizin çocuklarınızın böylesine bir savaşı yaşamayacağınızı dileyelim. Neden savaşmak zorunda kalasınız değil mi? Ama ne yazık ki hala bir savaşa başlayan ya da başlamış olan insanlar var. Ve de olacak. Öyleyse savaşları önleyebilecek insanların var olması gerkeli. Sizlerin, büyüdüğünüzde elele vererek yeni bir savaşın çıkmasını engelleyeceğinize emin olabilseydim sonsuz mutlu olurdum."

Olay örgüsü ikinci dünya savaşından sonra geçer. Maria adlı kız çocuğunun savaş sonrası yaşadığı koşulların okul arkadaşlarının sevgi, paylaşım ve beraberlik ile nasıl üstesinden gelindiğine ve çocukların da aslında büyüklere verilecek derslerle nasıl daha iyi birer birey olduğuna şahit olacaksınız.
440 syf.
·5 günde·7/10
Hareme farklı bir bakış açısı, oldukça sürükleyici ve kolay kolay elinizden bırakamayacağınız türden. Tarihin derinliklerine inmek isteyenlere öneririm…
440 syf.
·Puan vermedi
Osmanlı'nın son dönemini Abdülhamid'i ve iki kızın yollarının birleşimini bir de yabancı kalemden okuyun. Bazen sıkılsanız da bitirebileceğiniz bir kitap.
144 syf.
·11 günde·8/10
Enid Blyton'dan yine güzel bir kitaptı.Seriye 14.kitaptan girmeme rağmen bu kitabın farklı olduğunu düşünüyorum.Daha heyecanlıydı.İlk sayfaları çok güzel bir şekilde aktı gitti.Bir seriyi 15'e kadar getirmek başka türlü mümkün olamaz zaten.Serinin kalan 3 kitabını da neşeli bir şekilde okuyabileceğimi düşünüyorum.Hoş ve güzel bir kitap.
156 syf.
Çocukluğumda okuduğum kitapların içinden en sevdiğim budur. Hala kafamda yarattığı tablo aklımda .Çocuk kitabı olabilir ama büyükler de okusa pişman olmaz :)
356 syf.
·3 günde·9/10
Bu kitabı epey bir süredir okumak istiyordum ancak internetten satış yapan hiçbir kitapçının stoğunda bulamamıştım. Nereden tahmin edebilirdim ki bir mahalle arası kırtasiyede bulacağımı... Görür görmez üzerine atladım tabi

2009 yapımı "UP IN THE AIR" isimli çok hoş bir George Clooney filmi vardır. İzleyenleriniz olmuştur mutlaka. Burada George Clooney'nin canlandırdığı, karizma ötesi Ryan Bingham karakterinin kartvizitinde yazan ünvan; iş küçültme uzmanı gibi bir şeydi... Yani mali krizde olan şirketleri kurtarmak için işten çıkarmalar yapan ve insanların yüzüne çatır çatır "kusura bakmayın işinize son verildi" diyen kişiydi.. Kitabın adı daha ilk gördüğüm günden beri bana nedense bu filmi çağrıştırdı ve ne tesadüftür ki bu kitabın da basım yılı 2009.. Bir esinlenme var belli ki ama yönünü bilemeyeceğim...

Bu kitap dram, duygusal komedi filan değil. Filmi izleyenlerde böyle bir çağrışım yapabilir. Ve tıpkı benim gibi o zaman siz de acayip ters köşeye yatarsınız.. Oldukça Sayko bir kitap. Cinayetli karmaşalı... Konu çok acayip acayip olmasına ama kitabin kurgusu da çok acayip.

Ben beğendim... Değişik bir polisiye gerilim arayanlar sevebilirler bence.. Küçük bir dip not olarak şunu belirtmek isterim: okurken çok fazla ara vermemek lazım kafanız karışmasın diye.


Keyifle ve heyecanla okuyun...
159 syf.
·235 günde·7/10
Bir seride 14.kitaplara gelmek çok güzel olsa gerek.Serinin okuduğum tek kitabı olsa da birkaç şey dışında her şey anlaşılabilirdi.Çok fazla karakterin olması bir kargaşa oluşturuyor.Çocuklarında okuyabileceği güzel bir kitap.
440 syf.
Osmanlı'nın son dönemini tarafsız bir gözle aktaran kitabı çok beğendiğimi söyleyebilirim. Hem şaşalı günlerin sonlarına tanıklık ederken, aynı zamanda bir cariyerinin hikayesini okuyorsunuz. Aklınızda bulunsun, kesinlikle okumaya değer bir kitap.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 157 okur okudu.
  • 60 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.