Gülderen Pamir

Gülderen Pamir

Çevirmen
8.1/10
70 Kişi
·
317
Okunma
·
0
Beğeni
·
115
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
152 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Öncelikle kitap hakkındaki incelememe yazarın kitabın arka kapağına yazmış olduğu düşüncesinden başlamak istiyorum. "Lütfen bana inanın sevgili çocukklar. İnanın ki savaş, ama her savaş insanlığa utanç veren bir olaydır. Savaşları başlatanlarda dünyanın en aşağılık ve en çirkin insanlarıdır. Çünkü milyonlarca insana korkunç acılar çektiren savaşları başlatanları tarih asla bağışlamayacaktır. Sizlerin ve sizin çocuklarınızın böylesine bir savaşı yaşamayacağınızı dileyelim. Neden savaşmak zorunda kalasınız değil mi? Ama ne yazık ki hala bir savaşa başlayan ya da başlamış olan insanlar var. Ve de olacak. Öyleyse savaşları önleyebilecek insanların var olması gerkeli. Sizlerin, büyüdüğünüzde elele vererek yeni bir savaşın çıkmasını engelleyeceğinize emin olabilseydim sonsuz mutlu olurdum."

Olay örgüsü ikinci dünya savaşından sonra geçer. Maria adlı kız çocuğunun savaş sonrası yaşadığı koşulların okul arkadaşlarının sevgi, paylaşım ve beraberlik ile nasıl üstesinden gelindiğine ve çocukların da aslında büyüklere verilecek derslerle nasıl daha iyi birer birey olduğuna şahit olacaksınız.
216 syf.
·3 günde·Puan vermedi
'Küçük Vampir' serisini bilir misiniz?
Benim çocukluğumdaki en sevdiğim serilerden biriydi. Tekrar basıldığını öğrendiğimde yaşadığım mutluluk ve heyecanı tarif etmem mümkün değil. İlk fırsatta serinin tamamını alacağım ama önce ciltli 'Özel Seri' baskısını bulmuşken almazsam olmazdı!
Kitap Küçük Vampir Rüdiger Titrektaşzade'nin kız kardeşi Anna'nın günlüğü.

Hiç kimse, -Rüdiger bile- Anna'nın gündüzleri uyumadan önce hatıralarını yazdığı günlüğü okuma onuruna layık görülmedi!
Vampirler arasında hatıra defteri tutmak yasak olduğu için, birilerinin bu günlükten haberdar olması halinde, Anna ve Rüdiger'in hayatı tehlikeye girebilirdi. Düşünmesi bile felaket, kim bilir neler neler olurdu!
Diyeceğim o ki: Bu en gizli vampir belgesini okurken siz siz olun, tedbiri elden bırakmayın!..
156 syf.
Çocukluğumda okuduğum kitapların içinden en sevdiğim budur. Hala kafamda yarattığı tablo aklımda .Çocuk kitabı olabilir ama büyükler de okusa pişman olmaz :)
440 syf.
·Puan vermedi
Osmanlı'nın son dönemini Abdülhamid'i ve iki kızın yollarının birleşimini bir de yabancı kalemden okuyun. Bazen sıkılsanız da bitirebileceğiniz bir kitap.
144 syf.
·11 günde
Enid Blyton'dan yine güzel bir kitaptı.Seriye 14.kitaptan girmeme rağmen bu kitabın farklı olduğunu düşünüyorum.Daha heyecanlıydı.İlk sayfaları çok güzel bir şekilde aktı gitti.Bir seriyi 15'e kadar getirmek başka türlü mümkün olamaz zaten.Serinin kalan 3 kitabını da neşeli bir şekilde okuyabileceğimi düşünüyorum.Hoş ve güzel bir kitap.
160 syf.
·Puan vermedi
Bu tarz kitaplar bana Harry Potter serilerini hatırlatıyor. Fantastik kurgusu olan bir kitap. Çocuklar böyle eserleri okumayı seviyorlar. Vampir arkadaşı olan bir çocuğun yaşadıkları anlatılıyor.
356 syf.
·3 günde·9/10
Bu kitabı epey bir süredir okumak istiyordum ancak internetten satış yapan hiçbir kitapçının stoğunda bulamamıştım. Nereden tahmin edebilirdim ki bir mahalle arası kırtasiyede bulacağımı... Görür görmez üzerine atladım tabi

2009 yapımı "UP IN THE AIR" isimli çok hoş bir George Clooney filmi vardır. İzleyenleriniz olmuştur mutlaka. Burada George Clooney'nin canlandırdığı, karizma ötesi Ryan Bingham karakterinin kartvizitinde yazan ünvan; iş küçültme uzmanı gibi bir şeydi... Yani mali krizde olan şirketleri kurtarmak için işten çıkarmalar yapan ve insanların yüzüne çatır çatır "kusura bakmayın işinize son verildi" diyen kişiydi.. Kitabın adı daha ilk gördüğüm günden beri bana nedense bu filmi çağrıştırdı ve ne tesadüftür ki bu kitabın da basım yılı 2009.. Bir esinlenme var belli ki ama yönünü bilemeyeceğim...

Bu kitap dram, duygusal komedi filan değil. Filmi izleyenlerde böyle bir çağrışım yapabilir. Ve tıpkı benim gibi o zaman siz de acayip ters köşeye yatarsınız.. Oldukça Sayko bir kitap. Cinayetli karmaşalı... Konu çok acayip acayip olmasına ama kitabin kurgusu da çok acayip.

Ben beğendim... Değişik bir polisiye gerilim arayanlar sevebilirler bence.. Küçük bir dip not olarak şunu belirtmek isterim: okurken çok fazla ara vermemek lazım kafanız karışmasın diye.


Keyifle ve heyecanla okuyun...
159 syf.
·235 günde
Bir seride 14.kitaplara gelmek çok güzel olsa gerek.Serinin okuduğum tek kitabı olsa da birkaç şey dışında her şey anlaşılabilirdi.Çok fazla karakterin olması bir kargaşa oluşturuyor.Çocuklarında okuyabileceği güzel bir kitap.
140 syf.
·1 günde·7/10
Anne sevgisinden yoksun bir çocuğun içindeki eksiği kapatamayıp çevresindekilerden aldığı hırsını anlatıyor. Ama sonunda Dolly ona gereken rehberliği yapıp yarasını iyileştiriyor.
158 syf.
·Beğendi·7/10
Kitap Yorumu//Küçük Vampir Büyük Komplo-Angela Sommer Bodenburg
.
Vampirlerle ilgili öyküleri elinden düşürmeyen Anton ile karanlıktan korkan sevimli vampir Rüdiger’in sıra dışı dostluğu… Anton, Rüdiger ve Anna, Saf Dilzade’nin gerçek bir vampir olmadığını düşünürler. Bu konuda duydukları da bu şüpheleri güçlendirmektedir. Acaba bu üçlü, nişandan önce gerçeklere ulaşma imkânı bulabilecek mi? .
.
Küçüklüğünde bu seriyi okuyanlar bilir. Tam bir vampir sevgisi aşılayarak büyüten bir seriydi. @hep_kitap seriyi tekrar basarak tekrar bize kazandırmış. Kesinlikle seriyi tamamlayıp çocuğuma bırakmayı düşündüğüm bir külliyat. Küçük Vampir dizisinin ilk kitabı 1979’da yayımlanmış. Resmen 40 yıllık bir seri. Dizide 21 kitap bulunuyor.
.
+9 yaş üstüne önerilebilecek çok tatlı bir seri. Sayfa sayısı da 150 sayfa ve üstü. Bence gayet makul. Kardeşinizin, çocuğunuzun, yeğeninizin kütüphanesine katılması gereken bir seri. 🧛‍️🧛‍️

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 317 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 113 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.