Gülsüm Bilgin

Gülsüm Bilgin

Yazar
6.0/10
1 Kişi
·
2
Okunma
·
0
Beğeni
·
5
Gösterim
"Sarper yanımdayken heyecanlanıyorum. Bana beni sevdiğini belli eden cümleler kurduğunda heyecandan kasılıyorum. Bana ne oluyor?"
Zeyno kahkaha atıp otururken, "Aşık olmuşsun," dedi.
Hayır, hayır bu aşk değildi.
'Bu aşk değil ki. Kitaplarda böyle değildi. Kadın adama âşık olduğunda onun için dünyayı yakmaya, canını vermeye hazır oluyor," dediğimde Zeyno dirseğini yatağa yaslayıp, kafasını da avuç içine dayayıp yüzüme baktı.
Tek kaşımı kaldırıp, "Neden öyle bakıyorsun?" diye sorduğumda, ”Doğru, âşık olduğunda öyle oluyor. O zaman sen daha âşık olma evresindesin, yani Sarper'den hoşlanıyorsun," diyerek içime su serpti.
Gülsüm Bilgin
Dokuz Yayınları
Merhabalar yeni kitap yorumumla geldim. Aslında sosyal platformda okuduğum bir kurguydu. O yüzden birde kitaplaşmış haliyle alıp okuyayım dedim. Ama şöyle bir gerçek var ki ben bunu yine böyle bir iki kitapta daha yaşadım. İnternet üzerinden okuduğumda aldığım heyecanı, zevki alamadım. Konuyu, kurguyu bildiğimden mi diyeceğim ama bilemedim gitti.
Evcilik Oyunu; arkadaşıyla aynı evde yaşayan üniversite öğrencisi Eliz, bir gün tanımadığı kişiler tarafından zorla Sarper bey ile görüşme götürülüyor (tabi bu durum Eliz’in deyimiyle kaçırılmak oluyor ki bence de öyle). Ve götürüldüğü evde tahmin edemeyeceği ve anlam veremeyeceği bir teklif alıyor.
Sarper’in tek istediği kızına annelik yapması..
Peki, ama neden özellikle Eliz?
Sarper’in sakladığı sır ne?
Tabi soruların cevabı kitapta : )

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 2 okur okudu.
  • 1 okur okuyacak.