Gülsüm Bilgin

Gülsüm Bilgin

Yazar
6.9/10
15 Kişi
·
23
Okunma
·
0
Beğeni
·
74
Gösterim
"Sarper yanımdayken heyecanlanıyorum. Bana beni sevdiğini belli eden cümleler kurduğunda heyecandan kasılıyorum. Bana ne oluyor?"
Zeyno kahkaha atıp otururken, "Aşık olmuşsun," dedi.
Hayır, hayır bu aşk değildi.
'Bu aşk değil ki. Kitaplarda böyle değildi. Kadın adama âşık olduğunda onun için dünyayı yakmaya, canını vermeye hazır oluyor," dediğimde Zeyno dirseğini yatağa yaslayıp, kafasını da avuç içine dayayıp yüzüme baktı.
Tek kaşımı kaldırıp, "Neden öyle bakıyorsun?" diye sorduğumda, ”Doğru, âşık olduğunda öyle oluyor. O zaman sen daha âşık olma evresindesin, yani Sarper'den hoşlanıyorsun," diyerek içime su serpti.
Gülsüm Bilgin
Dokuz Yayınları
"Sadece hayallerim için yaşadım, hayallerim için yaşamaya devam edeceğim. Öğretmen olup okumak için her şeye katlanan çocuklara bir ışık olacağım."
"Allah'ım sen keçilerime mukayyet ol!" dediğinde gözlerimi devirdim. Sabahları erken kalktığında Selena'yı izleyen kızdan ne beklersin?
"Sana Selena izlemeyi yasaklıyorum, Zeyno."
"Sus kız! Konumuz Selena mı şimdi?"
"Nerede?Neren acıyor? "
Sanki havada asılı ellerimle ona yardım erebilecekmişim gibi yerimde çırpınıyordum.

"Kalbim acıyor. Yaralarını gördükçe, sana yaptıklarını düşündükçe daha erken gelemediğim için kalbim acıyor!"
...
"Benim de atçılık oynayabileceğim dedem var!" diye bağırıyordu Peri. Bora, "Aşk olsun, piremses hazretleri. Az Düldül' ünüz olmadım sizin," dediğinde istemsizce güldüm.
Babam yüzünü düşürüp, "Üzgünüm, küçük hanım ama bu koca adam sizin atınız olamayacak kadar hasta," dediğinde Peri'nin yüzü de düşmüştü. Saniyeler sonra düşen yüzünü eski haline getirip gülmeye devam ettiğinde, "Olsun benim de dedem oldu artık. Atçılık oynamasak da olur," dedi ve kollarını babamın boynuna sardı.
"Eliz Dalkıran, bir ömür boyu benim yanımda,kızımın yanında olur musun? Eliz Tekin olur musun? Üç yılın sonunda sana kavuşmama izin verir misin?"

"Sa-Sarper?" dediğimde , Sarper gülümseyip, " Şu an aşağıda nişan davetimiz var. Bunu da göz önünde bulundurup cevap verirsen çok makbule geçer, Eliz," dediğinde şaşkınlığım yerini gülümsemelere hatta kahkaya bıraktı.
"Kalbin çok hızlı atıyor." deyip panikledim.
Panik halimi geçirmek için, "Korkma korkma, mutluluktan dolayı hızlı atıyor," dediğinde gözlerimi açtım. Ben bu adama ne yapıyorum böyle? Benim heyecanlanmama rağmen bu kadar hızlı atmıyor kalbim.

"Anladın mı şimdi üç senenin sonunda neler hissettiğimi?"
"Çok güzel seviyorsun ama ben buna karşılık verebilir miyim bilmiyorum, " dedim kafamı eğip yüzükleri parmağımda döndürürken.
Sarper'in büyük elleri yanaklarımı kavrayıp ona bakmam için kafamı kaldırdığında yüzlerimizin arasındaki mesafeyi en aza indirgedi. "Sen yanımda ol. İstersen beni sev, istersen sevme ama gitme."
Hayat bize iki kapı sunar. Biri doğruya açılırken, diğeri de yanlışa açılır. İnsanoğlunun en büyük özelliklerinden biridir yanlış yapıp sonra doğruya ulaşmaya çalışmak. Bazıları erkenden dönüş yaparak kendini kurtarırken bazıları da seçtikleri yanlışlarda boğulur.
432 syf.
·3 günde·8/10
Güzel cicili bicili kapağını ( ki kapakları kitapları seçme nedenlerimden biridir ) görünce şöyle kafa dağıtmalık akıcı güzel bir pembe kitabı okuyayım dedim. İyi de etmişim, gerçi pembe bir kitap olmasının yanında aksiyonu ve entrikalı olay kurgusu ile keyifli bir okuması oldu. Ancak karakterlerin sanki biraz yetersiz tasvirleri ve aksiyonun biri bitmeden arkasında yeni bir aksiyon eklenmesi inandırıcılığı açısından eksi puan oldu gibi. Genel olarak amacına uygun güzel bir kitaptı diyerek denk gelirse tekrar okuyabilirim yazarın yazacağı kitaplarını sanırım.
432 syf.
·2 günde·6/10
Merhabalar yeni kitap yorumumla geldim. Aslında sosyal platformda okuduğum bir kurguydu. O yüzden birde kitaplaşmış haliyle alıp okuyayım dedim. Ama şöyle bir gerçek var ki ben bunu yine böyle bir iki kitapta daha yaşadım. İnternet üzerinden okuduğumda aldığım heyecanı, zevki alamadım. Konuyu, kurguyu bildiğimden mi diyeceğim ama bilemedim gitti.
Evcilik Oyunu; arkadaşıyla aynı evde yaşayan üniversite öğrencisi Eliz, bir gün tanımadığı kişiler tarafından zorla Sarper bey ile görüşme götürülüyor (tabi bu durum Eliz’in deyimiyle kaçırılmak oluyor ki bence de öyle). Ve götürüldüğü evde tahmin edemeyeceği ve anlam veremeyeceği bir teklif alıyor.
Sarper’in tek istediği kızına annelik yapması..
Peki, ama neden özellikle Eliz?
Sarper’in sakladığı sır ne?
Tabi soruların cevabı kitapta : )
432 syf.
·Puan vermedi
Yazarın ilk kitabı ve bence çok güzeldi. Eliz ve Zeyno'nun birbirlerine olan bağlılığı apayrı güzeldi. Zeyno tam sevdiğim karakterlerdendi. Hafif çatlak benzetmeleri bir harikaydı. Özellikle at olan kısmı Yalnız resim olayı benim için baya etkileyiciydi. Su gibi akıp gitti kitap.Kitabın konusuna gelince
Eliz bir gün bir kaç adam tarafından tanımadığı ,ama onu tanıyan bir adama zorla götürülür. Adamın evine girer girmez küçük bir kız çocuğu Eliz'e anneciğim diye sarılır. Eliz neler olup bittiğini anlamasa da karşısında duran ve bacaklarına sarılıp sevimli bir şekilde gülümseyen kıza tepkisiz kalamaz. Ardından Sarper isimli adamla baş başa kalınca neler olduğunu öğrenmeye çalışır fakat Sarper hiç bir açıklamada bulunmaz aksine bir emri vaki ile Eliz'in burada kendisi ve kızıyla kalacağını söyler. Eliz her ne kadar itiraz etse de Sarper hiçbir itirazı kabul etmeyerek işleri yokuşa sürer.
432 syf.
·2 günde·9/10
Adından da anlaşılacağı üzere bir oyun ile başlıyor herşey. Aksiyonu olan omantik ve sırlarla dolu bir kitap.
Kitabın konusuna gelince; arkadaşıyla aynı evde yaşayan üniversite öğrencisi Eliz, bir gün tanımadığı kişiler tarafından zorla Sarper bey ile görüşme götürülüyor. Ve Sarper Eliz'den kızına bakıcılık yapmasını ister, sonra annelik yapması olur iş. Çünkü kız Eliz'i gördüğü gibi anne diye bağırıp Ona sarılır. İşler sonra Eliz için sarpa sarar. Neden küçük kız Eliz'e anne diyor ve sırlar. Okumanızı tavsiye edeceğim bir kitap.
432 syf.
·9 günde·8/10
Çok şirin ve güzel bir kitap.kitapta canı sıkılan bayılıyor gibi bir hal var ama çerez olarak okunabilecek bir kitap. Tavsiye ederim fakat kitapta yalanlar diz boyu bu üzücü bir durum.
432 syf.
·5/10
Çok güzel bir kitaptı. İsminden dolayı herkes benim gibi önyargılı davranacaktır. Gerçekleri söylemek gerekirse bende okumayı düşünmüyordum ama şans eseri sosyal medya hesabını takip etmeye başladım ve yazar o kadar aktif ki sonunda kitabı merak edip aldım. Kitapta, başta tehditle, kaçırmayla başlayan bir evlilik hikayesinin sonu hiç beklenmedik şekilde ilerliyor. Eliz' in Sarper ve kızı ile olan imtihanını zevkle okuyacaksınız. Eğlenceli bir kitap. Bu nedenle okumanızı öneririm.
432 syf.
·2 günde·Puan vermedi
| Evcilik Oyunu ~ Gülsüm Bilgin |
°
Her şey Sarper'in Eliz'e kızına bakıcılık yapmasını teklif etmesiyle başlıyor. Aslında Eliz'in bu işle alakası yok ama neden o? Ve neden hiçbir açıklama yapılmıyor?
Ufak zorlamalar, olaylar derken Eliz kendini bu teklifi kabul etmiş halde buluyor. Tabii teklif artık sadece bakıcılıkla da sınırlı değil, annelik yapması isteniliyor. Nedenini anlayamasa da anlaşmalarına göre Eliz her şeyi bir ay sonra öğrenecek.
Sarper'in kızı Peri ile tanışması, Peri'nin onun fotoğraflarıyla büyüyüp onu annesi sanması ve geçmişten gelen sırlarla karşılaşıyoruz. Bir yandan da Eliz'in ev arkadaşı aynı zamanda dostu, en yakını Zeyno'yu ve onun kahkaha tufanı hallerini okuyoruz. Sarper'in kuzeni Bora ise onun hayatına bomba gibi düşüyor. Ve kitaptaki en sevdiğim karakterlerden biri oluyor
Onlar mutlu mesut yaşayadursun, Eliz aslında bir ay sonra öğreneceği gerçeklerle birden karşı karşıya geliyor. Geçmişten gelen insanlar, sırlar, entrikalar ve şokla okuyacağınız olaylarla karşılaşıyor. Ve hem biraz aksiyon hem de bol eğlenceli diyaloglara tanık oluyorsunuz.
Zeyno ve Eliz arkadaşlığı, Peri'nin Eliz'e bağlılığı, Bora-Zeyno ikilisi, Sarper'in gerçekleri kısacası bu ve bunlar gibi birçok kısmı okumak çok keyifliydi.
Bahsetmeden geçemeyeceğım bir diğer ayrıntı, kitaba sonradan dahil olan Eliz'in kuzeni Aksel ve Zeyno'nun yemek üzerine kavgaları daha doğrusu atışmaları Çok güzeldi ❤ Bahsetmek istediğim daha doğrusu nefretimi kusmak istediğim bir sürü karakter var aslında ama spoiler olur diye korkuyorum O yüzden size şöyle diyeyim, bol bol saydıracağınız bolca karakter var hazır olun!
Büyüklerin girdikleri bu oyun ve yavaş yavaş hayatlarını keşfetmelerini okumak bana çok keyif verdi ve sizlerin de bu keyfi almanızı istiyorum. Bu tatlı hikaye tavsiyemdir
Sözlerimin sonuna gelirken görür görmez aşık olduğum kapağından da bahsetmek istiyorum. Sen muhteşem bir detaysın! Emeği geçen herkesin ellerine sağlık ♥
Ve canımız yazarımız; yüreğine sağlık!

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 23 okur okudu.
  • 8 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.