Gustav Schwab

Gustav Schwab

Yazar
8.8/10
11 Kişi
·
48
Okunma
·
2
Beğeni
·
572
Gösterim
Adı:
Gustav Schwab
Unvan:
Alman yazar, papaz ve yayıncı
Doğum:
19 Haziran 1792, Stuttgart, Almanya
Ölüm:
4 Kasım 1850, Stuttgart, Almanya
Çünkü bu zamana kadar erkek kardeşi tarafından yönlendirilerek insanlarla tasasız ağır iş yapmadan ve sıkıcı hastalıklar olmadan yaşamlarını sürdürüyorlardı. Yabancı kadın ise ellerinde kapalı bir kutu taşıyordu.Epimetheus'un evine varır varmaz bu kutunun kapağını bir anda açtı.O saniyede kutunun İçinden bir çok felaket dışarıya sızdı ve korkunç bir hızla tüm dünya üzerine yayıldı. En alt tarafta gizli bir tek hayırlı şey vardı ümit. Tanrıların babasının tavsiyesi üzerine ümit dışarıya çıkamadan Pandora kapağı tekrar kapattı ve sonsuza kadar onu oraya kilitledi.
Mitoloji serisi içinde güzel ve ilgi çekici kitaplar barındırıyor, hangisinden başlasam karar verememiştim elime bu denk geldi.
Kitapta 12 kadar öykü bulunuyor, Orta Çağ Avrupa'sına ait bu öyküler o zamanın kültürünü ve yaşam biçimini güzel yansıtıyor. Kitaba ilk başladığım sıralar çocukluğuma döndüm, uzun zaman sonra masal okumak güzel gelse de bir yerden sonra kitap beni sıktı açıkçası. Seçilen öyküler ve kullanılan dil güzeldi, iyi hazırlanmış bir kitap, ilgisi olanlar için uygun.
Adalet ve intikam duygusunun dengesinin kurulmaya çalışıldığı mistik bir dünyanın güzel hikayeleri...Tanrıların ego savaşları ise düşündürücü.
Çok güzel hikayeler var içersinde. Akademik kitap okuduktan sonra ara verip, bu tür Mitolojik hikayeler okursanız hem kafanız rahatlar hem de birbirinden ilginç ve güzel hikayeler ile keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Öğretmen arkadaşlara önemle tavsiye edilir. Çocukların motivasyonu azaldığı vakit ders esnasında bu güzel hikayelerden herhangini birini anlatarak, dağılan dikkati tekrar toplayabilirsiniz.

Yazarın biyografisi

Adı:
Gustav Schwab
Unvan:
Alman yazar, papaz ve yayıncı
Doğum:
19 Haziran 1792, Stuttgart, Almanya
Ölüm:
4 Kasım 1850, Stuttgart, Almanya

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 48 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 38 okur okuyacak.