H. E. Bölgen

H. E. Bölgen

Yazar
10.0/10
2 Kişi
·
3
Okunma
·
0
Beğeni
·
1
Gösterim
Adı:
H. E. Bölgen
Unvan:
Yazar
️Hayatında bir erkek istemiyordu. Ona göre her erkeğin içinde biraz babası vardı ve "o" olmayanı bulursa hayatını katacaktı...
Almela ise sadece her şeyin düşündüğünden daha kolay olacağını; iyi ya da kötü cevap almanın, cevaplandırılmamış sorulardan çok daha rahatlatıcı olduğunu belirtmişti bir keresinde...
Ama o hiç şikayetçi değildi. Onlar tek vücuttu çünkü... Ve bu bir bedende iki kişiyi yaşamak gibiydi. Her zaman en kötü olayın bile mantıklı tarafını bulur ve kendisini rahatlatırdı...
️Birce ise değiştiremeyeceği durumları kendi lehine çevirmeyi başarır ve anı olduğu gibi kabul ederdi. Bulunduğu çevre olaylar onun gerektiriyorsa kabul eder Ve ondan keyif alabilirdi Birce huzurdu; Defne ise huzursuzluk... Söylenerek yataktan kalktı...
️İnsanlar kendilerini kötü hissettiren şeylerden kaçarak o kötü olaylardan kaçtıklarının sanıyorlardı. O yüzden ne zaman birisinin üzüntüsü,kaybı olsa ilk Birce koşardı.
93 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Birce ve Defne'nin ikiz kardeşlerin yaşadığı tüm sorunları yaşaması yaşarken kıyaslamaların ve birinin başarısı diğerinin başarısızlığı ön planda olması ikizleri yıpratıyor ve buna aileler de ister istemez sebep olabiliyor. Bir ikiz annesi olarak okumak ayrı bir keyifliydi. Yazarın anlatımı kitap kurgusu gerçekten sizi şaşırtacak tavsiye ederim kitapla kalın.
93 syf.
•Mavi Küf•
|Kitap Yorumu|


İkiz kız kardeşlerin benzer duygular ve farklı hayaller peşinde yaşadıkları hayatları konu alan kısacık bir öykü ile herkese merhaba Kitabı okurken kız kardeşimle olan Birce ve Defne’nin karakter benzerliklerimiz dikkatimi çekti ve beni gülümsetti.
Baskıcı ,katı bir baba, elinden bir şey gelmeyen hayatını öylesine kabullenmek zorunda kalan bir anne ve kendilerine ,hedefleri doğrultusunda yol bulmaya,aramaya çalışan ikizler....Birce ve Defne
Biri sakin ve mutlu bir hayat isterken diğeri dünyayı gezip hayallerine daha fazla ertelemek istemese de babasının baskısı altında ,durağanlaşır sessiz kalmak zorunda kalıyor.
Defne hayalindeki gibi dünyayı gezerken, yardıma muhtaç insanlara yardım ediyor ve babasının sözleri hala onunla bir geldiğinden hayatı yine de eksik ve onun baskısı altında yaşamaya devam ediyor.
Birce sevdiği adam ve mükemmel gördüğü ailesinin gerçek hallerini evlendikten sonra görüp aslında görünen kadar mutlu ve sorunsuz bir hayatları olmadığını yaşadıkça ,burukça anlıyor.
Olaylar bir gece de değiştiğinde her ikisi de farklı hayatlara ve farklı yaşayışlara sahip olsalarda birbirlerini uzun süre görmeden yaşıyorlar.
Her ikisi de içsel baskı altında seçimlerini yaşıyorlar ve bir gün köklü bir değişiklik ile hayatlarını değiştirip aslında istedikleri hayatı yaşama kararı veriyorlar.Hayatımızdaki ,içsel savaşlar
sunulan seçimlerin dayatıldığı zaman diliminde ,başkalarının istediği hayatta,hayallerine dur demek zorunda ve farklı bir hayat için yapılan seçimin özünde kendi seçimimiz olmayışının verdiği mecburiyetsizlik başarı ile ele alınmış.Yazarımız @esra.bolgen kaleminize yüreğinize sağlık.Keyifli ve bi hayli kısa öykü olan Mavi Küf’e şans verip okuyabilirsiniz.
Kitaplarla kalalım.
#okudumbitti #kitaptavsiyesi #bookstagram #bookphotography #booklover #bookstagramturkey #maviküf #okudumbitti #bookstagrammer #kitaplariyikivar #evdekal #okuyorum #benimdünyam #okunacakkitaplar
93 syf.
·10/10
İkiz kız kardeşlerin benzer duygular ve farklı hayaller peşinde yaşadıkları hayatları konu alan kısacık bir öykü...

Baskıcı bir baba, elinden bir şey gelmeyen hayatının hepsini olmasa da çoğunluk kısmını kabullenmiş bir anne ve bu hengame arasında kendilerine yol bulmaya çalışan ikizler..

Biri sakin ve mutlu bir hayat isterken diğeri dünyayı gezip hayallerine daha fazla ertelemek istemese de babasının baskısı altında dem vurmak zorunda kalıyor.

Olaylar bir gece de değiştiğinde her ikisi de farklı hayatlara ve farklı yaşayışlara sahip olsalarda birbirlerini görmeden yaşıyorlar.

Defne hayalindeki gibi dünyayı gezerken, yardıma muhtaç insanlara yardım ediyor ve babasının sözleri hala onunla bir geldiğinden hayatı yine de bazen eksik ve onun baskısı altında yaşıyor.

Birce sevdiği adam ve harika diye gördüğü ailesinin gerçek hallerini evlendikten sonra görüp aslında görünen kadar mutlu ve sorunsuz bir hayatları olmadığını keşfediyor.

Her ikisi de içsel baskı altında seçimlerini yaşıyorlar ve bir gün köklü bir değişiklik ile hayatlarını değiştirip aslında istedikleri kararı veriyorlar.

İçsel savaşlarımız, dayatılan ve bunu yaşayacaksın bundan başka türlü yaşayamazsın denen hayatlar, hayallere kilitler vurmak zorunda kalışlar, güzel görünüp seçilen hayallerin peşinden giderken ailede yaşanan sıkıntılardan kurtulmak ve farklı bir hayat için yapılan seçimin özünde kendi seçimimiz olmayışı ele alınmış.

Konu özünde sıradan gibi duruken hikayeye biraz daha girdiğinizde alt metinde gizli kısımlar gün yüzüne çıkıyor.

Sıradan gibi duran bir hikayenin altında saklı duran kısım benim oldukça hoşuma gitti.

Özellikle final kısmında bir hayli şaşırttı beni kitap. 93 sayfa oluşundan ve hikayenin sizi içine çekmesinden kaynaklı başlayıp bitirmem kısa sürdü.

Tesadüfen kitabı keşfetsem de konuyu ve anlatım yalınlığını sevdim.

Yazarın biyografisi

Adı:
H. E. Bölgen
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 3 okur okudu.
  • 2 okur okuyacak.