Haemin Sunim

Haemin Sunim

Yazar
7.7/10
38 Kişi
·
82
Okunma
·
10
Beğeni
·
539
Gösterim
Lisede neden temel hayat becerileri öğretilmez?
Mesala şunlar:
Yemek yapmak,
biriyle çıkmak,
kilona dikkat etmek,
maddi açıdan sorumluluk sahibi olmak,
bir zorluk karşısında yeniden ayağa kalkmak,
kendi düşünce ve duygularının farkında olmak.
Pürüzsüz ve derli toplu biri insana soğuk ve mesafeli gelebilirken yapmacıklıktan uzak, ortalama bir insan daha samimi ve çekici gelir.
Bu beni endişelendiriyor. Birinin kimliğini doğduğu yere ya mezun olduğu okula sıkı sıkıya bağlı görürsek sadece geçmişine bakar ve mevcut becerilerini ya da gelecek vizyonunu göz ardı ederiz. Sadece iyi ailelerden gelen ve doğru geçmiş ve bağlantılarla doğan insanlara başarma şansı tanınırken, idealin altında geçmişe ve kökene sahip ama potansiyeli çok yüksek olan insanlara fırsat verilmez.
Sevgimizi güneşin işık verdiği gibi vermeliyiz. Güneş yeryüzünü bunu yapmayı seçmeden sever. Ağaçları ve çiçekleri, karşılığında hiç bir şey beklemeden besler. Işınlarını kendine saklamak yerine her yeri varlığıyla aydınlatır.
288 syf.
·46 günde·Beğendi·9/10
Haemin Sunim’in en güçlü yanı samimiyeti.Büyük laflar yok bu kitapta,sizi şaşkına çevirecek öneri ya da gerçekler de.Ama yavaşlamanın önemini bu derece sıcak bir dil ile anlatmak dahi insanı etkiliyor ve içindeki bir noktaya temas ediyor.

“Dinlen/Farkındalık/Tutku/İlişkiler/Sevgi/Hayat/Gelecek/Spritüellik” başlıkları altında birleştiriyor cümlelerini yazar.

Pegasus yayınları da çok kaliteli bir baskı ile sunuyor bu kitabı.Kitap içindeki illüstrasyonlar/renkler o ‘meşgul dünyada sakin kalmanıza’ yardımcı oluyor.
288 syf.
·Beğendi·10/10
Adından etkilenip aldığım bir kitap.. Koreli bir yazar ilk kez okudum fakat gördüm ki geç kalınmış bir keşifmiş benim için... Kişisel gelişim sevenler için harika bir eser bana kalırsa...
288 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Cep boyu da olsa keşke. Gözümü kaparım açarım okurum. Bilgelik öncelik! Ardından iyi bir meditasyon düşünceleri. Aktarım müthişliği. Lezzet aldım doğrusu
288 syf.
·5 günde·Puan vermedi
Spoi içerebilir.Sabah otobüs gelmeyince taksiye bindiğimde açıp okumaya başladığım bir kitaptı.Bindiğim taksicinin şöförü de kitap kurdu çıkması beni çok sevindirdi,açıkcası.Çalıştığı yerde boş zaman olduğu zaman durakta kitap okuyup sohbet ediyorlarmış.Bu durum sevindirici oldu,benim için.Kitap okumamı bölse de böyle insanlarla karşılaşmak hoş oluyor.

Kitabımızda meditasyon,inançlar,ilişkiler,aşk Ve zihin ele alınıyor.Birçok görüşe de yer verilmiş ve yazarın kendi felsefesi de anlatılmakta.Meditasyonun belli kalıplara sokulmaması gerektiği,kalbin manevi olarak açılması gerektiği ve bir felsefesi olduğu anlatılıyor.Ayrıca bu felsefelerden en doğrusunu Yani kendimiz için en doğrusunu seçmemiz gerektiği vurgulanıyor.İçerisindeki resimler de ayrı hoştu.Keyifli okumalar.
288 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Bu kitap, bence tekrar tekrar okunmayı hakediyor.
İnsanın kendi iç dinamikleri, aile ve toplum içindeki ilişkiler, hayata nasıl bakılması gerektiği, farkındalıktan yoksun bir hayat koşturmacasının insanları özünden ve bilgelikten nasıl uzaklaştırdığı, huzurlu bir hayat için özen gösterilmesi gereken şeyler, kısacası YALNIZCA YAVAŞLADIĞINDA GÖREBİLECEĞİN ŞEYLER...
288 syf.
·1 günde·7/10
Kitapta farkındalık, sevgi, hayat, gelecek gibi sekiz farklı tema var. Her temanın altında da iki ayrı bölüm yer alıyor.
Bölümler ilk olarak konuya ilişkin 2-3 sayfalık metin ile başlıyor, peşinden aforizmalar geliyor.
Hayata, insanın kendi ruhsal serüvenine ve etrafını algılamasına dair çıkarımlarda bulunulabilecek bir kitap.
Altını çizdiğim bazı yerler oldu, ancak daha önce bu tarz kitaplar okuduğum için sanırım bazı cümleler çok ‘klişe’ geldi.
288 syf.
·2/10
Taze taze bitirip geldim. Kitabin iyi yani; bir cirpida bitiyor olmasi. Sayfa sayisi fazla ama aralarda resimler ve cokca bosluklar oldugu icin sizi yormadan usandirmadan bitiyor.
Ancak icerik olarak; kisisel gelisim tarzinda daha öncede kitap okuyanlari pek de tatmin etmeyecektir. Cunku cok da bilinen seyler yazildigi gibi bazilari sanki birinin tweetlerini okuyormusum hissi uyandiriyor. Kitapta vurucu bir yazi, konu ya da baslik kalmadi bile aklimda.
Bir daha olsa kitabi alir miyim, almam.
288 syf.
Samimi dille yazılmış bir eser. Yazar ele aldığı konu hayatımızın her alanında aslında birbiri ile bağlantılı olan şeyleri yalnızca yavaşladığımızda görebileceğimizi öğreten başarılı bir kişisel gelişim kitabı. Bu tür kitapları okumayı seviyorsanız kesinlikle beğenirsiniz.
288 syf.
·Beğendi·5/10
Aslında hepimizin farkına vardığı bir konu yavaşlamak, hayatı sindire sindire yaşamak bütün mevzu. Teknolojinin ilerlemesiyle etrafımızda olup biteni görememek,yada görmek istemediğimiz şeyleri Yok saymak,oysa bir makineden farklı yaşamalı bu hayatı,madem bir deneyim için geldik bu dünyaya küçük detayları göz ardı etmeyelim,mutluluğun sırrı belkide budur.çerez kitaptı,çok şey beklemeden,kendini iyi hissetmek için okunmalı.

Yazarın biyografisi

Adı:
Haemin Sunim
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 10 okur beğendi.
  • 82 okur okudu.
  • 10 okur okuyor.
  • 97 okur okuyacak.