Hale Şirin

Hale Şirin

Çevirmen
8.3/10
19 Kişi
·
45
Okunma
·
0
Beğeni
·
77
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
322 syf.
·12 günde·Beğendi·10/10
Ben bu yapıta doyamadım. Zihnimin tum bölumlerini ( merak, araştırma, duygusallik) etkileyen sayfalarla dolu, cok emek harcanmiş bir kitap. Bitmesin istedim, hatta neden daha kalın değil diye hayıflandığım bile oldu. İçinde bahsedilen ; ulkeleri, muzikleri, tablolari inceleyerek seruveni elimden geldiğince uzattim. Yormayan , dinlendiren dusunduren ,abartısız ,sorgulamalardan uzak insan da neşe hissi uyandıran bi kitap. Aklıma neşe ismindeki animasyon filmi geldi. Beynimizi ele geçirmiş sürekli birbiriyle didişen duygularımızı bize anlatan, sabah serinliği tadında duygu sözlüğü.
Aklimin içini kurcalayan duygulara, aklini kurcalatmayan korkaklardan olmamaya.
Iyi kurcalamalar ...
322 syf.
·79 günde·Beğendi·10/10
Bilinen, bilinmeyen, duyulan ya da hiç duyulmayan birçok duyguyu açıklayan bir sözlük. Nasıl meydana geldiğini anlatırken kelimelerin ve duyguların köküne iniyor. Gayet açık ve anlaşılır bir dil. Okumanız dileğiyle
322 syf.
·7 günde·Beğendi·10/10
Her kültüre ait ortak duyguların var olabileceğini gösteren ve bu duyguları isimlendiremediğimiz zaman bize rehberlik edecek bir kitap. Oldukça akıcı bir dili var. Bence herkesin kütüphanesinde olması gereken kitaplardan biri.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 45 okur okudu.
  • 17 okur okuyor.
  • 166 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.