Halil İbrahim Kaçar

Halil İbrahim Kaçar

Çevirmen
8.6/10
10 Kişi
·
48
Okunma
·
0
Beğeni
·
2
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
Tam anlamıyla bir enerji kaynağı, insanı harekete geçirmek niyeti ve umuduyla yazılmış, imkansız denen kavramı bir nevi hayatımızdan çıkaran bir kitap. Öylesine umudumu kaybettiğim bir dönemde karşıma çıktı ve içimdeki Allah yolunda bir şeyler yapma heyecanını zirvelere çıkardı. Tavsiye etmekten de öte, kesinlikle okunması gereken bir kitap diyebilirim.
Cevdet Said'in kitaplarını toplumumuza kazandıran Pınar yayınlarından çıkan Güç İrade Eylem kitabı akademik olmayan kıymetli bir eser. 50'li 60'lı yıllardan beri eserler kaleme alan yazar kitapta sürekli tekrara yer veriyor ki kitabın ana teması hafızanıza yer etsin. İrade ve Kudret...
Asıl ihtiyaç duyulan şeyin irade değil Kudret olduğu üzerinde durulmuş anlam yüklü beğendiğim fikirleri ile güzel örnekler verilmiş, ayrıca ibn Haldun ve ibn teymiyye gibi hocalardanda alıntı yaparak kitabın görüş açısı zenginleşmiş.
Bir sorun vardır ve bunun çözümü bulunur. Ama sorunu belirlemeden bir çözüm aramak boş işten başka bir şey değildir. Oyalanmadır. İşte Cevdet Said bize Müslümanların sorununu gösteriyor. Bunu 3 kelime ile "güç, irade ve eylem" ile açıklıyor.irademiz yok. Gücümüz ise biz birleşmedikçe tam bir güç olmayacaktır. İrade ve güç olmadıkça da eylem gerçekleşmeyecektir.
Bazen çok tekrara düşebiliyor bunu kitabında kendisi de dile getiriyor sebebinin anlamamız için olduğunu düşünüyorum. Hayırlı okumalar.

Yazarın biyografisi

Adı:
Halil İbrahim Kaçar

Yazar istatistikleri

  • 48 okur okudu.
  • 5 okur okuyor.
  • 13 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.