Halit Şirkan Hatay

Halit Şirkan Hatay

Yazar
7.6/10
9 Kişi
·
17
Okunma
·
2
Beğeni
·
274
Gösterim
...."Bir gün ölüp Tanrı'nın ve ailemin huzuruna çıktığımda Tanrı; 'Kulum yanıma ne ile geldin? ve ailem; 'Bize ne hediye getirdin? Diye sorarlarsa, her ikisine de; Nijer'de babası genç yaşta vefat etmiş küçücük bir kız çocuğunun bir bayram gününde hüzünle dolu yüzünün, ona verdiğim basit bir hediye karşılığında bana bağışladığı tebessümü getirdim." Diyeceğim...
Çölün bir hikâyesi varmış efsanevi ve masalsı.
Bir aslanı meşhurmuş çölün, bir de fırtınası.
Ya Kays'ı aşkıyla mecnun eden fettan Leyla'sı?
Çöllerde yaralı bir şir etmiş onu çılgın sevdası.
567 syf.
·Beğendi·10/10
Kitabı 5 tl ye aldım. Zaöanında Ahmet Altanın En uzun gecesini de 5 tl ye almıştım ve onuda çok beğenmiştim.Hayatımda okyduğum en samimi kitaplardandı. Dil, akıcılık, betimlemeler, karakterler hem kaliteli hemde gerçek gibiydi. Minik bir spoileribrahim hocanın eşinin konuşması çok dramatik ve samimiydi. Kitabı 2 günde bitirdim ama hiç bitsin istemedim. Bir ara bişeyler çağrıştırdı ama kitaba gölge düşmedi bile. Mükemmel bir eser okuyunca sizi de sarmalıyacak ve eminim sizde çok çok beğeneceksiniz.
567 syf.
Roman tadında okunurken, kahramanların Serengeti'ye gitmesi sonucu vahşi yaşama da tanıklık ediyoruz. Ancak kitap ilk başladığı gibi ilerlemiyor ve zaman zaman sıkıcı olabiliyor. Okumazsanız bir kaybınız yok yani. Ana karakterimiz Süleyman'ın istemeyerek yaptığı evlilik, kızına bağlılığı, eşi ve kızının ölümünden yıllarca kendini suçlaması ve aşkını kalbine gömmesi, küllerinden tekrar tekrar doğması... Hristiyan ve Müslüman savaşına tanıklık ederken, ateist olan ana kahraman da dinini seçiyor ve yaptıklarını ayetlerle açıklıyor. Belirli yerlerde çoklukla Kur'an'dan ayetler kullanılmış ve bu durum kitabı okunası hale getirmiş.
567 syf.
·Beğendi·9/10
Haberlerde Afrika İle haberleri izleyip üzülüyordum, bazen de acaba abartıyorlar mı diyordum. Bu kitapta Afrika’yı öyle bir tanıdım ki hemde bir aşkın içinde! Yani nasıl söylesem bilmiyorum ama bu kitap insanın içindeki merhamet duygusunu ve aşkı kabartıyor. İnanılmaz bir aşk İle yardımı anlatan bu kitapta bir çok tesadüfe de yer veriliyor. Bazen “Vaaov bu da mı olacaktı” dediğimi hatırlıyorum. Okumanızı tavsiye ederim :)
567 syf.
·2/10
" Sırrını anlatmadıkça o senin esirindir. Anlatırsan, sen onun esiri olursun ! "
.
.
.
⭐ Puan : 2/5
#kitaponerisi #kitaptavsiyesi #kitapagaci #okumahalleri #roman #afrikadaaşkvediriliş #aşk #diriliş

Yazarın biyografisi

Adı:
Halit Şirkan Hatay
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 17 okur okudu.
  • 31 okur okuyacak.