Haluk Akçam

Haluk Akçam

Yazar
7.0/10
1 Kişi
·
1
Okunma
·
1
Beğeni
·
1222
Gösterim
Adı:
Haluk Akçam
Unvan:
Astrolog
Doğum:
İstanbul
Ölüm:
2009
İslamiyet açısından, iyi huylu “müslüman cinler” de vardır. Bu tür cinler daha çok büyücülükle uğraşanların ilgisini çekmektedir. “Huddam” (hizmetçiler) adı altında “cinci hoca”ya bağlanan bu cinler sayesinde hastalıkların iyileştirildiği, kötülüklerin defedildiği ve birtakım doğaüstü olayların meydana getirildiği varsayılmıştır.
“Ayşen, Ayten, Aysun, Gülişah! Hadi bakim, bacaklarından yukarıya doğru bedeni­ne giriverin hanım kızımızın!", diye ortalık yere yüksek sesle konuşuyor Cevat hoca. Kim bu Ayşen, Ayten, falan filan? Meğerse hocanın teşhiste bulunan doktor cinlerinin adları imiş bunlar. Eh, müslüman mahallesinde salyangoz satılamayacağı gibi, Türkiye'de de hani o kitap­larda adı geçen “Behruşyaşin, Efremaşin" gibi cinlerle ticaret yapılamıyor olmalı, diyoruz. Şimdi bu görünmeyen Ayşen, Ayten cin kızlarımız neden Çiğdem hanım kızımızın genellikle adet olduğu üzere ağzından veya kalbinden değil de bacaklarından yukarıya doğru muaye­neye başladıklarını anlamaya da ilmimiz yetmiyor. Allahtan, hocanın cin tayfası erkek cinsin­den değil. Yoksa, rezaletin boyutu daha da büyüyecek!
32 syf.
·1 günde·7/10
Bu küçük kitapçık bu tarz konulara merakı olup daha önce hiçbir kaynaktan bilgi edinmemiş kişiler için ön bilgi niteliğinde bir eser. Kitapta cinler ve cincilik konusu İslam öncesi Türkler, Kuran'ı Kerim, hadisler, televizyon programları, modern bilim, nöroloji, psikiyatri, spritüalizm, parapsikoloji açılarından değerlendiriliyor. Kısa bir giriş yapmak isteyenler yazarın kendi sitesinden bu kitapçığı okuyabilirler.

http://www.halukakcam.com/...s/Cincilik1_1996.htm

Yazarın biyografisi

Adı:
Haluk Akçam
Unvan:
Astrolog
Doğum:
İstanbul
Ölüm:
2009

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 1 okur okudu.
  • 5 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.