Haluk Akçam

Haluk Akçam

Yazar
6.3/10
6 Kişi
·
7
Okunma
·
1
Beğeni
·
1.364
Gösterim
Adı:
Haluk Akçam
Unvan:
Astrolog
Doğum:
İstanbul
Ölüm:
2009
Aslında ritüel ve hiyerarşi kurallarına bakacak olursanız, son dönem Mısır rahiplerinin Roma üzerindeki etkisinden Kilisenin ne denli etkilendiğini kolaylıkla görebilirsiniz. Papalık bir bakıma eski İsis-Osiris-Horus geleneğini Kutsal Ruh-Baba Oğul şeklinde taklit etmekten başka bir şey yapmamaktadır. Bunların ise İsa'nın öğretisiyle hiçbir ilgisi yoktur.
İslamiyet açısından, iyi huylu “müslüman cinler” de vardır. Bu tür cinler daha çok büyücülükle uğraşanların ilgisini çekmektedir. “Huddam” (hizmetçiler) adı altında “cinci hoca”ya bağlanan bu cinler sayesinde hastalıkların iyileştirildiği, kötülüklerin defedildiği ve birtakım doğaüstü olayların meydana getirildiği varsayılmıştır.
“Ayşen, Ayten, Aysun, Gülişah! Hadi bakim, bacaklarından yukarıya doğru bedeni­ne giriverin hanım kızımızın!", diye ortalık yere yüksek sesle konuşuyor Cevat hoca. Kim bu Ayşen, Ayten, falan filan? Meğerse hocanın teşhiste bulunan doktor cinlerinin adları imiş bunlar. Eh, müslüman mahallesinde salyangoz satılamayacağı gibi, Türkiye'de de hani o kitap­larda adı geçen “Behruşyaşin, Efremaşin" gibi cinlerle ticaret yapılamıyor olmalı, diyoruz. Şimdi bu görünmeyen Ayşen, Ayten cin kızlarımız neden Çiğdem hanım kızımızın genellikle adet olduğu üzere ağzından veya kalbinden değil de bacaklarından yukarıya doğru muaye­neye başladıklarını anlamaya da ilmimiz yetmiyor. Allahtan, hocanın cin tayfası erkek cinsin­den değil. Yoksa, rezaletin boyutu daha da büyüyecek!
Cadılıkla suçlanmak için de öyle olağanüstü bir şey yapmaya gerek yoktu. Mesela, bir kimsenin yüzünde, kolunda veya kaba etinde belirgin bir beni veya ten lekesi varsa, bu işaret o kişinin Şeytanla işbirliği yaptığına kesin bir kanıt sayılırdı. Ormanda biraz fazla dolaşıp yabani bitkileri toplayarak sebze çorbası yapan kadınlar da emrindeki cinlere ziyafet vermekle suçlanıp apar topar Engizisyon heyeti karşısına çıkarılıyordu. Eğer bir kadın kilisedeki ayin sırasında esnerse, kutsal sözleri duyan içindeki cinin kaçmak için ağzından çıkmaya çalıştığına hükmedilirdi.
İngilizce'de bugün "karabasan" anlamına gelen "nightmare", 13'üncü yüzyılda, geceleri dişi bir at (mare) biçiminde gelen veya ata binerek gelen Kara Elfler'in Kraliçesinin adıydı ve insanlara kabus gördürdüğüne inanılırdı.
Bu kelime Fransızcaya "cauchemar" (sıkıştıran hayalet) olarak geçmiştir. Keza, Almanca'daki "Alptraum" (karabasan) kelimesi, uyuyan insanın göğsüne çıkarak nefesini kesen "Alp" adındaki Kara Elfin gördürdüğü rüya (traum) anlamına gelir.
32 syf.
·1 günde·7/10 puan
Bu küçük kitapçık bu tarz konulara merakı olup daha önce hiçbir kaynaktan bilgi edinmemiş kişiler için ön bilgi niteliğinde bir eser. Kitapta cinler ve cincilik konusu İslam öncesi Türkler, Kuran'ı Kerim, hadisler, televizyon programları, modern bilim, nöroloji, psikiyatri, spritüalizm, parapsikoloji açılarından değerlendiriliyor. Kısa bir giriş yapmak isteyenler yazarın kendi sitesinden bu kitapçığı okuyabilirler.

http://www.halukakcam.com/...s/Cincilik1_1996.htm

Yazarın biyografisi

Adı:
Haluk Akçam
Unvan:
Astrolog
Doğum:
İstanbul
Ölüm:
2009

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 7 okur okudu.
  • 11 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.