Haluk Tatar

Haluk Tatar

Yazar
8.5/10
250 Kişi
·
459
Okunma
·
144
Beğeni
·
1.656
Gösterim
Adı:
Haluk Tatar
Unvan:
Mühendis, İş Adamı
Doğum:
1979
Yürümeye başla. Sil gözyaşını ve yürümeye başla. Daha çok ağlarız ama çok da güleriz. Daha yolda neler bekliyor bir bilsen. 70 yıl, 7 dakika olduğunda bunların hiçbir anlamı kalmayacak.
Aynı şekilde kendini de affetmeyi öğrenmen lazım. Çünkü bu kısacık ömrün boyunca hastalarına sadece sen tanık olacaksın. Ve kendini affedemediğin her konu senin yeni bir adım atmanı engellemeye devam edecek.
Yalayacağın şeyi tükürme. Özür dilerim, böyle söylemek hoş değil ama, öyle :) "Bir daha asla..." deme, "Ben asla..." deme, "Eğer yaparsam şerefsizim..." deme. Sonra çok acınası oluyorsun.
Hasar tespit yap ve tüm kırılanları at. Artık üzülmenin ve kayıplar için ah vah etmenin sana bir faydası yok. Ne yapalım yok işte. O yok, gitti. O Senin eski şartların yok. Evet, keşke hayatta da bilgisayardaki gibi kaydetmek ve sonra geri yüklemek olsaydı ama yok!
480 syf.
·Beğendi·10/10
Enfes bir kitap Haluk hocanın deyimiyle, "haddini bil itaat etme,️ " içerik çok güzel sıkılmadan elinizden düşürmeye eviniz bir kitap
480 syf.
·8 günde
Haluk Tatar çok kıymetli bir insan. İnsanlar için çok çabası var. Üslubuna alıştıktan sonra videolarını severek takip etmeye başlamıştım. Ne yazık ki kitabı için aynı şeyi söyleyemem. Aynı üslup kitaba yakışmamış bence. Ayrıca bir şeyleri çok dolandırarak anlatmış. Kitabın ortalarında aşırı derece sıkıldım. İlk kısımları güzel geldi sadece. Neyi neden yaptığını anlattığı kısımlar. Kitabın bölümlere ayrılmış olması da hoşuma gitti. Her konu ayrı başlıklar halinde yazılmış. Eğer içerikten sıkılmazsanız bütün olarak okuması kolay bu sayede.
Bu kitap bana ne kattı diye düşündüğüm de beklentimin altında kaldığını anlıyorum. Çünkü videolarını izleyen biri olarak çok da farklı şeyler söylemiyor kitapta. O yüzden bunu okumak yerine farklı bir kitabı okumuş olmayı yeğlerdim.
480 syf.
·66 günde·10/10
Bu kitap ‘başlayıp bitirdim tamamdır.’ denilecek bir kitap değil.
Tam anlamıyla kendimizi güncelleme rehberi.
Aklımıza takılan konularda yol gösterecek, hayatımıza rehber olacak, bizimle sanki karşımızda biri varmışçasına konuşan bir arkadaş olacak türden bir yapıt. Yavaş okuyup her anlatılanı hayatıma katmaya çalıştım. Bitmiş olsa da hep elimi uzattığımda ulaşacağım yerde olacak. Her başlık altında 2şer 3er sayfalık bir sohbet var. Ne takılırsa aklına al birkaç satır oku, ben hep buradayım cinsinden. Herkesin edinmesini tavsiye ediyorum.
480 syf.
·10 günde
Aslında okunmaya değer bir kitap. Ilk başladığımda çok daha büyük bir beklenti içerisindeydim ama tamamen beklentini karşıladı mı diye soracak olursanız, bence hayır. Ama yine de fena sayılmaz. Eğer kişisel gelişim kitaplarıni okumayı sevmiyorsanız sıkılabilirsiniz. Ama yine de okumaya değer. Bana çok şey kattı. Size de bir çok şey katması dileğiyle...
480 syf.
·2 günde·2/10
Okunmasa da olur bir kitap,alıntı eklememe rağmen.Kişisel gelişim alanında kitapların genellikle faydalı olmadığını düşünüyorum.Çok ama çok az azı faydalı Ve bu kitap faydasız bir kitap.Bilgi var ama bazı yerlerinde bileğilerin bir kısmında hatalar olduğunu düşünüyorum.Keyifli okumalar.
Herkesin kitap yazmamasi gerektiğini tekrar hatırlatan, 25 yaş altı için belki okunası ama daha büyük veya kişisel gelişim kitaplarına aşinalar icin makaleler şeklinde ve sert bir üslupla yazılmış bu kitap tam bir vakit kaybı.
480 syf.
·Puan vermedi
Haluk hocadan bekleneni vermiş, çok iyi bir kitaptı. İki günde bitirdim okurken sıkılmıyorsun.Klasik kişisel gelişim kitaplarından çok farklı değerli bir kitap. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
480 syf.
Sohbet havası kıvamında olması keyif veriyor. Geniş çaplı bir check-up yapıp yaşadığımız sorunları ele alıp çözme odaklı bir kitap. İçten ve samimi, senv2. 0'a kitap bittikten sonra hazır olun..
480 syf.
·Beğendi·8/10
Kişisel gelişim kitabı seven bir insan için güzel bir kitap, kitabın sonunda bir kaç haftalığına da olsa değişim için sizi tetikliyor. Bana pek hitap etmedi fakat çevremde ki insanlar çok beğendi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Haluk Tatar
Unvan:
Mühendis, İş Adamı
Doğum:
1979

Yazar istatistikleri

  • 144 okur beğendi.
  • 459 okur okudu.
  • 132 okur okuyor.
  • 402 okur okuyacak.
  • 24 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları