Hamide Yeşilyurt

Hamide Yeşilyurt

Yazar
8.0/10
21 Kişi
·
30
Okunma
·
5
Beğeni
·
328
Gösterim
Adı:
Hamide Yeşilyurt
Unvan:
Yazar
Üç gün... Hayatının en uzun ve en yorucu üç gününü geçirmişti. Uyuduğu ve dinlendiği süreler çok azdı. En iyi yaptığı şeyin, resim yapmanın bu kadar büyük bir sınavdan geçeceğini hiç düşünmemişti. Fırçası tuvalin üzerinde gezinirken, Tanrı biliyor ya karşısında duran adamı bir kurbağa ya da domuz şeklinde çizmeyi çok isterdi. Ancak yapamazdı. Kral heyecanla resminin bitmesini beklerken, zaman acımasızca ilerliyor, belki de Azrail sabırsızlıkla canlarını almak için bekliyordu.

Hayır! Ne olursa olsun, Londra köprüsünün korkuluklarına başlarını asamayacaktı. Ona bu zevki tattırmaya niyeti yoktu.

"Aşk insanı cesur yapar."demişti Aria. Şimdi ne demek istediğini çok iyi anlıyordu. Ölüm varsa, O da vardı.

"Kabul ediyorum!"demişti James " Madem iyi bir ressam olduğunu iddia ediyorsun leydim. O zaman kanıtla. George'un hayatı sana bağlı. Birlikte ölüme gitmek kadar güzel ne olabilir ki?"
***

Zamanda yolculuk yapan bir kadın ve onu beklediğini düşünen bir şövalye... Gizemli Yolcu.
***
Hamide Yeşilyurt
Gizemli Yolcu tarihi fantastik roman olarak inanılmaz güzel bir kitap.
Hiç bir zafer kazanmayı başardığı kalbin yerini tutamaz, hiç biri bu kadar kutsal olamazdı. Değil İngiltere kralına meydan okumak, tüm dünyaya meydan okuyacak kadar güçlüydü şimdi... Yüzüne yayılan gülümseme zafer kazanmış bir askerin sevincini dahi gölgede bırakırdı.

George Paul Malcolm hayatının en anlamlı ve büyük zaferini kazanmıştı. Gerçek aşkı...
"Sana doğru attığım her adımda görünmez bir duvara çarpıyorum."

Cidden uzun süredir böylesi güzel bir aşk okumamıştım. İlk kez kitaptaki erkek karakterin gerçek olmasını diledim. Ancak bu devirde öyle bir adam bulmak kesinlikle imkansız. Zaten hikaye de geçmişte geçiyor. İki ayrı zamanda geçen olaylar, o kadar güzel ki kendimi kitabın içinden çıkarmam zaman aldı. Hatta hala orada yaşıyorum diyebilirim. Yazarı sosyal medyadan takip ediyorum. Gizemli Yolcu üçüncü kitabı ama cidden inanılmaz ilgi görüyor. Sanırım aşık oldum. George Paul Malcolm'a...
Yeryüzünde olması imkansız çok şey vardı. Yaz ortasında kar yağması, dünyayı uzaylıların istila etmesi, güneşin bir daha asla doğması ve daha sayamadığı bir çok şey... Onlar gibi imkansızdı. Ne buraya aitti, ne de ona. Yüzyıllar sonrasından geldiğini asla söyleyemezdi. Aslında şuan yaşadıklarının gerçek olup olmadığını henüz bilmiyordu. Belki de bir rüyanın içindeydi. Bir gün uyanacak ve herşey hiç yaşanmamış olacaktı.
440 syf.
·7 günde·Beğendi·10/10
Yeni bir kitap geliyormuş yazardan.:)) Bu kez bizden bir roman yazmış. Adı ise Kırmızı Gelinlik. Kayseri de yaşayan genç bir adamla, İzmir de yaşayan ve aslen Giritli olan genç bir kızın hikayesi. Onları karşı karşıya getiren olay ise oldukça üzücü. Kitap daha çıkmadan dizi olabilir söylentileri dolaşıyor. Bir yapım şirketi hikayeyi almış. Çok bilinen bir yapımcı. Yazarımız üç yabancı kurgu ile adını çok fazla duyuramasa da galiba bu kez ciddi anlamda iyi bir çıkış yakalayacak. Üç kitabını da okudum. Ve çok beğendim. Gizemli Yolcu yurtdışında olsaydı Film bile olurdu. İnanılmaz bir hayal gücü var. Bu arada yazar Kayserili değil ama Kırmızı Gelinlik kitabında Kayseri'yi anlatmış. Çok güzel cidden. Kitabını merakla bekliyorum. Ve kitap çıkarsa bence listenize alabilirsiniz. Hala kitaplarını okumadı iseniz bilemem... Ben sevdim. Çok sevdim...
380 syf.
·1 günde·10/10
Yazarın ilk defa bir kitabını okudum ve beğendim. Diğer kitaplarını da okumaya karar verdim. Kitap akıcı anlatımı ile kimi zaman sizi güldürüyor kimi zaman aile , sevgi ve değerleri size gösteriyor.
Kitabın konusuna gelince;
Casey Cromwell ailesinin ölümünden sonra büyük annesi ile yaşamış. Ve büyük annesinin ölümünden sonra ona ve kuzenine miras kalan kaleyi almak isteyen yakışıklı, başarılı, güçlü bir adam olan Amerikalı iş adamı Armondo Mervin Latimer ile karşılaşıyor. Armonda hayatında hiç kimse tarfından bu kadar hakaret görüp aşşağılanmamış olmasına rağmen Casey'den maalesef etkilenir. Kızıl saçlı, mavi gözlü ressam olan Casey büyük annesine söz verdiği gibi kaleyi satmayacak olan inatçı ve aşka inanan güzel bir bayan.
Casey gerçekten de Armonda nın dediği gibi bir melek. Bunu kitabı okudukça anlıyoruz.
Armonda paraya değer vermeyen sadece sevginin ve aşkın önemli olduğu bu kadını tanıdıkça çok şaşırıyor.
Armonda kaleyi almakta çok kararlı olduğu için Casey i rahat bırakmıyor. Evinden attırıyor vs. Sonunda Casey'in gidecek yeri olmadığı için kaleye yerleştiğini öğrenince o da onu ikna etmek için kaleye taşınıyor. Bundan sonra hikaye başlıyor. Geçmiş orta çağ zamanları ve günümüz.
İyi okumalar..
Yazarı tebrik ediyorum ve başarılarının devamını bekliyoruz.
590 syf.
·10/10
Valla nereden başlasam, nasıl anlatsam bilmiyorum derler ya aynı bu durumdayım. İnanılmaz güzel bir kitap okudum. Kitap hakkında ne yazsam yeterli değil gibi geliyor. Kırmızı gelinlik sadece bir aşk romanı değil diyebilirim. Bu kitapta kadın var. Her karakterde hayatımızın içinden olan kadınlar... Ana karakter Aslıhan zaten favorim. İzmir'de yaşayan başarılı, eğitimli, güzel bir kadın Aslıhan. Eczacılık mezunu bir hanım. Ailesi aslen göçmen. Soyları Girit adasına dayanıyor. Sarışın olması da bu yüzden sanırım. Kardeşi Orhan ile yaşıyor. Tek ailesi o. Hiç evlenmemiş, sadece bir kez nişanlanmış ama olmamış. Kitap Orhan askerdeyken başlıyor. Kısa dönem askerliğini Kayseri'de yapıyor. Aslıhan da heyecanla onun askerden gelmesini bekliyor.
Civan Maden, Kayseri de yaşayan ve başarılı bir adam. Mühendis ve elektrik panosu üreten bir fabrikası var. Mert ve dürüst bir adam. Hayatı çalışmak üzerine kurulu. Çapkın değil, zampara da değil. Olgun ve güvenilir. Henüz hayatının kadınını bulamamış. Aslında aramıyorda. Bir anne var ki Civan da sormayın. Tam bir gelenekçi, elalem ne der yaşayan, bencil, fesat, kinci bir kadın. İki oğlu var ama en çok Civan'a düşkün. Diğer oğlunu ise silmiş. Civan ağabeyini çok seviyor. Gökhan türkü kafe sahibi, sazına ve karısına aşık bir adam. Ailesinin silmesinin nedeni de şarkıcı olması. Ama umursamıyor. Civan ve Aslıhan'ı karşılaştıran sebep ise çok kötü. Orhan'ın düşünmeden yaptığı bir hata ikisinin de hayatını değiştiriyor. Aşk ikisi için imkansız olsa da kitap boyunca aşkı ve romantizmi iliklerinize kadar hissederek okuyorsunuz. Öyle sıcak, öyle içten ve öyle bizden bir hikaye ki kitabı sevmemek mümkün değil. Bazen ağladım, bazen gülümsedim. Çok ama çok sevdim. Bu arada küçük bir duyum da aldım. Bir kaç yapım şirketi kitabı senaryolaştırmak için yayınevi ile görüşüyormuş. Ay valla çok sevinirim çünkü konusu ve olaylar çok farklı ve kesinlikle dizi falan olursa tutar. Yazarımız harika bir kitap yazmış. Tebrik ederim. Kayseri de geçen bir hikaye. Kitap sayesinde Kayseri'yi de tanıdım. Erciyes dağını da merak ediyorum. Kitabın içinde çok güzel sözler var. Bir adam var ki babacan, mert, inançlı. Dursun Ağabey. Çok güzel konuşuyor, çok güzel bakıyor olaylara... Her sözü kalbinize dokunuyor. Kesinlikle okuyun. Şiddetle tavsiye ediyorum. Bu aşk size güzel seven bir adamın nasıl olacağını kanıtlayacak. Allah karşımıza Civan gibi adamlar çıkarsın. Çok çok çok Amin...:)))
664 syf.
·31 günde·Beğendi·10/10
Aşk bir savaştı... Kalbi kin dolu bir kadın, ölümü göze alacak kadar intikam hırsı ile doluydu. Bazı insanlar nefes almayı hak etmiyorlardı. Onlar yaşarsa masum insanlar ölecekti.

Ölmüştü de... Olivia Peterson sıradan bir İngiliz değildi. Davetlerde eş arayan bir asil hiç değildi. Çocuk doğurmak için bir erkeğin kölesi olamazdı. O tek bir adamı istiyordu. Onunla yaşamayı değil, gerekirse ölmeyi göze alacak kadar istiyordu.

McGrey! O adamın canını istiyordu. Bedeninden kanının çekildiğini, son nefesini acı çekerek verdiğini görmeyi herşeyden çok istiyordu.

Kadınlar her zaman aynıydı. Bir kadınla yatağını ve zevklerini pek ala paylaşırdı. Onlar olmadan elbette ki olmazdı. Ancak kalbini kimseye vermeye niyeti yoktu. O İskoçya'nın en azılı katili, en çok korkulan klan lideriydi. İngiliz köylerini yağmalarken, arkasında yaşayan tek bir canlı bırakmazdı. Kadınlar ve çocuklar dışında...

Kalesine aldığı Hintli kölenin kendisine nasıl bir bela olduğunu tahmin etmemişti. Güzelliği, zekası ve cesareti ile bu kız aklını başından almaya niyetliydi. Kadınlar yatağına girmek için can atarken, bu kız kaçıyordu. Üstelik küstahtı.

Onun canını almaya gelen Azrail olduğunu bilmiyordu. Olivia Peterson, sinsi bir yılandan daha tehlikeli çok daha zehirliydi. Gizlendiği maskenin altında, asla başedemeyeceği bir savaşçı vardı.

İkisi de bu kirli oyunun nasıl son bulacağını bilmiyordu.
***

664 sayfa bir kitabı üç günde bitirdim. Nasıl bir merak ve nasıl bir heyecan... Sıkılmadan okudum. Yazar öyle bağlamış ki olayları, kitaptan kopmanız mümkün değil. İmkansız bir aşkın sınavı diyebilirim. Kadının gücü, erkeğin sonsuz aşkı ve inanılmaz bir roman. Savaş, intikam, tutku, ihanet... Kalbimdeki Düşman kalbimi fethetti.

Çok beğendim. Çok.
380 syf.
·Beğendi·10/10
Okurken inanılmaz keyif aldığım bir kitaptı. Güldüm, kahkaha attım, modern çağda masalsı bir hikayenin içinde gezintiye çıktım. Romantizm temalı bir kitap olsa da sadece aşk romanı olarak bakmamak gerek. Sadakat, aile bağları, dürüstlük, sevgi vs... Casey ve Armondo'nun çekişmeleri, birbirlerine karşı duydukları öfke ve sürpriz bir aşk. Biri aşka inanmayan, paranın dünyadaki tüm insanları değiştirebileceğini düşünen genç bir adam. Diğeri ailesinin mirasına sahip çıkan, geleneklerine bağlı genç bir kadın. Onları karşı karşıya getiren sebep ise, tarihi bir kale. Konusu gerçekten çok farklı. Yabancı kurgu olsa da yazar bizden. Ama inanın kendimi yabancı bir yazarın kitabını okuyormuş gibi hissettim.

Yazarın ikinci kitabı. İlk kitabını da okumuştum. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Keyifli saatler geçirirken bana teşekkür edeceksiniz.
590 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10
Nisan ayının ilk kitabı..
Kırmızı Gelinlik, wattpad’de severek takip ettiğim bir hikaye idi. Ve kitap olarak çıktığı gibi alıp okudum. Yazarın şu ana kadar basılı olan kitapların hepsini okudum. Ve en çok günümüz türünde yazdığı kitaplarını daha çok sevdim.
Spoiler içerir!!!

Civan Maden ile Aslıhan Giritli’nin yollarının kesişmesi fazlasıyla olaylı başlıyor. Değer verdikleri üçüncü kişiler zarar görmesin diye birçok şeyden feragat etmek zorunda kalıyorlar. Görüntüde birbirlerinden hoşlanmayan ve kendi duygularını görmezden gelmeye zorlanmaları ve mecburi birliktelik yapan bu ikiliyi okurken bazen eğlendim, bazen üzüldüm yeri geldi çok kızdım. Özellikle de Ceren ile Orhan kızdığım kişiler arasında başı çekse de onlardan sonra Aslıhan da bu kızdığım kişiler arasında yer aldı.
Ama Civan Maden’in aşkı, sevgisi ve ailesi için yaptığı fedakarlıklar.. Bana bir Ahhhhhh! Dedirtti. Çok güzel seviyor adam. Açıkçası Aslıhan’ın sevgisini çok hissedemedim. En ufak şeyde Civan’ı arkada bırakıp gidebilmesine özellikle çok kızdım. Hep arada kalışı ve her seferinde Civan’ın ikinci seçeneğe kalması belki de Aslı’ya kızmama sebep oldu.
Kitabı genel olarak çok sevdim, ama tek bir kısım vardı beni rahatsız eden o da genelde sahne akışları iç içe geçmiş gibi geldi. Yani örnek vermek gerekirse bir an hastanedeki olaylar anlatılırken devamıymış gibi başka bir sahne gelince bir karışıklık olmuş gibi geliyor. Ama genel olarak zevkle okuduğum bir kitap oldu.
380 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
Yazarın kalemini ilk Gizemli Yolcu kitabıyla tanıdım. Ve kalemini çok sevdim.
Ailesinin tarihine bağlı, paraya önem vermeyen sevgi ve sadakate önem veren genç kadın Casey Cromwell’in, ailesine ait olan tarihi Crownell Kalesi ve topraklarını, kendisinden almak isteyen Amerikalı iş adamı Armando Mervin Latimer ile girdiği mücadeleyi okurken çok eğlendim. Farklı yaşam tarzlarına sahip bu iki yabancı sırf inat uğruna aynı kalede yaşamaya başlıyor.
Acaba kazanan kim olacak?
Aile yadigârına önem veren Casey mi?
Paraya önem veren Armando mu?
Ya da beklenmedik bir Aşk mı?
Hepsinin cevabı bu güzel kitapta.
Ben bu ikiliyi okurken çok eğlendim.
440 syf.
·5 günde·Beğendi·8/10
Kitabı okurken zaman nasıl geçti anlamadım. Yazarın yayınlanmış üç kitabı var ve benim ilk okuduğum kitap Gizemli Yolcu kitabı. Kurgusunu, anlatımını beğendim. Akıcı bir anlatımı var yalnız bazı yerler fazla uzatılmış hissi uyandırdı bana.
2015 yılında başarılı bir ressam olan Flora Latimer tam geçmiş dönem aşığı, yaptığı tablolarda daha çok geçmiş döneme ait yapılar, kaleler yer alıyor. Ve tek imkansız hayali! zaman yolcuğu yapıp geçmişe gitmek.
1615 yılında düşmanlarının parmaklarını kesen vahşi ama ailesini koruyup kollayan George Paul Malcolm Dawson, hayatına birden bire giren kızıl saçlı kadının ona aşkı öğreteceğini bilmediği gibi yüzyıllar sonrasından geldiğinden de bihaberdi.
Kitabı iki günde bitirdim. Yalnız o final kısmı Flora ile George hikayesini daha tamamlamamış hissi uyandırdı.
Belki de genelde klasik sonlara alışık olduğumdan dolayı sanki bir şeyler yarım kalmış gibi hissettim.
Ama genel olarak bakınca beğendim, akıcı bir kitaptı.
590 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Herkese merhaba bu kitabın yorumunu yapmak için çok sabırsızlanıyorum. Bu kitabın yeri bende çok önemli.. Hamide Hanım'ın yazmış olduğu bir kitap ile karşınızdayım.. Taa daaaa... Bu kitap benim ilk imzalı kitabımmm. Bu kitabı imzalı almak isterseniz yazarı instagram veya wattpad hesabı üzerinden mesaj atmanız yeterli. Size geri dönüş yapacağını temin edebilirim. Bu kadar konuşmak yeter. Birazda kitap hakkında konuşalım. Bu kitabı wattpad üzerinden okumaya başlamıştım ve yazarın kaleminden memnun kalmıştım. . Kitabı olduğunu görünce de almak istedim.. İyi ki almışım.. Klasik wattpad kitaplarında gördüğümüz bad boy çocuk yok. Kitabın anlatımı çok akıcı.. Hiç sıkılmıyor insan okurken. Zor bir çocukluk geçirmiş mutsuz bir erkek (Civan) ve mutlu bir çocukluk geçirip ardından zorluklarla mücadele içinde olan Aslıhan.. Bu ikilinin içinizi ısıtacak bir aşk hikayesini okuyacaksınız. Kitabı soluk soluğa okurken duygularınıza hakim olamayacaksınız. Şahsen ben göz pınarlarıma hakim olamadım ve incilerimi döktüm. Yazarın betimlemeleri gayet yerindeydi. Karakterlerin tanıtımını çok iyi kaleme aldığını belirtmeliyim. Okurken hayalimde canlandırdım. Kitabın adını birazcık değişik, sıra dışı bulduğumu belirtmeliyim. Kırmızı Gelinlik ne be.. Demedim değil, yalan yok.. Kitabın kapağındaki Kırmızı yazısının kendi rengiyle, Gelinlik yazısının da beyaz renkle yazılmış olmaları beni çok etkiledi. Çok güzel bir detaydı.
Keyifli okumalar..

Yazarın biyografisi

Adı:
Hamide Yeşilyurt
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 5 okur beğendi.
  • 30 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 17 okur okuyacak.