Hans Rath

Hans Rath

Yazar
7.6/10
16 Kişi
·
33
Okunma
·
2
Beğeni
·
223
Gösterim
Adı:
Hans Rath
Unvan:
Yazar
Doğum:
3 Kasım 1965
Rath Bonn Alman felsefesi ve psikoloji eğitimi ve Berlin'de bir yazar. O aktris Michaela Wiebusch ile birlikte yaşıyor ve çift bir oğlu var.
Bugün yüzünüze bir darbe aldınız. Belli ki insanın hayatta canını yakacak kadar sağlam bir şekilde yanılabileceğini biliyorsunuz.
Eğer gerçekten Tanrı’ysan o zaman seni rahatsız eden şeyleri neden değiştirmiyorsun? İddiana göre bu dünyayı sen yarattın, o zaman onu tamamen ya da kısmen yok etmen de mümkün olmalı. O halde sorunun ne?
Size gençken bazı işler karıştırdığımı söylemiştim. Temel soruların cevaplarını araştırıyordum. Ben kimim? Nereden geliyorum? Ve nereye gidiyorum? Hayatın anlamı nedir? Bu soruların cevaplarını bulmak için on beş senemi harcadım. Bunun için bütün kıtaları gezdim.
''Tanrı kumarbaz mı yani? İlginç. Fakat Einstein, ''Tanrı zar atmaz,'' demişti.''
''Biliyorum Einstein tam bir çok bilmişti,'' diye karşılık verdi Baumann. ''Tanrı zar atmakla kalmaz aynı zamanda rulet oynamaya da bayılır, yirmi bire de. Hatta bazen poker bile oynar. Kumarbaz olmadan insan gibi bir şeyin yaratılabileceğine inanabiliyor musunuz?''
Bütün ruhlar ölümsüzdür. Ama aralarından bazıları çoğu insanın hayat olarak tanımlayamayacağı bir durumda bulunur. Bu tür ruhlar rüyasız bir uykudadırlar, hatta bir nevi komadalar da denebilir. Bazen bir ruh bu durumdan uyanır ama ileride uyanıp uyanamayacağı belli olmayacak kadar uzun zamandır uyuyanları da vardır.
Trenin yarattığı hava akımıyla kar taneleri pencere dibinde sanki fırtına kopuyormuşçasına hızla savruluyordu. Ben de bu sahneyi izliyor ve Noel’in yaklaştığını düşünüyordum. Yakında bu yıl da tarihin çekmecelerine kaldırılacak ve orada yavaş yavaş tozlanacaktı. Zaman gerçekten de garip bir şeydi.
288 syf.
·Beğendi·9/10
Mizahi bir açıyla tanrısal durumları ele alan bir kitap. 7. sınıfta okumuştum ama çok zevk almıştım. Çok birşey demeyeceğim. Eğer hissediyorsanız alıp okuyun bence.

Yazarın biyografisi

Adı:
Hans Rath
Unvan:
Yazar
Doğum:
3 Kasım 1965
Rath Bonn Alman felsefesi ve psikoloji eğitimi ve Berlin'de bir yazar. O aktris Michaela Wiebusch ile birlikte yaşıyor ve çift bir oğlu var.

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 33 okur okudu.
  • 17 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.