1000Kitap Logosu
Harry Mills
Harry Mills
Harry Mills

Harry Mills

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
9.0
3 Kişi
8
Okunma
0
Beğeni
12
Gösterim
Nuh
İnsanları İkna Etmek'i inceledi.
112 syf.
(spoiler) İkna bir toplumsal etkileme biçimidir. İnsanlara akılcı ve simgesel yollarla bir fikir, tutum veya eylemin benimsetilmesine doğru kılavuzluk etme sürecidir. İknanın amacına ulaşmada kullandığı yöntem amaca doğru zorlamak yerine amacı ilgi çekici kılmaktır. Kitap, anlatılan olaylar genelde ikna yöntemlerinin çok ön planda olduğu bir kaç meslek üzerine yoğunlaşmış. Bize aktarmak istediği her şeyi bu meslekler üzerinden anlatmaya çalışmış ve bizim taktikleri bundan almamızı istemiş. Bunu bu şekilde yapmaktansa farklı farklı konuları ele alarak iknanın bir çok alanda işe yaradığını bize gösterebilirdi. İkna alanında insana gerçekten az da olsa bilgi katan bir kitaptı ama daha güzelde olabilirdi. İnsanları İkna Etmek adlı kitap, okuyucuya sunduğu bilgilerle okuyucunun insanları nasıl ikna edeceğini tam anlamıyla ikna ettiremedi bence.
İnsanları İkna Etmek
OKUYACAKLARIMA EKLE
8
BKM KİTAP
Sponsorlu
HAFTALIK KİTAP SEÇİMLERİ
Bu hafta sizin için seçtiğimiz kitaplar :) - Mitlerin Özellikleri - Mircea Eliade - Ardıç Ağacının Altında - Selçuk Altun - Kara Kitap - Orhan Pamuk - Fikrimin İnce Gülü - Adalet Ağaoğlu - Yıldız Gezgini - Jack London bkmkitap.com/kitap/cok-satan-kit...
3
657
Bay Mantık
İnsanları İkna Etmek'i inceledi.
112 syf.
·
10 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
ikna sanatını öğrenmek ve sakin olmak.
İnsanları ikna etmek için inandırıcı ve güvenilir ve dürüst bir insan olmak lazım. Samimiyet ikna etmesini kolaylaştırır. Çok etkili ve hayati noktalara değinen bir eser. Ben tekrar tekrar okuyacağım.
İnsanları İkna Etmek
OKUYACAKLARIMA EKLE
3