Hasip Sarıgöz

Hasip Sarıgöz

Yazar
9.7/10
7 Kişi
·
12
Okunma
·
1
Beğeni
·
46
Gösterim
Adı:
Hasip Sarıgöz
Tam adı:
Hasip Sarıgöz
Unvan:
Araştırmacı , Yazar
Doğum:
Afyonkarahisar, 1969
Askerlerimizle beraber yanlışlıkla tutuklanan İngiliz vatandaşı Michael Todd Amerikan askerleri tarafından tecavüz ediliyor. İngiliz vatandaş Amerikan askerlerini mahkemeye veriyor. Davadan 10 milyon dolar kazanıyor. Amerika tazminatı ödüyor ve İngiliz vatandaştan özür diliyor! Ya bizim evlatlarımız!!!???
4 Temmuz 2003 çuval hadisesinden 2,5 ay önce ABD askerler Türk askerini tutuklamıştı.
Not: Kin akılla birleşirse karşısında dağlar olsa toz eder, su olsa buhar eder. Asya'daki ve Avrupa'daki efendiler Türklerin gücünü gördü. Er ya da geç ABD ile kapışacağız. Gün gelecek dünyada hiçbir devletin gık diyemediği devlete kabus yaşatacağız!
Türk tarihindeki "Çuval Olayı"nın sadece bu olaydan ibaret olduğunumu sanıyorsunuz? Öyleyse yanılıyorsunuz!
İşte bu kitap; sizi bu yanılgılardan kurtarmak, görülmeyeni görülür, duyulmayanı duyulur ve bilinmeyeni bilinir kılmak için yazıldı!
271 syf.
·Puan vermedi
Güzel bir çalışma ancak bazı yerlerde yazar objektiflikten uzak bir şekilde kişisel düşüncelerine fazla yer vermiş.
Kitabı okurken insanın "vay be" demekten kendini alamadığı yerler gerçekten güzel
271 syf.
·Beğendi·10/10
Aslında tesadüf diye düşündüğümüz pek çok şeyin tesadüf olmadığını zaman içinde anlayabiliyoruz.
Hiçbir şeyin tesadüf olmadığını bize hatırlatan bir kitap ...
364 syf.
·Beğendi·10/10
Yazarın üçüncü kitabı da çok önemli araştırmalara bilgi ve belgeye dayalı olarak yazılmış cesurca bir eser olan “TÜRK’ÜN ÇUVALLA İMTİHANI”dır.

Yazarın deyimiyle bu iddialı eser; “Türk milletinin kadim geçmişinden günümüze kadar geçen tarihsel süreç içerisinde, milletimize atılan kazıkları, oynanan oyunları, kurulan tezgâhları, örülen çorapları, ihanetleri ve başımıza geçirilen çuvalları, yine tarihsel kaynak ve bilgilere dayanarak milletimizin önüne seren bir eserdir.

Başımıza geçirilmiş birer çuval olarak addedebileceğimiz bütün bu olaylar bu kitapta nedenleri ve niçinleri ile ortaya konulmuş, perde arkasında kalan sisli yönleri aydınlatılmış ve olayların kamuoyu tarafından bilinmeyen tarafları yüce milletimizin takdirine sunulmuştur.”

Bu kitabı okurken maalesef gururlanamayacaksınız. Sevinemeyeceksiniz ve gülümseyemeyeceksiniz. Dişlerinizi sıkacaksınız, dudaklarınızı ısıracaksınız, belki kaburgalarınız ciğerlerinize batıyor gibi olacak… Düşüneceksiniz ve düşündükçe yumruklarınızı sıkacaksınız, bazen gırtlağınız düğümlenecek, nefes almakta zorlanıyor gibi hissedeceksiniz, hatta gözyaşlarınızı tutamadığınız anlar bile olacaktır!

Korkmayınız ve üzülmeyiniz, çünkü bu kitabı okurken bu belirtilerden ve buna benzer reflekslerden biri veya bir kaçı sizde ortaya çıkıyorsa; hala benliğinizi koruyorsunuz ve hala insanlığınızın ve milliyetinizin farkındasınız demektir. Sevinebilirsiniz, çünkü bu refleksler; milletimizin bekası ve devletimizin istikbali için, koyu karanlıklar içinde parlak yıldızlar gibi duran çok değerli birer ümittir. Ümit ise, gelecek için her şeydir…

Siz Türk tarihindeki “Çuval Olayı”nın sadece “Süleymaniye Çuval Olayı”ndan ibaret olduğunu mu sanıyorsunuz?

Öyle ise çok yanılıyorsunuz! …
364 syf.
·Beğendi·10/10
4 Temmuz 2003 tarihinde milletimizin göz bebeği askerlerinin başına çuval geçirilmesine giden yol, olay sonrası olanlar ve olabilecekleri öğreneceğiniz bu kitapta üzüleceğiniz çok hikaye var...
Ama bunlardan "müzik notası!" vererek kaçamayız.
Yüzleşmemiz ve düşünerek ne yapacağımıza karar vermemiz gereken çok olay yaşadığımız son yıllara ışık tutan bir kitap...
510 syf.
·Beğendi·10/10
Türk'ün karakteri nedir? Nasıl bugünlere geldik? Hangi üstün vasıflarımızı kaybedince kötü günler yaşamaya başladık?
Ne yapmalıyız?
Sorularına cevaplar içeren kapsamlı bir araştırma,
"Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir" diyen Atatürk'ün bir neferin emeğinin karşılığı,
özgün bir çalışma...
271 syf.
·Beğendi·10/10
Yazarın ikinci eseri ise 2013 yılında yayınlanan “HEPSİ TESADÜF MÜ?” adlı ilginç bir eserdir.

Bu eser de yine ağırlıklı olarak bir tarih inceleme çalışmasıdır. Yaşanmış ve yaşanmakta olan olaylara okuyucunun farklı bir bakış açısı ile bakabilmesini amaçlayan ve bu yönüyle okuyucuya farklı bir gözlük hediye eden ilginç ve gizemli bir çalışmadır.

Kitapta tarihsel sırlar da diyebileceğimiz birbirinden ilginç tarihi, beşeri ve tabii olaylar özenle bir araya getirilmiş ve çarpıcı bir kompozisyonla okuyucuya aktarılmaya çalışılmıştır.

Bu kitabı okuduktan sonra birçok olaya bakış açınız değişmiş olacağını, olaylara bakış ve sorgulama açınıza başka bir açı daha eklemiş, gözünüze farklı bir gözlük daha takmış olacağınızı şimdiden söyleyebiliriz.

Bu kitabın yazılmasındaki amaçlardan biri de; okuyucuyu düşündürmek, görüş açısını ve ufkunu genişletmek ve bazı şeyleri yeni bir bakış açısı ile yeniden sorgulamasını sağlamaktır. Belki o zaman yaratıcıyı daha iyi anlarız, başımıza örülen çorapları daha iyi görürüz, belki tezgâhlananların farkına çok daha önceden varabiliriz, belki de gelişecek olan farkındalığımızla daha iyiye, daha güzele ve daha doğruya giden yeni bir yol daha keşfederiz. Kim bilir?

Eğer hayatta tesadüfe yer olduğunu düşünüyorsanız, tesadüf zannedilen konu ve olayları titizlikle mercek altına alan bu kitapta; düşüncelerinizi zorlayacak kadar çok, ilginç, gizemli ve garip olaylara tesadüf edeceksiniz. Bazen çok şaşıracak, bazen de şok olacaksınız ve tesadüf olayını bir kez daha sorgulamak zorunda kalacaksınız. Şimdiden düşünün bakalım Tanrı zar atar mı?
510 syf.
·Beğendi·10/10
Yazarın ilk eseri ilk defa 2012 yılında yayınlanan, sık sık çok satanlar listesine giren ve üst üste üç baskı yapmayı başarabilen “TÜRK’ÜN KARAKTERİNİN DEŞİFRESİ” adlı eseridir.

Bu eserde; Türk’ün, dahası Türklüğün adeta tarihsel röntgeni çekilmiş, genetik kodları çözülmüş ve sistematik bir bilimsellikle anlamlandırmıştır.

Kitap, yazarın Türk insanına, iyisiyle ve kötüsüyle kendisini yani Türk'ü anlatmaya çalıştığı mütevazı bir çalışmadır.

Şüphesiz ki tarih çağlayanı içerisinde bu güne kadar tarihin tanıklık ettiği en kadim milletlerden birisi hatta birincisi olan Türkler ve onların özellikleri hakkında birçok araştırma yapılmış ve birçok değerli eser meydana getirilmiştir. Fakat bu eserlerin hiçbirisi Türk milletinin milli karakter özelliklerinin hepsini tarihi gerçekleri rehber almak suretiyle bir araya getiren ve okuyucuya topluca sunan bir eser olmamıştır. Türk’ün karakterinin Deşifresi kitabı bu yönüyle bir ilki gerçekleştirmiştir.

Eserde, Oğuz Kağan’dan günümüze kadar olan süreçte; geçen zamana, değişen anlayışlara, değişen coğrafyalara, değişen devletlere ve değişen her şeye rağmen, her devirde aynı kalan Türk karakter özellikleri incelenmiş, kadim milletimizin fiziksel, ruhsal, dinsel, maddi ve manevi bütün özellikleri; her yönüyle ortaya konulmaya çalışılmıştır. Aynı zamanda milletimizin kendisini ve ecdadını tanıması hedeflenmiştir. Aslında ne denli bir cevhere sahip olduğunun tam olarak farkında olmayan milletimizin, kendini yeniden keşfetmesi açısından tam bir bilimsel rehber niteliğindedir.

Yazarın deyimiyle Bu kitabı okuduğunuzda, her sayfasında kendinizi, atalarınızı ve kadim köklerinize giden ışıklı yollar bulacaksınız. Kendinizle ilgili birçok yeniliği, sahip olduğunuz birçok meziyeti ve birçok kabiliyeti keşfedeceksiniz. Şaşıracaksınız, göğsünüz kabarırken gözleriniz dolacak… At kişnemeleri, kıvılcımlar çıkartan nal sesleri, şimşekler çaktıran kılıç şakırtıları ve bu yüce milleti arşı alaya taşıyan Allah Allah nidaları eşliğinde, ecdadımızın ölümsüz ve yüce ruhlarıyla buluşacaksınız.

Yazarın biyografisi

Adı:
Hasip Sarıgöz
Tam adı:
Hasip Sarıgöz
Unvan:
Araştırmacı , Yazar
Doğum:
Afyonkarahisar, 1969

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 12 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 6 okur okuyacak.